Skocz do zawartości

Ikona podnośnika zapaliła się kontrolka, co zrobić?


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jak zaświeciło się czerwona kontrolka samochód na podnosniku, to trzeba coś konkretnego wymienić czy to poprostu zgłoszenie do serwisu ASO na przegląd?

Czy można ją skasować w ukrytym menu? Na liczniku również zaświeciła mi się kontrolka od ręcznego hamulca (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jutro spróbuje zobczyc na te przewody od czujnika. Sprawdziłem w serwis info: podnośnik zostało 2900km lub 01/2013, płyn hamulcowy 12/2012, klocki przód 10 000km, tył 4200 km.

 

Czy mimo to można narazie jeździć ? teraz nie wiem czy sam sobie moge zmienić poprostu klocki czy jechac do warsztatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to klocki to powinna sie pojawic kontrolka recznego na tablicy i nie zgasnie jezeli czujnika nie wymienisz . Ostatnio wymienialem czujnik w przeciwienstwie do czujnika e46 w e90 czujnik po zetknieciu sie z tarcza zaczyna odliczac termin wymiany klockow w tym czyjniku zatopione sa 3 punkty kontrolne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat nie chcąc zakładać podobnego..

 

U mnie natomiast zaświeciła się zółta kontrolka samochodu na podnośniku, oraz także na żółto kontrolka hamulca ręcznego.

Wchodząc w menu service-info wykasował się pozostały przebieg do wymiany przednich klocków, ale wydaje mi się że to nie przyczyna, ponieważ jakiś czas temu było to jeszcze w granicach 10 tyś km, więc pewnie padł/uszkodził się czujnik? Czy może trzeba wymienić płyn hamulcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dostales kontrolke bo zbliza sie jakis serwis (klocki , plyn hamulcowy, whatever) . Jak czujnik jest uszkodzony albo go przytarlo juz(brak okladzin) to dostaniesz kontrolke od hamulcow (reczny sie swieci jak dobrze pamietam). Wtedy nalezy wymienic czujnik i skasowac serwis komputerem .

 

Co do pytania o plyn hamulcowy , tak naprawde wymieniasz go i kasujesz w kompie ,ustawi sie do wymiany za jakis tam okres (24mce ? ). Mozesz tez skasowac w kompie(jesli Cie drazni ) a wymienisz jak bedziesz zalatwial przy okazji cos wiekszego (wymiana tarcz? klockow ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem komunikat w kolorze zółtym informuję że dopiero coś się zbliża, natomiast jeśli by był w kolorze czerwonym informuje że trzeba już wymienić.

 

Mi także kontrolka hamulca ręcznego się świeci podczas jazdy, ale tak jak pisałem w kolorze zółtym. Jeżeli chodzi o wymianę klocków to ją wykluczam , więc może informacja dotyczy samego czujnika.

 

W swoim aucie nie mam idrive więc chyba w ogóle nie mam informacji o płynie hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lampkami to jest tak jak na przejsciu dla pieszych: zolte-uwaga, czerwone-stop. Samych czujnikow sie nie wymienia!!!. Samych klockow tez sie nie wymienia.. Jak sie zaswieci czerwone swiatelko to w moim przypadku moglem jeszcze pojezdzic okolo 3 tys. ( na oko)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lampkami to jest tak jak na przejsciu dla pieszych: zolte-uwaga, czerwone-stop. Samych czujnikow sie nie wymienia!!!. Samych klockow tez sie nie wymienia..

 

nie za bardzo wiem co masz na myśli, jak sie nie wymienia klocków i czujników?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, mi się zapaliła kontrolka podnośnika kiedy klocki były jeszcze w połowie, po prostu czujnik się przetarł przy samej wtyczce wchodzącej do klockow. Wymieniłem sam czujnik ponad rok temu i śmigam

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wcześniej było kombinowane.

 

nic nie było kombinowane bo wczesniejsze klocki były wymieniane razem z czujnikiem przy mnie. Po prostu czujnik sie przetarł przy wtyczce i już

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to symbol auta na podnośniku oznacza, poza jakąś inną usterką czy końcem przebiegu serwisowego, także dobiegnięcie końca interwału przeglądowego o nazwie ang; vechicle check, obejmującym rozszerzoną liste sprawdzenia auta i odhaczenia tego w osobnej fiszce, poza tym niewiele więcej, dobry serwisant robi vechicle check podczas każdego przeglądu także jeżeli komunikat dotyczy wyłącznie tego wezwania serwisowego a jednocześnie jesteśmy pewni, że autko jest ok i dobrze sprawdzone można to po prostu wykasować i już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Kolego nie powiesz mi, że przecieranie czujnika przy wtyczce to naormalne. On powinien sie przecierac gdzie indziej.

Mnie dotknął ten sam problem wiec najwyraźniej to normalne. Klocki całe czujniki nie przetarte wiec jakim cudem świeci sie kontrolka reczny i podnośnik?

mianowicie wewnątrz gniazda gdzie sadzasz wtyczkę czujnika znajdują sie 2 cieniutkie druciki jeden z nich pękł (był skorodowany) może dlatego że sama wtyczka nie jest zabezpieczona właściwie , tym samym narażona jest na kontakt z wodą piachem solą i niskimi temperaturami.

Puentując: zmieniłem czujnik , kontrolka sama zgasła nie trzeba nic resetować. P{ozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo od 2 tygodni - po dłuższej trasie i ponowym uruchomieniu silnika wyskoczył podnośnik i kontrolka na czerwono od ręcznego - klocki i tarcz ok bo sprawdzałem przy wymianie kół na letnie - także mówicie że to standard i wystarczy wymienić czujnik??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się podnosnik na czerwono zaświecił, tyle tylko że chyba z mojej winy. chcąc "odroczyć" termin serwisu wszedłem w ukryte menu, po kolei resetowalem daty poszczególnych inspekcji i przy resetowaniu wymiany klocków wykasowal mi się przebieg i teraz pokazuje kreski. Nie wiem jak wprowadzić go na nowo - Nie mam iDrive'a. czy ktoś z Was to robił?

pozdrawiam

lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema, mam ten sam temat - chcę to sprawdzić i ewentualnie naprawić samemu.

W którym miejscu ten czujnik się przeciera, przy klockach czy przy nadwoziu?

Panowie naprowadźcie mnie, bo w weekend mam w planie się pobawić izolacją, ewentualnie wymienić caly czujnik.

Podobno trzeba odkręcić nadkole żeby się tam dostać.

 

 

 

tak więc koledzy wyżej mieli rację

 

przetarł się czujnik zużycia klocków w tylnym kole - taśma izolacyjna załatwiła sprawę :cool2: - dzięki za naprowadzenia na ślad :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.