Skocz do zawartości

E39 czujnik temperatury zewn.


semisparo

Rekomendowane odpowiedzi

prawy przód, mała wnęka przy nadkolu
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakby mi ktos doradzil czy ten zamiennik jest ok http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-bmw-e46-e38-e39-i1875628615.html czy lepiej oryginal . ogolnie wszystkie pierdolki i wykonczenia mam oryginaly ale jezeli chodzi o czujniki w ogole nie mam pojecia czy jest duza roznica oprocz tego ze stowka w kieszeni zostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakby mi ktos doradzil czy ten zamiennik jest ok http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-bmw-e46-e38-e39-i1875628615.html czy lepiej oryginal . ogolnie wszystkie [bAD] i wykonczenia mam oryginaly ale jezeli chodzi o czujniki w ogole nie mam pojecia czy jest duza roznica oprocz tego ze stowka w kieszeni zostaje.

 

Pewnie zwykły termistor 6,1k +/- 2k za 3 zł opakowany w prostokątne plastikowe pudełko. Tak mi się wydaję że nie otrzymasz czujnika z pierwszego zdjęcia tylko z 2 i 3. W aukcji też znajdziesz wpis :

zestaw w plastikowej obudowie

I jak to sprytnie przymocować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakby mi ktos doradzil czy ten zamiennik jest ok http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-bmw-e46-e38-e39-i1875628615.html czy lepiej oryginal . ogolnie wszystkie [bAD] i wykonczenia mam oryginaly ale jezeli chodzi o czujniki w ogole nie mam pojecia czy jest duza roznica oprocz tego ze stowka w kieszeni zostaje.

Dno, badziewie, kiszka straszna. Zakres błędu to jakieś +/-20 stopni. :duh: Tylko oryginał - niby prosta rzecz, a pamiętaj, że BARDZO wiele od niego zależy!

Sprawdź styki, a poza tym mocowanie. Wczoraj mi panowie poprawili właśnie mocowanie i mam w końcu właściwe wskazania (poprzednio w korku mi temperatura na zewnątrz wzrastała :mrgreen: i mogło być zimą i 5 stopni na plusie.

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakby mi ktos doradzil czy ten zamiennik jest ok http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-bmw-e46-e38-e39-i1875628615.html czy lepiej oryginal . ogolnie wszystkie [bAD] i wykonczenia mam oryginaly ale jezeli chodzi o czujniki w ogole nie mam pojecia czy jest duza roznica oprocz tego ze stowka w kieszeni zostaje.

Dno, badziewie, kiszka straszna. Zakres błędu to jakieś +/-20 stopni. :duh: Tylko oryginał - niby prosta rzecz, a pamiętaj, że BARDZO wiele od niego zależy!

Sprawdź styki, a poza tym mocowanie. Wczoraj mi panowie poprawili właśnie mocowanie i mam w końcu właściwe wskazania (poprzednio w korku mi temperatura na zewnątrz wzrastała :mrgreen: i mogło być zimą i 5 stopni na plusie.

 

masz racje od prawidłowego wskazania czujnika wiele zalezy, ale nie należy z tego powodu popadać w panike i przepłacac . Z nie oryginalnym problem jest tego typu ze trzeba bardzo dobrze odizowac od wilgoci.

 

Ps. Zeby nie było u mnie czujnik zawyza o 1.5 stopnia. Mowa oczywiscie o termistorze za 3 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czujniki a aledrogo, to niesamowite druciarstwo, ze tez ktos sie nie wstydzi tego sprzedawac. Dla zmylki daja fotografie oryginalu, a sprzedaja to ze zdjecia nr.2 i 3.

W tekscie ogloszenie jest mowa o o porzadnym zlaczu, a na fotce prowizoryczne wsuwki, nie gwarantujace stabilnego polaczenia i ochrony przed wilgocia.

Druga sprawa jest umieszczenie termistora w badziewnym pudelku. Jak to porawnie zamocowac? Drutem? Opaska? Pudelko zapewnia tez nalezyta izolacje termiczna :mrgreen: i czujnik bedzie pokazywac (byc moze) temperature otoczenia po dluuugim czasie. Po wyjezdzie z ogrzewango garazu, moze po polgodzinie jazdy :duh:

Lepiej sobie kupic termistorek za pare zlotych i samemu pokombinowac przy uzyciu koszulek termokurczliwych, starajac sie zrobic cos na ksztalt oryginalego czujnika.

Sprzedajacy oferuje tez cos na ksztalt oryginalu, za rozsadna kase: http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-bmw-e46-e38-e39-i1912600956.html tylko, czy to prawda?

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się Goldi_Cz-Wa, ale właśnie przez takie "naprawianie" BMW marka ma swoją opinię. Tu termistor, tan trik-trak, gdzie indziej plaster i WD40... Niby działa, ale...

Ja wiem - 200 koników za 15 tysięcy to aż chce się jeździć. O tę marke trzeba jednak dbać, a nie sprzedawać kolejnemu "łosiowi", jak już trzyma się w całości na ptasią kupę. Kolejny fan marki dostaje złom, troche poklei, trochę pospawa, cofnie licznik i kolejny "niewymagający wkładu finansowego". Uważam osobiście, że jak kogoś nie stać na serwisowanie samochodu, niech kupi sobie nowy lub tańszy w serwisie.

PS. Oczywiście uogólniam i wiem, że czesto można taniej i równie dobrze. We wszystkim trzeba mieć umiar i zdrowy rozsądek.

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, Panie NetSerwer :cool2:

Cena nowego, dobrej podrobki lub oryginalu nie powala na kolana, a miejsce zainstalowania jest wyjatkowo paskudne, narazone na wilgoc i uszkodzenia mechaniczne. Szkoda oryginalnego zlacza, ktore trzeba obciac, lub jakos zdrutowac, wtedy skoroduje i bedzie do wymiany. Nie da rady tego dostatecznie uszczelnic, tak jak w oryginale. Przy jezdzie z duza predkoscia woda wcisnie sie w prowizorke na pewno.

Pisalem o kombinacjach z koszulkami termokurczliwymi, ale jakby sie czlowiek nie staral, nie wytrzyma to dlugo. Pozostaje oryginal, lub bardzo dobry zamiennik, ze zlaczem i mocowaniem, jak w oryginale.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoooo mój boze ... Po pierwsze przy kupnie auta nie zauwazyłem ze nie mam kawałka nadkola wraz czujnikiem a ze wskazania sa ok wiec nie szukam problemu tam gdzie go nie ma. Po drugie czujnik temp ori bmw to nie jakas hiper super technologia rodem z NASA tylko kawałek odlanego plastiku z termistorem za 3 zł i jesli ktos chce płacić 150 zł to proszę bardzo nie widzę problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, cena oryginalu jest paskarska. Prawdopodobnie jest tansza alternatywa, o ktorej pisalem.

Technicznie jest to proste, jak budowa cepa. Stanowi to jednak zgrabna calosc, trudna do podrobienia.

Chcialbym jednakoz zobaczyc, jak u Ciebie jest to zrobione? Jak zamocowane? Jak jest wykonane i zebezpieczone podlaczenie?

Termistor mozna powiesic na przewodach, polaczyc "na skretke" zaizolowac tasma i tez bedzie dzialac, ale wstydzilbym sie to komukolwiek pokazac.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za sugestie. zrobie kompromis i wezme oryginal uzywany :) mam nadzieje ze to jednak czujnik a nie jak tam kolega pisal ze cos na kablach. nie moge spac jak mi cos nie dziala jak trzeba a szczegolnie te maluchy poukrywane pod blacha. ale dopiero w czwartek mam czas to ogarnac. bede informowal o postepach dzieki jeszcze raz. widac ze kochacie swoje bryki :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, cena oryginalu jest paskarska. Prawdopodobnie jest tansza alternatywa, o ktorej pisalem.

Technicznie jest to proste, jak budowa cepa. Stanowi to jednak zgrabna calosc, trudna do podrobienia.

Chcialbym jednakoz zobaczyc, jak u Ciebie jest to zrobione? Jak zamocowane? Jak jest wykonane i zebezpieczone podlaczenie?

Termistor mozna powiesic na przewodach, polaczyc "na skretke" zaizolowac tasma i tez bedzie dzialac, ale wstydzilbym sie to komukolwiek pokazac.

 

Też byłem w szoku jak odkryłem prawdę o swoim czujniku a właściwie o jego braku wraz z kawałkiem nadkola :mrgreen: No ale co zrobić, są ważniejsze wydatki związane z autem na których w przeciwieństwie do czujnika temp nie można przyoszczędzić.

 

Ps. Czujnik siedzi sobie przyczepiony do przewodu na wysokości halogenu, nikt go nie widzi i w oczy nie kłuje. Ładnie odizolowany osłonką termokurczliwą.

 

Ps2. Cała dyskusja zaczęła się od tego że 'semisparo' podał linka do aukcji, gdzie żywcem chcą wydupczyć kogoś na 26 + koszty wysyłki za termistor zapakowany w pudełeczko. Nie kwestionuje racji kupowania czujnika w oryginalnym kształcie pod oryginalną instalację, no ale kupowanie czegoś za 3 zł w cenie 30 to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuje racji kupowania czujnika w oryginalnym kształcie pod oryginalną instalację, no ale kupowanie czegoś za 3 zł w cenie 30 to lekka przesada.
:cool2:

Smutne jest jednak, ze druciarstwo u nas kroluje. Bierzesz samochod bez podkola, bo komus nie chcialo sie wydac kasy... Onegdaj wymienilem w ASO oslone podsilnikowa, chyba okolo 1000PLN zostawilem, moj poprzednik chyba nie wiedzial, ze byla peknieta, ale na Autobahnie, gdyby sie to urwalo, bylby problem, i to nie dla mnie...

Nie oszczedzam, chce, aby moj rodzynek byl taki, jakim go fabryka wypuscila.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za sugestie. zrobie kompromis i wezme oryginal uzywany :) mam nadzieje ze to jednak czujnik a nie jak tam kolega pisal ze cos na kablach. nie moge spac jak mi cos nie dziala jak trzeba a szczegolnie te maluchy poukrywane pod blacha. ale dopiero w czwartek mam czas to ogarnac.

 

kolego nim kupisz używkę, zajrzyj pod spód auta gdzie masz czujnik i sprawdź jego zasilanie jak pisali koledzy wcześniej, być może czujnik jest dobry a nastąpiło "tylko" przerwanie jednego z przewodów(w razie czego masz tylko 2 do sprawdzenia) a wtedy usterka jest do naprawienia w 5 minut i co najważniejsze zostanie oryginalny sprzęt

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.