Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe HIGH (MK4) 2012!


bekon74

Rekomendowane odpowiedzi

hej. Mam pytanko. Sciagnołem spobie mapy z okna pierwszego tylko z jezykiem angielskim. Czy istnieje mozliwosc dodania do tej wersji jezyka niemieckiego?? Wiem ze w pozostałych oknach jest wersja mapy z kilkoma jezykami w tym tez niemieckim ale znowu musiałbym sciagac mapy na nowo. Sciaganie zajeło mi prawie 2 dni wiec wersja z paroma jezykami zajmnie mi 3 lub 4 dni. dlatego pytam czy jest mozliwosc dodania do sciagnietej przezemnie juz mapy tylko jezyka niemieckiego?? pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

trzecia paczka "part03.rar" zerwala mi sie po raz piaty w trakcie zasysania. czy mozna zrobic jej ponowny upload ? please.

 

Hej,

 

Pobrałem "part03" bez problemu. Może modem zrywa tobie połączenie jak masz za długo internet włączony. Dodałem okno drugie również z mapą na zwykłą DVD na innym serwerze.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Mam pytanko. Sciagnołem spobie mapy z okna pierwszego tylko z jezykiem angielskim. Czy istnieje mozliwosc dodania do tej wersji jezyka niemieckiego?? Wiem ze w pozostałych oknach jest wersja mapy z kilkoma jezykami w tym tez niemieckim ale znowu musiałbym sciagac mapy na nowo. Sciaganie zajeło mi prawie 2 dni wiec wersja z paroma jezykami zajmnie mi 3 lub 4 dni. dlatego pytam czy jest mozliwosc dodania do sciagnietej przezemnie juz mapy tylko jezyka niemieckiego?? pozdro

 

Hej,

 

Można dodać drugi język ale wtedy mapa nie zmieści się na zwykłej DVD. Więc jak chcesz niemiecki to i tak musisz pobrać DVD-DL czyli nie przerobioną mapę a następnie z katalogu TPD usunąć wszystkie języki i zostawić ten język co chcesz (program UltraISO, MagicISO). Ale czy wtedy to ma sens?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie troche to bez sensu.... Mam pytanko jeszcze. Czy kazda navi MK4 (auto mam z 2004r) odtwarza plytu DVD-DL? Mam juz u siebie wgrany polski jezyk czyli poprzedni własciciel grzebał w mojej navigacji ale nie wiem jakiego softa mam dokładnie. Jak to sprawdzic? I ogolnie sorki za tego posta bo tak sobie mysle ze to juz powinien byc osobny temat.... :|

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Każdy czytnik MK4 czyta płyty DVD-DL ale musi być wgrany soft minimum V31. Wersję sprawdzasz w menu prawy górny narożnik na wyświetlaczu.

Tu masz linka, w temacie jest tabelka z wersjami softów: viewtopic.php?f=91&t=169098

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. kurcze nic nie rozumiem z tej tabelki :?: wywnioskowałem tylko ze soft v31 jest dostepny od 2008r ale tez nie wiem czy dobrze mysle... nie jestem za dobrze wtajemniczony w te sprawy. a czy nie wie ktos czy mapy odpalaja w naszej navi na płycie verbatim DVD-R bo jak na złosc tylko takie znalazłem?? jak nie to bede dalej zmuszony szukac odpowiedniej płyty a juz ładne pare sklepów oblazłem :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Tak od 2008 oznaczenie to 4-1/00 (dla MK4). Wejdź w menu i ustawienia prawy górny narożnik ekranu.

Na DVD-R jak dobrze wypalisz też będzie działać.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samej górze, przypięty temat (!!!) masz opisane jak sprawdzic wersję navi, software i takie tam. Jak ciężko ci szukać lub patrzeć wyżej to podaję link bezpośredni: viewtopic.php?f=91&t=38428

Nagraj na dvd 4,7GB, unikaj DL, bo DL gorzej czytnik odczytuje dodatkowo płyty drogie, a jak spierniczysz kilka sztuk to wyjdzie cie drożej niż kupno ori z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok dzieki :) , zacziłem conieco. mam u siebie soft v30 wiec potrzebuje v31 lub v32. juz szukałem ale znalazłem tylko na rapidzie dla uzytkownikow premium....

no wypaliłem na dvd-r i tez działa. mam jeszcze jedno pyt. w poscie jest napisane ze navi jest w jezyku angielskim (okno 1) ale ja mam komendy głosowe po polsku nie wiem czego tyczy sie ten jezyk angielski?? chciałbym wiedziec jeszcze czy kazda MK4 m wyswietla trase tak jak na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=9GGyGkZmt7I chodzi mi głownie o wskazówki skretu po prawej stronie wyswietlacza?? u mnie wyglada to troche inaczej. Czy to własnie ta zmiana softu zmienia takze wyglad wsazówek trasy?? moje pytania moga wydawac sie głupie ale dopiero teraz zaczynam sie bawic navigacja bo wczesniej nie miałem zadnych map no a ze teraz dzieki koledze bekon mam mapy :D to nasuwa mi sie mnustwo pytan... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Softy dostępne na chomiku od "Mr.Lova". Komendy głosowe masz po Polsku ponieważ spolszczenie nawigacji zrobione jest z języka Angielskiego. Jak nie masz wgranego Polaka to wtedy komendy są tylko w Angielskim. Ekran zmieniasz w ustawieniach na Split czyli podziel i wtedy będzie taki jak na filmie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

zmieniłem sobie na ekran dzielony, znalazłem nawet jak ustawic sobie wyglad 3D-

 

i wyglada to teraz duzo lepiej :). a co do softu to postaram sie go zdobyc.

Pytanko jeszcze z mojej strony co daje własciwie aktualizacja softu v30 na v32 oprocz tego ze navi czyta DVD-DL? bo w sumie teraz jestem zadowolony ze swojej navigacji- mapy mam najnowsze, komendy po polsku. Nie wiem czy opłaca mi sie aktualizowac zeby czegos nie zepsuc...

 

 

pozdr bekon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jak wszystko działa to najlepiej nic nie zmieniać (ze zwykłą DVD nawigacja chodzi lepiej). Perspektywa 3D jest tylko w MK4 od wersji V26. Zmiana na V32 (MK4) daje dodatkowo możliwość odczytu DVD-DL, możliwość dodania powiadomienia głosowego o fotoradarach Camera alerts (pisałem o tym w tym temacie), zmianę podświetlenia dzień/noc, możliwość zmiany loga ekranu powitalnego, pełne wprowadzanie po kodzie pocztowym i dodatkowe POI.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytan :) mam bmw x3 z 2006 roku. Wersja navi to 4-1/00

- czyli ktos musial ją aktualizowac ??

- czy mapy z tej strony viewtopic.php?f=91&t=169098 bedą działać ??

- czy jest możliwość spolszczenia calego tego systemu ??

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 

- być może (serwis?)

- tak

- nie wiem, ale jeśli czytnik dvd mk4 to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytan :) mam bmw x3 z 2006 roku. Wersja navi to 4-1/00

- czyli ktos musial ją aktualizowac ??

- czy mapy z tej strony viewtopic.php?f=91&t=169098 bedą działać ??

- czy jest możliwość spolszczenia calego tego systemu ??

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 

- być może (serwis?)

- tak

- nie wiem, ale jeśli czytnik dvd mk4 to tak.

 

 

Dzięki bardzo za odpowiedź ;] i jeszcze kolejne pytanie ;]

 

- nie wiem, ale jeśli czytnik dvd mk4 to tak.

 

W jaki sposób to rozpoznać??

 

To jest fotka naklejki która jest na czytniku DVD do navi który jest z tyłu z lewej strony.

http://img18.imageshack.us/img18/3995/zdjcie020ob.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem się czy jest to DVD i nie odpowiedziałeś lub czytasz co drugie słowo i akurat to wypadło na pominięcie...???

 

temat przyklejony na gorze tego działu!

viewtopic.php?f=91&t=38428

:search: :search: :search: :mad2: :duh:

i cytat dla leniwych:

"Pytanie1:

Jak rozpoznam wersje mojego Navi?

 

Menu główne - Ustawienia (Setting - Einstellungen). Górny prawy róg ekranu pokazuje numery np:: 1-1/72

Objaśnienie liczb:

1 = Czytnik Navi (1=MK1, 2=MK2, 3=MK3, 4=MK4)

1 = Ekran Przedni (1=Professional Navigation mit KolorEkran 2=monochrom)

72 = Softwareversion Czytnika.

Powyższy przykład to: Model MK1 z kolorym ekranem i wersją softu 72 (=8.0). Monochrom ekran nie był nigdy w E38 montowany

MK4 można poznać po logo DVD na czytniku."

 

"Pytanie 3:

Jaki jest najnowszy Soft Czytnika??

 

MK1=72 (odpowiada wersji 8.0)

MK2=81

MK3=63 (z Splitscreen)

MK4=80 "

 

"Pytanie 4:

Mogę sam wgrać najnowszą wersję Softu do czytnika??

 

Tak. Potrzebna jest płyta z najnowszym Softem Czytnika ( nie Mapami) . Posiadacze 'dobrych' kontaków w Serwisie BMW mogą na kilka chwil wypożyczyć płytę i 'na parkingu' dokonać aktualizacji. Nie ma chyba możliwości jako Użytkownik z ulicy dokonać zakupu płyty na własność.

 

Pytanie 5:

Jak dokonać wgrania nowego softu??

 

1. Zapłon włączyć (może silnik pracować), generalnie zaleca się nawet podłączyć PROSTOWNIK aby zapewnić dopływ prądu (gwarancja)

2.W kufrze wyjąć płytę z Mapami i włożyć płytę z nowym softem

3. Na ekranie obserwować postęp. Konkretny wyglą zależy od modelu MK:

MK1 pokazuję sie logo BMW, Pozostałe pasek postępu

4.Jak na ekranie pojawi się napis żę "Update erfolgreich.." czyli pomyślnie NIE potwierdzać "OK-jem". Najpierw wyjąć z kufra płytę z softem.

Inaczej zachowuję sie MK3 gdy nie ma jeszcze wgranej funkcji Split. Czytnik po wgraniu softu będzie zapytywał o Kod CD lub V.17

5. Teraz na ekranie potwierdzić OK. Czytnik zresetuję się, co zależnie od wersji możę nawet trwać 2 min.

6.Wgranie zakończono i można wkładać płyty z Mapami "

 

proooooooszę baaaaardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten caly temat o rozpoznaniu wczesniej :) ale skoro napisales ze "- nie wiem, ale jeśli czytnik dvd mk4 to tak." to myslalem ze jeszcze moze o co innego chodzi skoro wyzej mialem napisane ze jest to sw 4-1/00 ;]

Po prostu małe nie porozumienie :)))

 

 

Oki to gdzie szukac spolszczenia ?? posiada ktos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to gdzie szukac spolszczenia ?? posiada ktos ??

np tutaj:

http://chomikuj.pl/Mr.Lova/BMW_has*c5*82o+to+marka+samochodow+z+malych+liter/MK4/MK4-kolor

hasło do tego folderu to: bmw

 

http://chomikuj.pl/persching1/BMW+Nawigacja/Navigacja+MK4+SOFT(1)

 

http://chomikuj.pl/berciu/BMW+Nawigacja/Navigacja+MK4+SOFT

 

"instrukcja:

1) Nagrywamy płytkę w trybie MODE2 - wiesz jak?

2) Wsiadamy do naszej Buni przekręcamy kluczyk ale nie odpalamy

3) Wkładamy płytkę do Czytnika Nawigacji (w BMW E39 i E53 jest w bagażniku z lewej strony)

4) Na Ekranie Powinien pojawić sie napis po angielsku z informacja o wgrywaniu nowego softu uwaga!! NIE WOLNO ODŁĄCZAĆ ZAPŁONU ANI WYCIĄGAĆ PŁYTY!!!!

5) Po poprawnym wgraniu Softu monitorek powinien pojawić się komunikat żeby wyciągnąć płytę i nacisnąć "OK" a wiec to robimy, czyli NAJPIERW WYCIĄGAMY PŁYTĘ, A PÓŹNIEJ WCISKAMY OK!!! Jak wciśniemy pierw OK, to nam połknie płytę.

6) Wgranie nowego softu Zrobione

7) Nastepną czynnością jest ustawienie Widoku 3D

a. Wciskamy przycisk "Menu"

b. Wchodzimy w Opcje(settings) i teraz przytrzymujemy Przycisk (Menu) aż do pojawienia się następnych opcji

c. Szukamy opcji "Perspective" i włanczamy ja i teraz jest Ustawiona Mapa w 3D!!"

 

Powodzenia i daj znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzecia paczka "part03.rar" zerwala mi sie po raz piaty w trakcie zasysania. czy mozna zrobic jej ponowny upload ? please.

 

Hej,

 

........... Dodałem okno drugie również z mapą na zwykłą DVD na innym serwerze.

 

Pozdrawiam,

 

 

hejka bekon74

 

sciagnalem calosc jdownloaderem i faktycznie mapa dziala chociaz nie przetestowalem jej jeszcze do konca. najwazniejsze jest to ze sumy kontrolne plikow zgadzaly sie po ich sciagnieciu, z czym poprzednio mialem problemy. tzn nie wiedzialem jak sprawdzic crc pliku sciagnietego z torrenta. czy jest na to jakis sposob ?

 

niniejszym chcialem podziekowac za pomoc i wsparcie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam nastepujace zapytanie dot. dodawania fotoradarow (POISoNem), tak aby system o nich ostrzegal.

 

Mam E83 z MK4. Soft zupgradowany do v32 (wloski przerobiony na polski).

 

Mape High 2011 mialem przerobiona na ostrzeganie o fotoradarach i smigalo pieknie. Teraz sciagnalem - do testow - mape High 2012. Dzialala ok. Potem troche musialem sie pomeczyc z dodaniem fotoradarow (uzywam Maca, wiec musialem odpalic starego lapka z Windowsem - niestety mial FAT32, wiec byl problem ze zgraniem/nagraniem obrazu, ktorego wielkosc przekracza 4GB...; ostatecznie cala operacje przeprowadzilem na zapozyczonym kompie). Dodalem fotoradary iGO 8, poslugujac sie linkiem podanym na 2giej stronie tego watku: http://www.poiplaza.com/index.php?p=download&d=1182&lstpg2=sdb&lstpg=ds&lsts=616

 

Niestety, system nie powiadamia o fotoradarach... (naturalnie, gdy wlacze je jako POI w opcjach, to je pokazuje - jedynie brak informacji glosowej). Gdy sprawdzam POISoNem baze danych, to pokazuje "editable points", wiec dodaly sie ok. Widac to rowniez po zaktualizowanych plikach.

 

Pytania mam nastepujace:

- ktore fotoradary dodawaliscie POISoNem (inaczej, ktory zestaw wybraliscie)? Zatsanawiam sie jedynie czy iGo 8 ma moze ograniczona ilosc tychze (chociaz plik byl najwiekszy);

- czy istnieje mozliwosc zgrania fotoradarow POI (dodanych juz na mapie 2012 do testow), tak by przerobic te dane na plik txt lub csv ze wspolrzednymi i dodac je POISoNem do bazy dancyh, tak by system o nich ostrzegal?

- czy ewentualnie mozna wyodrebnic je z mapy 2011 (przerobionej) i dodac POISonem do 2012?

- czy istnieje zaktualizowana wersja POISoNa (tak, aby smigala np. na Viscie)? Czy jest cos co by smigalo na Macu?

 

Bede wdzieczny za pomoc.

Moze byc info na priv.

 

Pzdr,

Lukasz

 

P.S. Zalezy mi zlwaszcza na radarach polskich i szwajcarskich - w POI pokazywane sa pieknie; teraz chcialbym je miec wgrane tak, abym dostawal ostrzezenie glosowe... :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przedswiatecznie

 

nie bardzo wiem czy to czasem nie jest temat na innego posta ale nie chcialem sie rozdrabniac.

 

otoz testowalem sciagnieta ostatnia mape w niemczech i skandynawii i w wiekszosci przypadkow chodzila ok. zdarzaly sie jednak miejsca gdzie odbiornik "gubil" satelite i pokazywal jazde po mapie w zupelnie innym kierunku niz w rzeczywistosci, po czym po dluzszej jezdzie znowu sie odnajdywal na wlasciwej drodze.

 

nie jestem teraz pewien czy to wina samej mapy (tzn jakiegos jej zle sciagnietego parta) czy moze wina softu (v32 czy mogl zostac zle wgrany ?) czy samego odbiornika gps (antena, wzmacniacz sygnalu, laser ?).

 

jesli ktorys z was slyszal lub spotkal sie osobiscie z podobnymi objawami to prosilbym o krotki opis i rade.

 

pozdrawiam wszystkich swiatecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.