Skocz do zawartości

kupiłem auto z przewierconym 2 korekiem płynu chłodzącego


konankafar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko kupiłem niedawno BMW 525 TDS TURING, 1995r., 2498cm3, 146 KM e39. wszystko pięknie działa do puki nie dolałem wody do zbiorniczka poziomującego i troche przelałem zaczeła wyciekać woda przez dzióre w drugim korku pojemnika. zadzwoniłem do sprzedającego ktory wyjaśnił ze ta dziura służy do odpowietrzania zeby sie nie grzała czy ma to jakis sens? czy moze to uszczelka pod głowicą?? spodkaliscie sie z podobnym rozwiązaniem?? na dodatek szaleje mi termostat a silnik jest zimny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 Touring zaczęli trzaskać dopiero w '96, TDS ma 143KM to tak dla sprostowania.

Jaki drugi korek? Przecież jest tylko jeden. Ewidentnie coś z układem chłodzenia jest nie halo i w sumie szkoda inwestować w termostat bez pewności że on tez jest uszkodzony. W każdym razie zacznij od eliminowania najprostszych usterek. Skoro podejrzewasz termostat, to go wyciągnij i sprawdź w gotującej wodzie przy ilu stopnia C się otwiera. Jak ogarniesz termostat przyjrzyj sie objawom i opisz je znowu.

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiercić, to sobie można mózg dłubiąc w nosie. Sprawdź koniecznie w warsztacie szczelność całego systemu chłodzenia (jak ci przegrzeje silnik to pewnie ze 4 tyśki wyłożysz za nowy słupek i modlitwę, żeby nie był trefny...), uszczelnij / wymień jeśli coś trzeba i sprawdź jak się grzeje. Strzałka musi stać w pionie i nie drgnąc nawet o milimetr. Jak coś się dzieje, to sprawdź termostat (polecam markowe, bo inaczej patrz nawias o wymianie silnika) i znowu test. Układ musi być dobrze odpowietrzony, a to nie jest wcale oczywiste dla każdego warsztatu.

Uszczelkę wymienisz, jak ci będzie pluło olejem do układu chłodzenia lub płynem do oleju.

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.