Skocz do zawartości

320i Dokładne określenie silnika po lifcie


KozaSquad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczytuję się i wczytuję w różne tematy i artykuły, lecz żadnych konkretów ! Szczerze to troszkę zgupiałem i sam już nie wiem. Mam 3-kę touring z 2003r jest po lifcie, ale co z tym silnikiem ? Oznaczenie jest 320i. czy te nowe silniki co niby BMW w touring-ach wypuściło tj. 320i faktycznie są 2,2l 125kW-170KM, czy z takim silnikiem jest oznaczenie 320Ci, chociaż też się dowiedziałem, że "C" to ma się nijak do silnika tylko tj.oznaczenie Compact ?! Czy może mam w końcu silnik 2,0l 115kW-150KM, chodź nie chcę w to uwierzyc, bo zbiera się przy Steptronic-u dobrze lepiej, jak mój poprzedni VW Passat po chipie 1,9tdi 155km. I jakie jest tam w końcu oznakowanie silnika M54, czy M52 ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320i po lifcie z 2003 roku może mieć tylko silnik M54B22 o pojemności 2171 cm3 i mocy 170 KM, który był stosowany od IX 2001. Silnik 150-konny to już była wtedy przeszłość. 320Ci to coupe.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320i po lifcie z 2003 roku może mieć tylko silnik M54B22 o pojemności 2171 cm3 i mocy 170 KM, który był stosowany od IX 2001. Silnik 150-konny to już była wtedy przeszłość. 320Ci to coupe.

 

Ten silnik byl stosowany od wrzesnia 2000 roku. Wrzesien 2001 to lifting zewnętrzny auta.

 

 

Zwiększanie mocy tego silnika to trudny temat i raczej nikt sie w to nie bawi. Jedyna metoda powszechnie stosowana to SWAP na jego 3-litrowy odpowiednik.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam Koledzy ! Powiedzcie mi , Czy Silnik 170KM był też montowany w modelach E46 Touring przed Liftem ?? I czy możecie mi podać dokładną datę co do miesiąca rozpoczęcia montażu tego silnika w E46 Touring ?? Bo jeszcze niemam BMW a mam na oku fajną z Kwietnia 2001 roku i ona jest jeszcze przed Liftem i pisze że ma 170KM ale już sam nie wiem jak to jest z tymi silnikami , czy te 170KM to dopiero po lifcie były czy jak :) z Góry Dzięki za Odpowiedź :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na tej stronie ( http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e46/886/e46_320i.html ) że silnik 323i był montowany do 2000 roku , a 320i 170KM był montowany w wersji przed liftem od 2000 do 2001 i także w wersji po lifcie dalej :) więc chyba ta BMW z kwietnia 2001 roku ma jednak silnik 320i 170KM :)

 

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Był też montowany przed liftem, jak masz na oku auto to rozkoduj vin i będziesz miał pewność.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był też montowany przed liftem, jak masz na oku auto to rozkoduj vin i będziesz miał pewność.

Noo to auto jest z niemiec i jeszcze niemam vinu a tak ciekawy byłem czy źle napisali w ogłoszeniu czy rzeczywiście były montowane w modelach przed liftem :)

 

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście przy normalnej jeździe spala 11 litrów, w trasie około 7,5 litrów. Ostatnio na tempomacie przy ustawionej prędkości 80km/h komputer wskazywał spalanie 6,6 litrów.. Ale nie wiem, czy można wierzyć w to co pokazuje komputer. Nie zdążyłem jeszcze tego sprawdzić.. Jeśli chodzi o osiągi dla mnie w zupełności wystarczają :cool2: A jeśli chodzi o to czy lepszy niż diesel? Nie mam żadnego porównania więc nie będę wprowadzał Cię w błąd.. Ale z reguły benzyniaki są lepsze od diesli :P Ale to tylko moje skromne zdanie :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.