Skocz do zawartości

Światła do jazdy dziennej,mijania, czujnik zmierzchu E61?


johan666666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam kupić E61 z przedziału rocznikowego 2005-2007.

Pytania brzmią (i odrazu prosze o wyrozumiałośc):

Jakie światła rozróżniamy w tych modelach-głownie chodzi mi o świecenie ringów,

czy można sprawdzić czy dane auto z ogłoszenia posiada światła do jazdy dziennej po rozkodowanym numerze vin,

czy to są własnie te pieknie świecace na okrągło podwójne ringi czy ringi służą też do świateł mijania i drogowych

jak działa czujnik zmierzchu-czy to własnie on odpowiada za przełączanie świateł z dziennych na mijania czy z mijania na drogowe,

czy każde ksenonowe posiada te do jazdy dziennej lub czy te ringi to są może właśnie te światła mijania,

czy na zwykłych lampach z żarówkami H7 również swiecą tylko same ringi przy światłach mijania czy tylko na dziennych lub czy dotyczy to tylko xenonów lub bixenonów?

czy w zwykłych soczewkach H7 równiez świeca się tylko same ringi na światłach mijania a czujnik zmierzchu włącza całe mijania czy może tylko z mijania soczewki na drogowe?

jak sprawdzić numer modułu świateł, aby ewntualnie włączyc funkcję "leaving home" lub świateł dziennych tak jak opisują to tutaj: http://bmwdiag.com/kodowanie/

Generalnie prosiłbym o naswietlenie tematu w całości jak rozrózniać gdyż dzwoniąc po ogłoszeniach nawet właściciele nie potrafia wytłumaczyć tego a i sam jestem zielony...

Dzieki z góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uprosczeniu:

 

- Światła do jazdy dziennej można zakodowac w każdej BMW od 1997 roku, bez względu czy ma ksenon czy nie, innymi słowy każde BMW je ma

- praktycznie do końca 2006 dzienne były realizowane poprzez swiatła drogowe o ograniczonej mocy świeceni do około 20%

- od 2007 roku dzienne można aktywować zamiast na drogowych to na ringach

- czujnik zmierzchu włącza bądź wyłaćz Ci światła, natomiast gdy masz aktywowane dzienne to przełącza między dziennymi a mijania w zależności czy ciemno czy jasno ( w uproszczeniu, bo spełnia jeszcze kilka inncyh funkcji i sterujeme kilkoma jeszcze innymi rzeczami)

 

więc samochody z roczników 2005-2007 o ile właściciel nie aktyował dziennych to ich nie będzie, będziesz musiał je aktywować; nowsze BMW mają juz aktywowane "z fabryki" w większości przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca

mam auto z 2006 i mam dzienne seryjnie wlanczane w memu.tyle tylko ze jako dzienne swieca xenony.

To raczej masz światła mijania a nie dzienne.Masz po prostu dodatkowo ustawienie do ich uruchomienia z czujnika zmierzchu i to nie są światła do jazdy dziennej,mylisz pojęcia.Koledze chodziło o oszczędzania xennonów czy tam zwykłych żarówek.Odbywa się to w starszych modelach przez kodowanie- tzw.DRL.Żarówka od drogowych świeci z mniejszą siła.Lub w oryginale od 2007(lift) ringi święcą jaśniej przez zastosowanie większej żarówki w tym wypadku H8.I tu też mamy podobne rozwiązanie z tym że te same ringi święcą z mniejszą siła po włączeniu mijania , jako postojowe. :8)

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra-dziękuje panowie-lepszego info gdzie indziej nie znalazłbym. Czyli o roczniki które mnie interesują nie musze się martwić-ewentualnie nie bedą aktywowane jeśli już, ale patrzałem, że nie jest to wcale taki duży koszt. Super.

 

Poprostu zmyliło mnie info ze stronki, która podałem w pierwszym poście, gdzie napisane jest, że potrzebny jest jakiś moduł sterujący, ale z waszych rzeczowych wypowiedzi wynika, że przedział rocznikowy interesujący mnie wyposażany jest w taki moduł.

Dzieki jeszcze raz.

Pozdrawiam serdzecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przepraszam, że odświeżę kotleta, ale dziś chciałem użyć zamiast klaksonu i świateł ostrzegawczych wewnątrz lamp- długich świateł-drogowych, aby ostrzec palanta, który mi wyjechał pełną parą na moim "zielonym" na skrzyżowaniu mając jedynie strzałkę do prawoskrętu i mając włączony przełącznik świateł na auto zapaliło mi sie jedynie "A"na kompie z ikonką świateł mijania/długich??? Czy to znaczy, że światła mam jedynie do przełączania "mijania/długie" w zależności od naświetlenia terenu jazdy? dobrze rozumuję? Pytam gdyż ringi mi się wiecą zawsze z ksenonami lub w położeniu pozycyjnym same, a na auto zawsze świecą sie tylko ksenony razem z ringami-zaznaczam,że auto jest z marca 2007-tzn przed "liftem"

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytam gdyż ringi mi się wiecą zawsze z ksenonami lub w położeniu pozycyjnym same, a na auto zawsze świecą sie tylko ksenony razem z ringami-zaznaczam,że auto jest z marca 2007-tzn przed "liftem"

Pozdrawiam.

 

 

Witam ,wlasnie mam to samo , a widzialem ze niektore na auto maja same ringi sie swieca dopiero czujnik zmierzchu wlacza ksenon , jak to jest czy da sie jakos to zmienic ??? dzieki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, ale czy ringi czy H7 jako DRL na obniżonej mocy to zalezy od modułu i lamp jakie auto posiada- z tego co się orientuję to ringi jako dzienne w lampach poliftowych po 03.2007 . Musiałbyś sprawdzić jaki masz moduł i wtedy zakodować NCS-em.

Polukaj na forum trochę było o aktywacji dziennych czy to na ringach czy na wewnętrznych "ostrzegawczych" z H7-jesli dopiero zaczynasz zabawe z NCs-em, DIS-em, INPĄ czy innymi to polecam do pomocy kolegów Capaz lub Dziqusek z forum.

 

Ja u siebie jak tylko będę miał chwilkę to zpowrotem deaktywuję te dzienne z H7 bo ciągłe przełączanie H7 na xenon nie wróży dobrze na trwałośc żarników-można się bawić jeszcze wrażliwością czujnika zmierzchu, ale to jest kwestia prób-jednak zawsze gdy zmienia się oświetlenie (zachmurzenia/wyjzady, wjazdy z parkingów podziemnych, tuneli) żarniki dostają niepotrzebnie po d..pie więc moim skromnym zdankiem lepiej żeby raz rozpalone niepotrzebnie sie nie przełączały zbyt często jesli nie trzeba.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca

mam auto z 2006 i mam dzienne seryjnie wlanczane w memu.tyle tylko ze jako dzienne swieca xenony.

 

 

Jezeli masz swiatla do jazdy dziennej wlaczane w menu i swieca ksenony to jest to jak najbardziej poprawne, w instrukcji pisze: w przypadku swiatel ksenonowych maja one mniejsza moc niz swiatla mijania.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
w przypadku swiatel ksenonowych maja one mniejsza moc niz swiatla mijania.

 

Że przepraszam Cię bardzo CO??? Jaka mniejsza moc xenonów ?? Proszę Cię nie pisz takich ciekawostek :mad2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku swiatel ksenonowych maja one mniejsza moc niz swiatla mijania.

 

Że przepraszam Cię bardzo CO??? Jaka mniejsza moc xenonów ?? Proszę Cię nie pisz takich ciekawostek :mad2:

 

 

Dziqsek twoje oburzenie sprawilo ze zaczalem drazyc temat, caly czas myslalem ze tak jest poniewaz tak pisze w instrukcji, ale sprawdzilem w orginalnej niemieckiej i tam juz tego nie ma, ( w polskiej moze byc blad tlumaczenia ), dzwonilem do BMW i uzyskalem informacje ze swiatla do jazdy dziennej w przypadku bi ksenonow dzialaja tak ze swieca swiatla drogowe 30% swojej mocy ale czy tak jest napewno? Juz nieraz sie przekonalem ze jakis pracownik BMW sie mylil. Jak znajde czas to musze podjechac do mojego mechanika, on powinien wiedziec.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bi-xenony,moduł LMA2, lampy przedliftowe i niestety źle ci powiedzieli w BMW, albo źle zrozumiałeś, gdyż w Bi-xenonach rolę drogowych (potocznie nazywanych długimi) spełnia ten sam żarnik a działa przesłona, natomiast DRL realizowane są poprzez zmniejszoną moc ostrzegawczych H7 (to w lampach przedliftowych-po liftingu DRL-y już są takie ładne :) "na ringach".)

Mechanika nie musisz pytać-koledzy tutaj pozjadali zęby na kodowaniu i DRL to akurat dla nich zabawa więc napewno wiedzą co mówią...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeje kotleta,


Ja mam taki problem mam auto rocznik 2010 po lifcie bi-xenon i jak włączę drogowe to świecą mi się zew. xenony jak mignę aby ostrzec to migają mi zew. xenony.

Aktywowałem światła do jazdy dziennej przy przełączniku świateł na 0 świecą mi się mocniej jedynie ringi a gdy przełączę na auto świecą się jedynie ringi tylko że słabiej.

Wewnętrzne xenony nie włączają mi się nigdy.

I mam pytanie do was koledzy czy te działanie świateł jest prawidłowe a jak nie to jak zmienić aby świeciły się wewnętrzne xenony.


Dzięki, pozdrawiam,


Allelo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.