Skocz do zawartości

Parę porad....316


Yahoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać jak zdjąć tylni zderzak w Bmw 316 compact. Moj niestety po latach eksploatacji lekko opadł i pasowało by podnieść lekko mocowania. Do tego celu muszę zdjąć zderzak lecz nie wiem jak to zrobić:( Po zdjęciu listew pod spodem nie ma śrub tylko jakieś zapinki (grzybki) niestety sa one wciśniete do srodka i po wyjęciu raczej nie beda nadawały się do uzytku. Po drugie gdzie mam umieśćić czujnik temperatury zewnętrznej jeżeli nie posiadam tuneli w zderzaku? za zderzakiem mam pustą przestrzen. Będę też montował dziś halogeny w zderzaku. Po trzecie czym wyczyśćic plamy na tapicerce? na podsufitce zostały mi prostopadłe linie po otwieraniu szyberdachu:( Jakie kosmetyki polecacie do czegoś takiego? żebym nie porobił większych plam i nie zniszczył tapicerki. I po czwarte jakie żarówki polecacie do lamp? Philips Blue Vision? Jakieś inne? Wszystkie te pytania w jednym poscie żeby nie zaśmiecać forum:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Yahoo, proszę Cię bardzo, ściągnij sobie w końcu SAM NAPRAWIAM i Bentleya do E36, to nie będziesz musiał zadawać pytań o to, jak podciągnąć zderzak.

Ad.2. Nie masz tuneli chłodzenia hamulców? To trzeba je dołożyć, żeby było miejsce właściwego spoczynku dla czujnika. Nie masz nadkolików przednich? W nich są wycięte okienka dla tuneli, a z przodu mocuje się je do zderzaka i po sprawie. Tak naprawdę, to fajnie byłoby, gdybyś miał ten czujnik w tunelu chłodzenia hamulców, bo by tak nie przekłamywał nie nagrzewając się od silnika...

Ad.3. Do plam na tapicerce dobre są środki typu APC (all puropse cleaner), a do czyszczenia podsufitki preparaty do bonetowania, np. z profchemu, albo buzila.

Ad.4. Mam Philips BV i mogę je śmiało polecić - nie ma wiejskiej niebieskiej poświaty a'la xenon. Tak samo warte polecenia są Osram Nightbreaker Plus, które zamontowałem u siostry. Kluczowa jest oczywiście czystość szkła lampy.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ściągnąłem już "Sam naprawiam bmw:)" Jak kupowałem auto to nie miałem tuneli chłodzenia hamulców:( Auto kupiłem na 16" . Brakuje właśnie tuneli chłodzenia jak i osłony silnika. Do tego nadkola mam lekko przetarte od kół ponieważ poprzedni właściciel poszedł na skróty i zamontował je na dwóch śrubach i nadkola opadły. Chce kupić tunele, nowe nadkola i osłone silnika żeby wszystko było kompletne:) Po drugie mam tarcze wentylowane z Jarzmami które chce zamontować:) lampy mam nóweczki okazyjnie kupione:) (soczewka) dlatego chce dobrać jak najlepsze żarówki które jak najlepiej oświetlą drogę. Nie chce montować Hid-ów. Mam jeszcze pytanko jak sobie radzicie z trzeszczącą tapicerką? Planowałem zdjąć całą tapicerkę i podkleić ją matą wygłuszająca...to dobry pomysł? Po drugie mógłby ktoś podać linka do rozpiski bezpieczników w 316 compact? Znalażłem na internecie rozpiske z e36 ale to nie jest to czego szukam:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozpiskę bezpieczników znajdziesz w tym dziale w tym przyklejonym temacie: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Co do żarówek, to napisałem Ci, co z moich doświadczeń jest godne polecenia.

Co Ci trzeszczy konkretnie??

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kupiłem na allegro Philips Blue Vision:) Co mi trzeszczy? hmm..ogólnie cała tapicerka:( Tapicerka drzwi i cała deska z przodu. To lekkie trzeszczenie ale strasznie upierdliwe:( Tak nawiasem chciałem zapytac co może być przyczyna tego że gdy zamykam auto z pilota nie zamyka mi klapy bagażnika? Drzwi są zaryglowane ale klapa niestety nie:( Nie wiem dlaczego ale...nie moge też przekręcić kluczyka w zamku bagażnika. Nie chce się z nim siłować żeby nie złamać lub skrzywić kluczyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.