Skocz do zawartości

Przetwornica xenon


Belmondeuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wymieniłem palniki xenonowe ale niestety moja radość z nowych świateł trwała baardzo krótko, niecałe 2 godziny :( bo lewy palnik przestał działać. Zamieniłem na stary palnik, ale niestety, nie działa również. Mechanior mówi, że najprawdopodobniej padła przetwornica. Próbowałem zamienić stronami przetwornice ale nie mogę ich wyjąć. Moje pytanie - czy można wyjąć przetwornice bez większej ingerencji tj. demontaż zderzaka i lamp? Przy okazji z ciekawości zajrzę jutro do bezpieczników, może tu siedzi licho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego przetwornice wyciągniesz, musisz odkręcić dwie śrubki i szarpnąć to wyjdzie z 3 śrubki ( nic się nie uszkodzi ), natomiast jeśli włożyłeś nieoryginalne palniki to się ciesz, że ci się jedna tylko spaliła, bo mi odrazu 2 poleciały i odrazu wymontuj to chińskie badziewie.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego przetwornice wyciągniesz, musisz odkręcić dwie śrubki i szarpnąć to wyjdzie z 3 śrubki ( nic się nie uszkodzi ), natomiast jeśli włożyłeś nieoryginalne palniki to się ciesz, że ci się jedna tylko spaliła, bo mi odrazu 2 poleciały i odrazu wymontuj to chińskie badziewie.

 

Pzdr

 

Witam!

Dzięki za podpowiedź, co do palników to kupione w hurtowni motoryzacyjnej RK Niedziałkek Philipsy. Znaczy mam nadzieję, że oryginalne, bo są w pudełkach ze znaczkiem audi, skody, seata i klocwagena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oryginalne, to poprostu nowy palnik uwalił przetwornicę, dawał inne napięcie i przetwornica nie wytrzymała, w tym wypadku polecam upewnić się czy nie da się naprawić przetwornicy ( koszt 50 - 100zł ). Bo nowa to już droższy gips od 400zł w górę, a z używaną to nigdy nie wiadomo.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj dzwoniłem do pana zajmującego się xenonami i powiedział mi, że ma podejrzenie, że żarniki, które kupiłem mogą być nieoryginalne i dlatego uwaliły przetwornicę.

Zastanawia mnie fakt, dlaczego drugi palnik działa poprawnie? Jaka może być inna przyczyna walnięcia przetwornicy?

Jest jakiś niezawodny sposób sprawdzenia, czy palniki są oryginalne?

 

kamiloo98 - napisz, co włożyłeś do siebie po wywaleniu chinola, tzn, jakie żarówki i przetwornice.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego być może jedna żarówka jest oryginalna druga nie, być może jedna przetwornica jest nowsza i jeszcze troszkę pochodzi na tym żarniku. Ja włożyłem oryginalne przetwornice i stare żarniki, i przymierzam się do wymiany na philips ultrablue, w intercars przy dobrych rabatach jedna kosztuje 320zł. Generalnie zgłoś sprawę do sprzedawcy, ja dostałem odszkodowanie w wysokości 1050zł ( 700 za przetwornice 250 za żarówki i 100zł za robociznę ), gdyż sprzedawca miał specjalne ubezpieczenie od takich rzeczy.

 

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kolego kup orginalne te zwykłe philipsy 4300k kosztują ok 270zł za orginał, najlepiej to podjedz do intercarsu albo do serwisu jakiegos, bo na allegro to nigdy pewności nie ma.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=154217 polecam przeczytać :) na pewno się przyda

Witam!

Temat czytany, moje nowe palniki wyglądały na bardzo solidnie zrobione, nie jak te z postu, nie było żadnej różnicy pomiędzy tymi a palnikami orginalnymi wyciągniętymi z innej buni (pozdro Szwagier :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Tak kolego przetwornice wyciągniesz, musisz odkręcić dwie śrubki i szarpnąć to wyjdzie z 3 śrubki ( nic się nie uszkodzi ), natomiast jeśli włożyłeś nieoryginalne palniki to się ciesz, że ci się jedna tylko spaliła, bo mi odrazu 2 poleciały i odrazu wymontuj to chińskie badziewie.

 

Pzdr

 

Również muszę wyjąć przetwornicę, bo chyba coś się wali

napisałeś żeby szarpnąć, a pózniej jak z powrotem założyć żeby ta śruba trzecia "zaskoczyła" - bo do niej nie ma dojścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mojemu znajomemu też padły przetwornice jak wsadził nieoryginalny żarnik,

Mam do sprzedania oryginalne żarniki z e92 2008 z sierpnia przebieg 38 tys więc mało jak na ksenony

 

http://allegro.pl/zarnik-zarowka-xenon-bmw-e60-e70-e71-e81-e90-e92-i2637690236.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy czy do wymiany przetwornicy koniecznie muszę zdjąć zderzak?
Żeby odkręcić przetwornice musisz wyciągnąć lampę (bo jedna śruba jest schowana). Żeby wyciągnąć lampę musisz zdjąć zderzak (bo kilka śrub jest schowanych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Coprawda problemem okazał sie zarnik lecz wydaje mi sie ze w przedlifcie nie trzeba zdejmować lampy do wymiany przetwornicy. 3 śruba jest przykręcana na stałe czy wystarczy wyszarpnąć przetwornice po odkręceniu 2 widocznych?
Jeśli nie wierzysz to próbuj. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Koledzy mam pytanko. 3 lata temu kupiłem auto. Co prawda 6er ale omawiana czesc ta sama. Była padnięta przetwornica którą wymieniłem na używany oryginał. Po ok 3tys km (co trwalo do maja br) padła znowu, wymieniłem na nowy zamiennik który padł mi dzisiaj. Reklamować, szukać oryginału czy może wymienić komplet zarniki i przetwornica? A może wina leży w instalacji elektrycznej samochodu? Już nic mnie nie zdziwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. odgrzewam temat.

pare dni temu podczas jazdy zgasł mi prawy xenon, po chwili zapalił się znowu i działał bez zarzutu. aż do wczoraj. wczoraj zgasł i już się nie zapalił :( teraz podczas odpalenia auta xenon tylko na ułamek sekundy zabłyśnie i na tym koniec.

Panie i Panowie gdzie szukać przyczyny?? żarnik przetwornica czy jeszcze coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.