Skocz do zawartości

328 "świst" uciekającego powietrza z okolic silnika


adriahno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

to jest chyba ostatnie miejsce gdzie mogę znaleźć pomoc i wsparcie. Mam dość nietypowy problem ze swoim E36 328. Wszystko zaczęło się zimą 3 lata temu. Podczas dodawania

gazu słychać jakby świst powietrza z okolic komory silnika. Im mocniej nacisnę pedał gazu tym świst jest intensywniejszy. Jest słyszalny zarówna na 1, 2 i 3 biegu ale nie można tego efektu wywołać "na luzie". Ostatnio problem się nasilił na 5 uruchomień silnika, 3 są z tym efektem, a dwa w pełni normalne. Zauważyłem również, że gdy się to dzieje, pod nogą nie ma tej mocy co zwykle. Najczęściej wtedy zatrzymuje się na dwie minuty i po ponownym uruchomieniu, nie ma "świstu" i z mocą jest wszystko ok. Dodam tylko, że nie ma żadnych problemów z odpaleniem auta w każdej temperaturze, nie ma falowań obrotów czy nagłych spadków mocy. Po prostu czasem auto odpala z efektem jakby powietrze pod ciśnieniem gdzieś uciekało tylko tak potrafię opisać ten defekt. Być może ktoś się z tym spotkał lub wie co może być przyczyną takiego stanu.

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem ze swistem jest taki glosny ze slychac go az w we wetrzu

bylem u mechanika wszytsko sprawdzone kompresja po 30 atm na tloku wszytsko wporzadku

lecz swit byl dalej okazalo sie ze swiszczy tak kolko od naciagacza mniejsze

 

jedynie co mnie martwi to spadek mocy nie ma takiego kopa jaki mial ;( i obawiam sie ze turbina moze byc w podupadlym stanie nie wiem moze ktos wie i cos poradzi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za podpowiedzi, sprawdzę je będąc przy najbliższej okazji w warsztacie. I dam znać co i jak. Jeśli chodzi o turbinkę to pomóc nie mogę, nie mam TDS'a. Jednak gdy "świstu" nie ma przy dobrym odpaleniu auta z mocą jest wszystko OK. Za pomoc dziękuję, dam wkrótce znać co i jak. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.