Skocz do zawartości

320d 150km cykanie przy dodawaniu gazu


janek459

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam podobny problem też u mnie cyka coś jak by metaliczny dzwięk ale tylko w czasie jazdy.

Jak auto stoi to mogę gazować do bólu i nic nie słychac .

Kupiłem podkładki miedziane pod wtryski i czekam na mechanika.

Jak wymienię to napiszę czy pomogło.

U mnie się to ciągnie to cykanie z pół roku.

Ale pojawia się nie za każdym razem.

Nie wiem co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie wybaczcie, że bawię się w archeologa, ale chciałbym odświeżyć temat dla potomnych, bo sam wiem jak bardzo mnie ten problem frustrował, a udało mi się go zażegnać.

 

U mnie 330Cd, cykanie było przy agresywnym przyspieszaniu oraz później oprócz tego doszedł dodatkowo metaliczny, nieprzyjemny klekot na niskich obrotach (jakby spalanie stukowe) . Zregenerowałem 6 wtrysków, wszystko nowe iiiiiiiiiiiii dalej cykało. Majstry od wtryskiwaczy znaleźli problem.

 

Okazało się, że owe cykanie było od wtrysków, ale same wtryski nie były winne tylko za cykanie odpowiadał zawór/czujnik regulacji ciśnienia (CR).

Na rysunku nr 2 ( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BV91&mospid=47619&btnr=13_0985&hg=13&fg=15 )

 

Nowy zawór ok. 450zł. W moim przypadku wyczyścili go ultradźwiękami i cykanie zniknęło.

 

Zawór odpowiadał za brzydki dźwięk cykania przy przyspieszaniu oraz w późniejszym czasie pojawiło się dodatkowo nieprzyjemne klekotanie na niskich obrotach również podczas przyspieszania.

 

Obecnie cisza :)

Mam nadzieję, że komuś moja wiedza ułatwi życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem z cykaniem w moim aucie został rozwiązany zupełnie przypadkowo.

Okazało się, że poprzedni właściciel grzebiąc coś przy wydechu nie zespawał wszystko tak jak należy i część spalin wydostawała się małą nieszczelnością. Stąd powstawało cykanie podczas przyspieszania.

Teraz jest cisza i spokój :) I wtryski ocalały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie odgrzeje kotleta

Pojawilo sie i u mnie cykanie które występuje tylko przy dodaniu gazu podczas jazdy. Na postoju cisza. Najbardziej słyszalne w zakresie do 2200 obrotów potem zanika.

 

Chciałbym prosić o warsztat godny polecenia które sprawdzilby mi wtryski w obrębie Poznan Gniezno Wągrowiec. Byłbym wdzięczny za namiary gdyż wilalbym uniknąć papudrokow którzy tylko będą chcieli mnie naciągnąć na kase.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.