Treść opublikowana przez kokolino1
-
(320D) zapalające się łądowanie
Problem rozwiązany, okazało się ,że takie efekty daje konający czujnik położenia wału. Cóż wymiana zabolała bo trochę grzebania było .
-
320d m47n zbieżność przód pytanie ważne
Nie maszyna ustawia zbieżność a człowiek. Do tego trzeba mieć trochę praktyki a maszynę trzeba co jakiś czas kalibrować. Czy przy ustawieniu na "0" będzie cięło opony- trudno powiedzieć. W niektórych przypadkach nie będzie się nic działo a w innych mogą się dziać cuda. Faktem jest że jak ma być ustawiona na : między 0,05 do 0,1 to tak ma być i kropka. Kwestia ustawienia kierownicy nie zawsze wiąże się ze złym ustawieniem zbieżności.
-
(320D) zapalające się łądowanie
Witam. Podepnę się pod temat gdyż mam bardzo podobną sytuację. Podczas jazdy zapali sie kontrolka od ładowania dosłownie na chwilę szarpnie autem, wyłączy się tempomat i po chwili wszystko wraca do normy. Sterownik nie rejestruje w żadnym module błędu. Podczas sprawdzania na teście nr 9 ładowania wydaje się być prawidłowe, ale to może być to iż trwa to bardzo krótko i nie zdążę zauważyć. Sytuacja ma miejsce tylko podczas jazdy i próby gazowania silnikiem na postoju nic nie dają. Kompletnie nie wiem gdzie włożyć paluchy aby posprawdzać co może być przyczyną. Dodam tylko że mój silnik to kochane :D N42 .
-
Blokady rozrządu N42, N46 do czego służą poszczególne?
Miałem tą blokadę jak swój silnik robiłem . Elementy 2,3 służą do zablokowania wałka valvetronica a element 4 do demontażu/montażu sprężyn dźwigni pośrednich wałka valvetronica. Tych dwóch nie mogę sobie przypomnieć.
-
pocą się odpowietrzniki przednich hamulców
Faktycznie dziwne aż nie możliwe, a nie były kiedyś rozwiercane poukręcane odpowietrzniki ? Tylko coś takiego przychodzi mi do głowy albo uszkodzone gniazda w zacisku ewentualnie różnice w kącie stożka. :roll: A może po prostu za słabo są dokręcone ?
-
Filtr kabinowy- podłączenie.
Te rurki to nic innego jak spływ wody z podszybia, Trzeba zadbać tylko aby były drożne. Tak ma być :8)
-
e46 1.8i skazania ekonomizera, czy to normalne??
W zachowaniu economizera nie widzę nic nienormalnego, zachowuje się podobnie do mojego, :roll: chyba że mój też pokazuje nieprawidłowo. Z obrotami to w zależności od tego czy mam włączoną klimę to albo w okolicach 700 albo w okolicach 900 obr/min
-
[E46]Siedzenia w polifcie
Dziękuję za odpowiedzi. Foteli szukam cały czas, nie mogę się ze swoich pozbyć pewnych zapachów. Mam jeszcze jedno pytanie, czy robił ktoś przekładkę foteli z kanapą dzieloną opuszczanym oparciem, do modelu z oparciem stałym(blacha). Jest to w ogóle możliwe ? Dziękuję za odpowiedzi.
-
mata poduszki powietrznej kierowcy
Mata występuje. Chyba że to nie to ale proszę oceńcie sami http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/65_0663-elem-elektr-poduszki-powietrznej/i47738#part03 Podana od innego modelu bo na szybko nie mogę znaleźć. Jak znajdę to podeślę link. już znalazłem :D http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/E46-Sedan/Europe/318i-N42/L-N/browse/audio_navigation_electronic_systems/electric_parts_for_airbag nawet nie takie drogie o ile ceny aktualne :roll:
-
[E46]Siedzenia w polifcie
Dziękuję za odpowiedź, poszukałem dłużej i znalazłem info na temat tej maty. Ale teraz zrodziło się kolejne pytanie w katalogu nie ma różnicy to czy zatem jest możliwość zamiany całych siedzisk ? Może któryś z kolegów już coś takiego robił ?
-
[E46]Siedzenia w polifcie
Witam. Mam do Was pytanie bo nie mogę znaleźć albo nie potrafię szukać :mad2: Czy fotele z Anglika pasują bez problemy do wersji prawostronnej? Wiadomo że wizualnie to samo ale głównie chodzi mi o elektronikę we fotelach przednich, czujnik obecności pasażera itp. Czy trzeba coś modyfikować ? Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
-
[E46 N42]Adaptacja valvetronic
Chętnie bym skorzystał, tylko jest małe ale mam ponad 200 km a do tego prcuję do 19 łącznie z sobotami. Dziękuję
-
318i 143km łańcuch rozrządu
Nie wiem jak sądzą inni, ale ja bym kupił oryginał. W cenie dużej różnicy nie ma. http://sklep.auto-voll.pl/lancuch-rozrzadu-bmw-e46-e87-e90-e60-x1-11311439854-2.html
-
[E46 N42]Adaptacja valvetronic
Witam. Poszukuję kogoś z okolic Wielunia kto mógłby mi zrobić adaptację valvetronic-a bądź jak zakupię odpowiedni interfejs to pomógł mi to wykonać. Jak zapewne niektórzy wiedzą byłem zmuszony całość sterowania rozrządem wymienić z powodu korozji i zdałoby się zrobić adaptację. Silnik chodzi fajnie, mało pali z mocą nie zauważyłem jakiś problemów a co najważniejsze nie bierze oleju, błędami nie sypie, ale jakoś mnie to boli, że mam to nie zrobione. Na początku po złożeniu były błąd valvetronic-a ale po skasowaniu już nie ma. Proszę o jakieś namiary bądź kontakt. Pozdrawiam
-
[318 N42B20]Korozja wałków
Witam wszystkich ponownie. Wczoraj po naprawie auto ożyło. Silnik chodzi cicho i w miarę równo. Czasem jest lekkie zakołysanie obrotami ale to może być spowodowane że jeszcze nie zrobiłem adaptacji po naprawie. Do wymiany poszło: Wałek ssący wałek wydechowy wałek valvetronic krzywki pośrednie dźwigienki wiadomo kpl. uszczelek pokrywy zaworów, vacum, uszczelka miski olejowej wiadomo olej i filtr. Koszt w miarę nieduży gdyż sprzedawca zaopatrzył mnie w części. Dół silnika po zdjęciu miski przeszedł moje oczekiwania. Wszystko jak nowe, zero nagaru tylko minimalny osad w misce olejowej, ale to jak sądzę po tej korozji w górze silnika. Cylindry jak nowe zero korozji i piękne ślady honowania- oglądane przez endoskop. Teraz tylko jeszcze adaptacja, geometria i można śmigać.
-
[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER
A ja mam pytanie odnośnie sterowania radiem. Czy po założeniu multifunkcji i bez podłączania dodatkowego okablowania tj. pod wyłącznik świateł i pin 27 w kostce w komorze silnika powinno działać samo sterowanie radiem czy nie. Dziś założyłem multifunkcję ale z braku czasu nic więcej nie robiłem i stąd moje pytanie. Przekopałem wątek ze trzy razy ale albo przeoczyłem albo nie jest napisane. Z góry dziękuję za odpowiedź.
-
[318 N42B20]Korozja wałków
Olej ELF 5W40, takich szkód jak u mnie to nie narobiłby nawet LOTOS mineralny. Silnik po prostu stał kilka lat nieużywany ktoś go kupił odpalił i trafił do mnie... Teraz mam zmartwienie bo jak patrzę na ten cały układ to nie wiem czy sobie poradzę z wymianą. Załamka :-? :roll: :cry:
-
[318 N42B20]Korozja wałków
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Samochód kupiłem od firmy mam na to fakturę. Wczoraj odbyła się rozmowa ze sprzedawcą, oczywiście niezbyt miła. Poczekam do połowy tygodnia bo ma mi niby da odpowiedź. Dół silnika będę oglądał jak pożyczę endoskop
-
[318 N42B20]Korozja wałków
Raiven, kolego chyba żartujesz i nie wiesz o czym piszesz. Normalną rzeczą jest, że po zakupie używanego samochodu wymienia się płyny, oleje, filtry itp. Auto mam dwa tygodnie i nawet gdyby te walki leżały w wodzie przez ten czas to nie miałyby takich wżerów korozji. Wiec moim zdaniem jest wada ukryta, tym bardziej ze silnik był wymieniony a sprzedawca mnie o tym nie poinformował.
-
[318 N42B20]Korozja wałków
Witam. Jak pisałem w innym temacie zauważyłem problem ze swoim autem, po wymianie oleju zaczął się dziwny dźwięk w silniku. Nie dawało mi to spokoju i zdjąłem pokrywę zaworów to co tam zobaczyłem przeraziło mnie.Wałki zatarte, przez korozję i mocne wżery korozji na wałkach. Nie wiem co o tym myśleć auto kupiłem 2 tygodnie temu, podczas jazy testowej nic nie wskazywało na tego tupu awarię, silnik pracował cicho i równiutko, zbierał się ładnie. Cyrki się zaczęły po przejechaniu 350km trasy ciągłej po wymianie oleju. Jest jakiś sposób aby można coś wyegzekwowanie od sprzedawcy kosztów naprawy ? Moje pierwsze BMW i taka wtopa. :( Proszę o porady
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Dziękuję za odpowiedź. To "klekotanie" jest cały czas przy stałych obrotach w zakresie od 2300 do ok 2800 obr/min bez względu na obciążenie silnika. Do tego zauważyłem nierówne obroty biegu jałowego i lekkie trzęsienie silnika, szczególnie jak jest włączona klimatyzacja, zamówiłem świece bo od znajomego mechanika padła taka sugestia że to może być od świec a ich nie sprawdzałem. Wszystko zaczęło się po przejechaniu dłuższego odcinka drogi tj ok 350km. Pokrywa silnika nie klekocze na 100 % to się wydobywa spod pokrywy zaworów. Błędów brak, problemów z mocą nie zauważyłem. Jeżeli to nie jest wina oleju a tak sądzę to poproszę admina o wydzielenie moich postów do nowego tematu aby nie spamować wątku olejowego. Dodam że chwilę temu będąc w markecie podczas manewrów na parkingu okazało się na biegu jałowym jak tylko ruszę kołem kierownicy to obroty spadają jakby był aż tak słaby.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Witam. Odkopię trochę temat. Nie daje mi spokoju jedna kwestia, po zakupie swojego auta z silnikiem N42B20 zrobiłem wymianę oleju i zalałem go ELF 5W40 i teraz mam obawy bo albo jestem albo coś zaczął silnik jakby głośniej pracować. Nie wiem, może jestem przewrażliwiony ale w okolicach 2500 obr słyszę jakby grające zawory. Proszę o opinie. Z BMW nigdy wcześniej nie miałem styczności a nie chciałbym się poparzyć. Z góry dziękuję
-
[EXX] Instrukcje obsługi i Sam naprawiam
Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na forum, szukałem działu powitań ale jakoś nie udało mi się go znaleźć. Więc witam się tutaj. Od kilku dni staram się znaleźć do zassania sam naprawiam e46 i znajduję albo same nieaktywne linki albo strona nie istnieje :mad2: , nie wiem może nie umiem szukać. Jeśli byłby ktoś tak miły i mógł mi podesłać gotowca byłbym dozgonnie wdzięczny. Mam parę dni wolnego i trochę do porobienia w niedawno nabytym samochodzie. Z góry dziękuję i pozdrawiam