Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


charlesw

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam u siebie to samo. Ale ja mam silnik N43. Średnio co 200km zapala mi się check engine... kasuje to inpa,ale nie mam jeszcze pomysłów co to może być na 100%. Bylem w ASO wstępna diagnoza to uszkodzony katalizator trojdrozny. Nowy 4000..... zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Czy ktos moze podpowiedziec co to jest za blad 2a99 crankshaft-exhaust camshaft reference zapalil mi sie 3 razy chek ale po zgaszeniu auta nie swieci auto caly czas poszarpuje glownie przy 1500 obrotow przy zmienie biegow jak daje gazu to na chwile jak by mial odciecie i idzie dalej ale w tym momencie nie pojawia sie zaden chek a auto przerywa caly czas na cieplym i zimnym silniku.Czy ten blad moze byc wspolzalezny z czyms innym myslalem o wymianie cewek i swiec bo auto sie tak zachowuje jak by cewki byly padniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktos?

Dzień Dobry,

Dołączam się do pytania. Koledzy, koleżanki, pomóżcie. Podzielcie się doświadczeniami. Co robić, gdy zaświeci się kontrolka informująca o usterce silnika. Po podłączeniu programu diagnostycznego wyświetla się błąd 29F4. Po wykasowaniu błąd pojawia się ponownie po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. Jaka przyczyna? Jak można naprawić? Jaki warsztat polecacie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie u specjalisty od BMW co jest przyczyna wywalania bledu 29F4 okazalo sie ze mam uszkodzony katalizator... Mechanik ktory zajmuje sie tylko samochodami marki BMW powiedzial mi ze czesto lubia sie te bledy wyswietlac bo w bmw sa bardziej czule sondy ktore wykrywaja uszkodzony kat. niz w innych markach... Wiec zdecydowalem sie na wyciecie kata i zmane mapki zobaczymy co bedzie bo mam miec wydruk z po mowni przed wycieciem i po. Podobmno ma byc lepiej zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki silnik?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakie masz objawy? Jeden z błędów dotyczy czujnika wałka rozrządu a pozostałe jak pokazuje temat niżej mają związek z wtryskiwaczami, sprawdź jak wyglądają korekcje.

viewtopic.php?f=73&t=194083

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami na biegu jałowym delikatnie falują obroty raz na jakiś czas. Pierwszy błąd dotyczy chyba skrzyni automatycznej. A co do wałka to wymienić czujnik?

A i jadąc i jak przyśpieszam oroty ok 2400 czuc delikatne szarpnięcua przez sekunde ale to wydaje mi się ze jest ze skrzyni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wydaje nie wydaje, sprawdź korekcje, bo chyba nie chciałbyś mieć dziury w tłoku :roll: przed wymianą czujnika sprawdź wtyczkę/wiązkę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam bmw 3 E93 2.0 D 2013r, wyskoczył mi dzisiaj żółty symbol podniesionego auta i komunikat: engine starts fault. dalej jest komunikat, aby otworzyć i zamknąć drzwi, wyjąć i wsadzić kluczyk. niestety nic to nie daje. sprawdziłem w panelu sterowanie i jest to błąd CC- ID 719. O dziwo nigdzie nie moge znalezc informacji czego dotyczy! proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silnik w pełni rozgrzany? Nie wtryski, tylko prawdopodobnie wtrysk, jeden, ale który to trzeba zobaczyć korekcje na rozgrzanym i całkiem zimnym silniku, bo po tym co widać nie chciałbym wybierać. Ja proponuję używkę z gwarancją rozruchową, rzadko są tak regenerowane żeby nie można było przyczepić się. W takiej sytuacji jak widać kupiłbym dwa żeby można było trochę nimi pomanewrować.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rozgrzany po trasie 50 km. Czyli zrobić jeszcze na zimnym silniku? Czyli sygerujesz kupić używke? A jeśli bedzie taki sam albo po 3 miesiącach sie taki zrobi? Ile fachowiec wezmie za taka operacje? Bo jak zdjął bym kolektor to pewnie klapki poszły by do wywalenia. A i do zrobienia testu przelewowego musze sciagac kolektor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, pokaż na zimnym, aby wytypować konkretnie, który jest najgorszy. Ja na Twoim miejscu kupiłbym dwa, bo może okazać się, że jeden częściowo tylko rozwiąże problem. Jak masz zaufany zakład, który regeneruje to możesz tak zrobić, ja jeszcze nie znalazłem takiego a koszt to 500-600/szt. Jeżeli masz obawy o używkę i chcesz pojeździć dłużej autem to rozważ koszt nowego/nowych. Ja za wymianę jednego wtryskiwacza (poza nr 1, bo nie trzeba zrzucać kolektora) z kodowaniem i sprawdzeniem auta liczę 180,- (wszystko skręcone odpowiednim momentem) oczywiście bez wywalania klapek i konkretnego czyszczenia kolektora, co warto zrobić. Ile kosztuje w innych zakładach? To zależy gdzie podjedziesz, bo wiadomo, że znajdziesz jakiegoś agenta, który to skręci na pałę i nie zakoduje za 100,- a inny zakład, który liczy za godzinę pracy 150,- skasuje 450,-

 

Do testu przelewowego wystarczy zdjąć osłonę silnika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to bmw E90 2.0 benzyna 170km 2008 rok anglik przebieg to 75 tys mil Witam, to będzie mój pierwszy post na forum nie znalazłem nigdzie podobnych usterek mianowicie kupiłem auto okolo 9 dni temu wszystko było ok do momentu aż po paru dniach zapalil sie check engine pomaranczowa lampka w drodze do pracy zgasilem auto odpalilem bylo ok potem przy powrocie to samo na spokojnie pod domem znalazlem opcje reset w opcji komputera wiec zresetowalem i bylo pare dni spokoju potem to samo ostatecznie dzisiaj rano zapalil sie check engine a po przejechaniu 20 mil z pracy do domu dodatkowo czerwona lampka oleju bylem u mechanika podlaczyl auto pod komputer wyskoczyly nastepujace bledu

 

Catalhyst efficiency sulphated

engine oil pressure control

cranck & camshaft sensor correlation

map thermostat activation

vanos

 

co moge powiedziec od siebie dodatkowo od paru dni nie moglem sprawdzic poziomu oleju cos swirowalo oraz zauwazyzlem dzwiek silnika jakby klekotal lub cos w tym stylu troche dieslowaty....acha oraz telepie pod siedzem gdzie znajduje sie jeden z katalizatorow wiec przypuszczam ze ten bedzie do wymiany co wlasciwie stwierdzil mechanik ale nie potwierdzil tego ostatecznie w piatek mamy rozmawiac stwierdzil rowniez ze czujnik oleju silnika do wymiany no i oczywiscie olej bo czuc zapach taki typowy spalony olej .... Auto kupilem w komisie w angli z 3 miesieczna gwarancja obecnie czekam na skierowanie z komisu do mechanika wspolpacujacego z nimi gdyz komis znajduje sie 200 mil od mojego miejsca zamieszkania no wiec teraz pytanie za auto dalem 5000 Funtow do 14 czy do 30 dni moge je oddac wiec ... Oddawac/Naprawiac? dodam ze dealer z komisu zadeklarowal pokryc koszt wymiany katalizatora ale powiedzial ze nie sadzi zeby byl problem z lancuchem rozrzadu co stwierdzil moj niezaufany mechanik ktory jest anglikiem i slabo go znam po tym jak zauwazyl cranck and camshaft sensor correlation no i jakis blad z vanosem prosze o odpowiedz dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej screeny z silnika nie rozgrzanego po nocy

82174fdbd0cae924med.jpg

10b09cef822a60efmed.jpg

d6063529bb1c047fmed.jpg

Do tego wywala mi blad z dpf jak ponizej co z tym zrobic wypalic go? Czy za pomoca tool32 moge wypalic dpf?

9411a66bd36f2123med.jpg

A na koniec 2 błedy ktore zaraz po usunieciu powracaja ale to zapewne sterownik swiec zarowych ktory co prawda rok temu był robiony.

324bc378f64dfcbbmed.jpg

2e8bd9c9f706ce32med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje E90 318i 2006 wyświetla sporadycznie jak silnik dobrze się nagrzeje chceck , po sprawdzeniu na telefonie wyskakuje błąd katalizatora P0420 , a po sprawdzeniu INPA

mam takie:

 

https://1drv.ms/i/s!AtwN3sBrJuhHjNRkofyqSKd37_6NAQ

 

może ktoś miał podobne?

Nadmienię że wydaje mi się że zbyt dużo pali.

 

https://1drv.ms/i/s!AtwN3sBrJuhHjNNKEONv1FncQ4NmRg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

egon81 masz błąd siłownika valvetronica (częsty problem w tym silniku), czujnika wałka mimośrodowego oraz obu sond przed katalizatorem (trzeba sprawdzić jak i czy pracują).

misiek919293 dość ciekawe to co pokazałeś, bo masz na zimnym lepsze korekcje niż na rozgrzanym i to zdecydowanie :o nie pokieruję Cię jak uruchomić wypalanie w tool32, ale z tego co kojarzę to da się to zrobić, nigdy tego nie używałem.

Warek przydałyby się kody błędów, masz pewnie zasiarczony katalizator, który trzeba wypalić, błąd ciśnienia oleju źle wróży, nawet bardzo źle, dodatkowo ten dźwięk diesla nasuwa myśl żeby oddać auto, trzeci błąd kojarzy mi się z problemem z elektrozaworem vanosa (miałem taki przypadek, tylko kod by to potwierdził, bo opis był taki + info po której stronie), do tego piąty błąd pasuje, czwarty to termostat.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wywala mi blad z dpf jak ponizej co z tym zrobic wypalic go? Czy za pomoca tool32 moge wypalic dpf

Masz błąd zbyt częstego wypalania filtra.

Trzeba zrobić diagnostykę silnika bo filtr za szybko się zapycha. Ewentualnie zrobić programową wymianę filtra jeżeli zbliża się ku końcowi.

Tool32 to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.