Skocz do zawartości

Czujnik temp zewnętrznej a nawiew wewnątrz


napi1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy jeśli np czujnik temperatury zewnętrznej wskazuje +41*C (bo coś z nim oczywiście nie halo) czy ma to na wpływ temperatury powietrza nawiewanego do wewnątrz? Mam taki właśnie problem że mój termometr wskazuje temperaturę jaka mu przyjdzie do głowy i gdy pokazuje abstrakcyjne odczyty czyli czasem 41 a nawet i 47*C to pomimo tego że na zewnątrz jest około 2-3*C i ustawię nawiew na ok 23*C leci zimne powietrze. Żeby leciało ciepłe i to ledwo ledwo muszę ustawić 32*C.

Może ktoś z Was miał taki kłopot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik się dogrzewa kolego? Sprawdzałeś temp. płynu chłodzącego w ukrytym menu? Ale moim zdaniem to właśnie ten czujnik ma wpływ na temperaturę jaka leci z nawiewu. Tania sprawa, na allegro jest pełno nowych i używanych. Otwórz pokrywę silnika, patrząc na auto, po lewej stronie od przodu jest wnęka i widać osłonę silnika (tę spodnią), w nią jest wpięty czujnik temp, taki jakby stożek, widać go również od spodu auta, jak schylisz się pod auto. Zacznij od tego, bo koszt naprawy jest banalny, a najwyżej potem bd szukał innych przyczyn gdy to nie pomoże. A poza tym dobrze wiedzieć jaka jest temp na zewnątrz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego:) to nie jest raczej wielka usterka:) Jak dla mnie komp fiksuje od złych danych z czujnika. Myśli, że jest gorąco więc autko nie chce ugotować swojego pana:) http://moto.allegro.pl/bmw-e60-e61-e63-e64-e65-czujnik-temperatury-zewn-i1890728288.html tutaj masz nówkę z 2 letnią gwarancją. Jeżeli to nie pomoże, to może elektrozawory są uszkodzone odpowiedzialne za puszczanie wody do nagrzewnicy. Masz może możliwość podłączenia kompa? Elektrozawory gdy będą uszkodzone na pewno pokażą błąd. Jeżeli nie ma błędów bierz się za czujnik (on w sumie też powinien pokazać błąd), co i tak mimo wszystko powinieneś w pierwszej kolejności zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czujnik jest odpowiedzialny za załączanie np swiec zarowych?

Czy ktoś dysponuje konkretną wiedzą na temat tego czujnika? Tzn. jakie pełni funkcje pozatym,że wyswietla nam na blacie info o aktualnej temperaturze na zewnatrz.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego komp czerpie wiele informacji z niego. Dla ogrzewania, webasto, świec również - ale tutaj wpływ również ma temp silnika, nawet dla ogrzewania szyby tylnej i lusterek. To jest jedyny czujnik temp. zewnętrznej, i nie jest on po to tylko, żeby nam ładnie pokazywało info na wyświetlaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdemontowaniu czujnika okazało sie, że ma nadłamany czubek. Zakup nowego rozwiąże sprawe. Przy zdemontowanym pokazuje minus 40 stopni.

Czy możecie sprawdzic w ukrytym menu ile wynosi temperatura chłodziwa po dłuższym postoju(np po nocce)? Czy pokrywa się z temperaturą zewnętrzną?

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
Witam. U mnie problem polega na tym ze moj termometr zaniża temperature o 3 stopnie w dół. Jak wsiade do auta jest ok pokazuje jak inne. ale po kilku kilometrach spada o te 3 stopnie . to sie jakos resetuje? czy od razu wymiana? pozdrawiam
marolet@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.