Skocz do zawartości

e91 - Padła antena (?)


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pamięta jak idą te taśmy ? Czy wchodzą pod zawias czy bezpośrednio po zewnętrznej stronie ?

Miałem przerwane u siebie , zdemontowalem i juz sam nie wiem jak szły a niechciałbym przerwać ?

Dziękuje z góry za pomoc..

 

Druga sprawa w jaki sposób sprawdzić taśmy dochodzące do diversity ? Ktoś się orientuje jakie napięcia tam powinny być ?

 

Jeżeli chodzi o awaryjne otwieranie tylnej szyby podsyłam pomocny filmik, sprawdzone w e91 również działa..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na jednym z angielskich forach były opisane kable i jakie napięcia powinny być, od siebie dodam że u mnie był uszkodzony kabel ale na wysokości podsufitówki (wchodził z prawej strony klapy) także podłączyłem go pod inny kabel z tej wiązki który dawał +12 po stacyjce, radio działa , minus jest taki że jak włączę ogrzewanie tylnej szyby trochę zakłuca radio, trochę druciarstwo ale szkoda życia na ściąganie podsufitówki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam rozebrałem spojler posprawdzałem przewody + przewody na zgięciu wszystko ok a antena nie działa . Jedyna awaria procz anteny to nieudzielające 2 nitki podgrzewania szyby na długości ok 20cm jaki przewod (kolor )jest odpowiedzialny za antenę czy można zastosować jakiś zamiennik anteny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie przy odpalonym aucie po kolei na wtyczce zaczynając od góry:

 

Czerwono żółty = +12V

Niebiesko żółty = +4,8V przy włożonej wtyczce, jak wtyczkę wyjmę jest na tym jednym 0 co też mnie dziwi!

Niebiesko czerwony = +4.6V

Czarno czerwony = +11V

 

 

Nie wiem czy tak powinno być, w każdym razie ja tak mam. Moduł poszedł do naprawy , zobaczymy.

Sytuacja jest o tyle dziwna że jak poleży na grzejniku zamontuje to działa pare minut, później przestaje.

Ja mam problem u siebie z otwieraniem zamykaniem z pilota centralnego zamku, aczkolwiek śmiem twierdzić że antena też nie działa tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli masz problemy z sygnałem radia, to wielce prawdopodobne, że przerwał się kabel w wiązce w łączniku gumowym klapy z nadwoziem.

Poczytaj moje opisy, miałem kiedyś podobny problem, rozwiązany pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Panowie. Sprawdzilem chyba juz wszystko. Uziemienie ok. Napiecia 12,0,4.8,12.

Radio gdy jest zimno gra jak szalone lapie stacje. Gdy tylko temperwtura jest okolo 14 stopni lapie dwie stacjem cockoze byc nie tak???

Piloty dzialaja z daleka. Tylko problem z odbiorem radia. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
U mnie w prawej wiązce przerwany był kabel czarno czerwony, zrobiłem go i dalej nie działa... z ciekawości wyjąłem wtyczkę antenowa z diversity i włożyłem w nią kabel jakaś jedna stację złapało i tyle.(reszta kabli i sam moduł bez korozji) jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.


Miałem podobny problem z radiem od samego początku kiedy zakupiłem auto.

Objawy:

- radio łapało może 2 stacje w mieście na postoju i to z delikatnym szumem, po ruszeniu auto gubiło i pozostawał tylko szum.


Rozebrałem spojler, odłączyłem antenę i wsadziłem do niej przewodzik po czym radio zaczęło grać jak powinno :D

Z prawej strony wzmacniacza idzie wiązka z czterema przewodzikami i w moim przypadku w gumowym peszlu na wysokości załamania klapy były przerwane 2 przewodzki, czarno-czerwony i niebiesko-żółty.

Wprowadziłem nową wiązkę, parę lutów i problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,


Od pewnego czasu nie działa mi otwieranie samochodu z pilota. Pilot zamek zamykał raz na kilka prób. Wymieniłem baterie w pilocie (akumulator) i też to samo. Raz na 5 raz na 10 razy zamykał się samochód. Raz się udało 5 na 5. A na drugi dzień znowu nic. Aż padł całkowicie. Czytając forum wziąłem się za zebranie lotki i sprawdzenie prawej rurki osłonowej w klapie bagażnika. Naderwane są trzy kable, czerwono-żółty, czerwono-czarny i niebieski. Musiałem niestety rozciąć tą gumową osłonę. Chętnie bym sprawdził po lewej stronie też ale nie wiem czy można gdzieś dokupić takie osłonki?

Drugie pytanie brzmi: Nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby. Bezpieczniki są ok. Który kabelek za to odpowiada i w której wiązce.


Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.