Skocz do zawartości

Ciśnienie Oleju ...


Mirek_735i

Rekomendowane odpowiedzi

Po uruchomieniu silnika pali mi się kontrolka smarowania. Sprawdzałem ciśnienie oleju. Wymieniłem czujnik ciśnienia na nowy i nic nie pomogło. Znalazłem na forum podobny temat i zajrzałem do korpusu filtra oleju. Zauważyłem że jeden z zaworków (dolny) jest chyba zepsuty (została praktycznie sama sprężynka). Poradźcie co można z tym zrobić. Czy da sie to wymienić?? I jeszcze jeden problem. Ściągnąłem przepustnice i zauważyłem że w kolektorze ssącym jest coś jakby paliwo/olej (bardzo czuć paliwem). Czy to jest w porządku czy coś jest nie tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo.Ten zaworek co jest w srodku mogl sie zaciac i dlatego kontrolka cisnienia swieci sie dlugo az do mommentu gdy pompa napompuje pelen filtr.Jezeli on nie trzyma to sytuacja bedzie sie powtarzac jak wylaczysz silnik i dluzej postoi.Ja poprostu odkrecilem cala obudowe dobrze wymaylem i poroszalem zaworkami.Jak na razie pomoglo.Czasami sie jednak zatnie ale to juz sporadycznie.Pewnie na dluzsza mete trzeba bedzie znalezc taka sprawna obudowe bo z tgo co tam widzialem to sie nieda wymienic samych zaworkow a moze sie myle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się z tym zaworkiem. Miałem to samo kiedyś, zacina się i cały olej po dłuższym postoju spływa. Potem po odpaleniu silnika musi upłynąć trochę czasu zanim olej wypełni filtr i czujnik ciśnienia dostanie sygnał. Wymyłem zaworki benzynką i poruszałem nimi trochę i pomogło. Niedawno zmieniłem silnik na drugi bo pierwszy padł (urwał się tłok) i w tym silniku też zaczęło mi się to dziać. Nie panikuje na razie i jak się ociepli to się tym zajmę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.