Skocz do zawartości

320i stukot przy wciśniętym sprzęgle


michus86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niestety próbując przeszukać forum otrzymałem komunikat, że w tym momencie nie mogę korzystać z wyszukiwarki. Pech!

 

Drodzy forumowicze, mam następujący problem. Zauważyłem to dzisiaj jadąc po kostce brukowej(na równej drodze nie słychać) 5km/h, na wciśniętym sprzęgle, przy wbitym biegu słyszę dość głośny stukot(taki metaliczny). Moją e36 320 coupe kupiłem zaledwie tydzień temu. Wcześniej tego nie słyszałem, albo po prostu nie zauważyłem. Troszkę mnie to martwi, biorąc pod uwagę, że na innych forach piszą, że może być to koło dwumasowe. Chciałbym dodać że przy gaszeniu silnika nie słychać żadnych stuków. wszystko odbywa się przy powolnej jeździe na biegu przy wciśniętym "sprzęgle". Gdy puszczę sprzęgło stukot zanika. Skrzynia podczas jazdy zachowuje się cicho. Zauważyłem też, że problem nasilił się kiedy zrobiło się maksymalnie mglisto i wilgotno na dworze. Czy mogę narazie zbagatelizować ten problem? Przepraszam jeśli palnąłem coś głupiego jak np. te warunki atmosferyczne :D

 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie, jak sprawdzić co jest przyczyną.

 

Dzięki

Edytowane przez michus86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiscie, jak kolega Bizon pisze, to popraw tytul.

Może być coś z podporą lub samym sprzęglem, ale dziwne że objawia sie tylko jadąć na wciśnietym sprzęgle. A podczas przyśpieszania nic się nie dzieje zlego??

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A zapoznałeś się z regulaminem??? Najpierw pisze sę model 320i na stępnie problem. Stukot przy wciśniętym sprzęgle.

Dziwne trochę objawy, ale rzeczywiscie coś może być ze sprzęgłem. trzeba rozebrac i zobaczyć. Lub dać do objechania kilko mechanikom. by każdy coś powiedział. Im wiecej tych samoych odpowiedzi tym lepiej. No chyba ze jest ktoś na forum co miał kiedyś taki przypadek.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżę kilka dni i potestuję, ironia losu, samochód kupiłem od kolegi mechanika. Pytam na forum, dlatego, że nie chcę po tygodniu wytykać mu, że z samochodem coś jest nie tak. W ostateczności, zwrócę się do niego. W końcu sam naprawiał ten samochód i zna go lepiej. Dziękuję koledzy, jakby jeszcze ktoś miał jakieś sugestie, może ktoś miał identyczny problem, to proszę o info. Obiecuję trzymać się zasad forum jeśli chodzi o tematy itp.

 

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winne może być też jedno z łożysk w skrzyni biegów ( niestety nie podam Ci zbyt dokładnie lokalizacji :duh: ale wydaje mi się że było to łożysko na końcu wałka ) podczas rozbierania skrzyni łożysko wypadło mimo tego że powinno być na miejscu. U Matki w Seicento był dokładnie taki sam obajw jak piszesz. Przy 4 i 5 biegu dźwięk zanikał ( metaliczne tarcie/stukot ).

Pozdrawiam.

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że lepiej będzie wstawić nową skrzynię dlatego że roboty i tak jest więcej a jak napisał kolega Bizon koszt dobrej skrzyni będzie mniejszy niż regeneracja ( bo nie wiem czy gdzieś można kupić nowe) tego łożyska.

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Znacie może przybliżony koszt wymiany skrzyni (robociznę)??

 

Jeszcze takie uwagi, jak jeździłem przez weekend zauważyłem, że stukot występuje przy gwałtownym wciskaniu sprzęgła na pierwszym, drugim i trzecim biegu. Na pierwszym najgłośniej, na trzecim już prawie nie słychać. Czwarty i piąty spokój.

 

Rozumiem, że na 99% wymiana skrzyni pomoże. Może jeździć narazie bez wymiany póki samochód nie szarpie i nie wyskakują biegi. Co uważacie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
MOŻLIWE ŁOZYSKO OPOROWE

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/540/GXkz5A.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/674/HflcC3.jpg

Zapraszam do galeri mojej e39

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=202486

Moja była bmw E36

http://imageshack.us/f/545/image1181.jpg/ Galeria mojej bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.