Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Planuje zakupić nowe felgi do mojej bm'ki E90 320D o wymiarach:


- 18 cali / 8,5j przód

- 18 cali / 9,5j tył


No i podstawowe pytanie jakie ET do takich wymiarów wybrać? Myślałem nad ET 35, ale nie jestem pewny co do tego, dlatego wole dopytać :P.

Od razu mówię, że nie chciałbym kupować dystansów, ponieważ producent felg, które chce kupić daje możliwość wyboru ET.

Udało mi się dojść po odpowiedziach w tym wątku, że producenckie wymiary ET w tym modelu to 34 przód i tył lub ewentualnie 37 na tył, ale to w przypadku 16 calowych felg.

Myślałem też nad 19 calowymi felgami, ale nie jestem do nich w pełni przekonany, bo wydaje mi się, że średnio to będzie wyglądać na zwykłej E90, ale może macie inny pogląd na to, więc chciałbym poznać inny punkt widzenia :D.

Dodatkowo chciałem zapytać o opony, czy na te pierwsze wymiary, które podałem powyżej 235/40 na przód i 245/40 na tył będą dobre? I czy w razie wyboru 19 calowych felg te opony też by były odpowiednie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Seria:

8,0x18 ET 34

8,5x18 ET 37

Idealnie byłoby, gdybyś miał 8,5 ET 30-32 a na tył ET 33-35 przy szerokości 9,5.

Opony możesz wziąć 235/40 + 265/35 (245 na tył poroniony pomysł w tym setupie)

Ale lepiej siądzie (i nawet taniej) 245/40 + 275/35.

Tu masz 265/35 9,5x18 na Continentalach i widać naciąg lekki (na Michałach może by się zgubił). Zdjęcie pod nim masz 275/35 9,5x18.

Nawiasem mówiąc taki zestaw miała M5 E39 na stylingu 65. Zobacz w google jak się prezentowało obuwie. Będziesz miał to samo.

265_susclearance-jpg.345081

http://farm5.static.flickr.com/4141/4867816442_f10fc86848.jpg

5294369F-6CAB-4481-86EB-FDECB26AB424.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanie mi się jeszcze stworzyły, odnośnie tego naciągu co dokładnie miałeś na myśli? Zielony jestem w tych tematach, także wolę się dopytać niż się domyślać :P

I czy jest jakieś ryzyko, że przy szerokościach 265 lub 275 opony będą o coś zawadzać?


Co myślisz jeszcze na temat 19 calowych opon w tym modelu.

Myślałem też nad 19 calowymi felgami, ale nie jestem do nich w pełni przekonany, bo wydaje mi się, że średnio to będzie wyglądać na zwykłej E90, ale może macie inny pogląd na to, więc chciałbym poznać inny punkt widzenia :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie będzie obcierać. Co do naciągu - felga 9,5 jest „zbyt szeroka" do 265. 265 na 9J fajnie siedzi. Na 9,5 już bardziej 275 bym celował, ale 265 też siądzie.

19" to już droższa zabawa. Same felgi droższe a i opony dochodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie obcierać. Co do naciągu - felga 9,5 jest „zbyt szeroka" do 265. 265 na 9J fajnie siedzi. Na 9,5 już bardziej 275 bym celował, ale 265 też siądzie.

 

Git o to mi chodziło, dzięki za sprostowanie

 

19" to już droższa zabawa. Same felgi droższe a i opony dochodzą.

 

Powiedzmy, że koszta nie mają znaczenia to wybrałbyś 18 czy 19 do E90?


Dodatkowo chciałem jeszcze dopytać odnośnie oporu felg itd., bo spotkałem się z opinią, że źle to może wpływać na automatyczną skrzynie biegów (tak się składa, że mam automat), więc czy takie niestandardowe opony bądź felgi inne niż fabryczne założenia producenta to prawda, czy bardziej mit? Wiadomo jakieś oddziaływanie na pewno jest na logikę, ale czy tak bardzo inwazyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.