Skocz do zawartości

[E 34] 524TD - Pompa Wtryskowa?


shadyltd08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, radziłem się już u wielu osób, może od was dowiem się czegoś konkretnego, a mianowicie:

Podczas odpalenia występuja problemy, dlugo się wkręca na obroty (przy niskiej temp. zew jak i silnika )

Czasami falują obroty, i zapala się kontrolka od pompy wtryskowej (nie zawsze)

Czy ktos z was spotkal sie z podobnym problemem?

Czy to może być pompa? Czy może jakaś pierdółka? Może świece?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli przed odpaleniem auta świeci się kontrolka pomaranczowa( grzanie świec ) i po jej zgaśnięciu pojawia się zielona, to świece masz ok.Z tego co piszesz to ja obstawiał bym wtrysk sterujący(element nr.17 z linku) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA51&mospid=47372&btnr=13_0104&hg=13&fg=15

 

 

,równie dobrze może to być nastawnik pompy http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA51&mospid=47372&btnr=13_0095&hg=13&fg=15

 

jak i sam sterownik ... http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA51&mospid=47372&btnr=13_0101&hg=13&fg=15

 

.... z resztą trochę słabo zobrazowałeś problem

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odpowiedź a powiedz mi jeszcze co do tego ma ta kontrolka od pompy wtryskowej? czy może jest ona zależna również od świec? i te falujące obroty na zimnym (nie zawsze), oraz białe dymienie po odpaleniu przez moment, po objawach wydaje mi sie ze bedzie to pompa, ale wymienie świece i dam znać. Poradź mi jakie świece bedą najlepsze do tego samochodu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli chodzi o kontrolkę to masz napisane w pierwszym moim poście natomiast co do świec to jak masz siano kup beru ,jak siana nie masz to kup championy ,meyle febi lub chodz by nawet iskre byleś nowe i nie chińskie
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOntrolka od pompy wtryskowej zapala sie gdy wtryskiwacz sterujacy nie dziala najlepiej (czesto koroduja kable od tego wtryskiwacza)

Sadze, rowniez jak koledzy, ze nie dziala przynajmniej 1 swieca zarowa. Objawy beda jak najbardziej podobne do tych co opisales, czyli bezposrednio po odpaleniu bedzie lecial bialy dym, bedzie przez chwile telepalo silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie ;)

Chciałbym bardzo podziękować za pomoc ;)

Wymieniłem świece i wszystkie problemy zniknęły ;P

Nie szarpie zaraz po odpaleniu . Pali na dotyk (Lepiej niż latem)

Ani dymka nie puści ;) nawet kontrolka od wtrysku sie nie zapala

Co do poprzednich świec to trzy na sześć grzały ;/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.