Skocz do zawartości

Listwy wewnętrzne


Yuiren

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą do bardziej doświadczonych kolegów w wydawałoby się prostej, acz dość dla mnie zagadkowej sprawie.

Opiszę ją dość dokładnie żeby było wiadomo o co chodzi.

 

Jak kilku z Was wie lubię doposażać swoje auto w różne oryginalne akcesoria BMW. Już w czasie zakupu padło na wyposażenie w wykończenie wnętrza "Glacier silber". Niestety w ASO BMW nie można było już kupić do mojej wersji (przed-liftem), powiedziano mi jednak że będzie pasować z wersji po lifcie, jednak cena (ponad 1000 euro) mnie zabiła. Postanowiłem więc poszukać takowych na własną rękę. I po niemal roku poszukiwań kupiłem komplet w postaci :

- listwy w kokpit

- ramki mieszka zmiany biegów

- skrzynki na pierdoły

- 4 listw na drzwi

 

Listwa w kokpit faktycznie pasuje idealnie, zmiana to 30 sekund. Ramka gałki również. Skrzynki nie zamontowałem bo mam smokers package którego nie chcę się pozbywać ze względu na dodatkowe gniazdko zapalniczki. Ale niestety z drzwiami jest problem. Listwy nie pasują, niby są podobne, ale kilka milimetrów większe, krzywizna też jest odrobinę inna (milimetry), i mają zupełnie inne zatrzaski.

Dedukuję więc że boczki drzwi wersji po lifcie mają zupełnie inne mocowanie tych listw.

I tu padają moje pytania :

 

1. Czy boczki od wersji LCI pasować będą do drzwi pre-LCI ?

2. Czy może mocowania tych listw są demontowalne z tych boczków ?

3. Czy może ktoś posiada takie listwy pre-LCI i chciałby się wymienić ? :)

 

Z góry bardzo dziękuję za wsparcie, mogę się odwdzięczyć programowaniem komputera, kasowaniem błędów i takich tam pierdół jakby ktoś potrzebował i był akurat w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety Hipo ale muszę Cię zmartwić.

Nie pasuje i...nie pasuje.

Drzwi od wersji LCI również nie pasują.

Jedyne co można zrobić (i co zrobiłem). To zamówić uchwyty drzwi, zdemontować boczek, rozwiercić stary uchwyt (jest zamontowany na stałe przy pomocy zgrzewanych kołków) i zamontować nowy uchwyt uprzednio wiercąc otwory pod nowe mocowania (uchwyt LCI jest 3cm krótszy, pasują dziury na śruby, ale na zgrzewane bolce już nie), następnie trzeba zgrzać bolce, i jakoś zaślepić dziury po starym uchwycie (ja to zrobiłem plastikowymi zaślepkami meblowymi pasują idealnie i w ogóle ich nie widać).

To tyle. Koniec historyjki. Może komuś się przyda na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siema

ja mam takie pytanie, żeby wymontować listwy z tunelu środkowego to trzeba ten tunel wyjąć?

bo ramka od zmiany biegów to nie ma problemu, ale chodzi mi o popielniczkę i tą cała jej obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja akurat tam nie mam popielniczki, mam zwykłam wnękę, i jak chciałem to wyjąc to niestety cały tunel musiałem wymontować bo tam są dwie śrubki od spodu które musisz odkręcić bo inaczej tego nie wyjmiesz. Będziesz musiał jeszcze wyciągnąć radio, panel od klimy i to cały plastik ten który jest w wokół. On jest przykręcony dwiema śrubkami z góry pod tą listwa co jest nad schowkiem w poprzek auta. Powodzenia w wyciąganiu tunelu :) Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post za postem, ale ktoś się orientuje ile długości potrzeba by było mi na oklejenie wszystkich listw wewnętrznych folią carbon ?

czyli 4 na drzwi, ramka na biegi, no i popielniczka z całą jej obudową?

mam na myśli tą folię http://allegro.pl/3m-folia-srebrna-carbon-3d-srebrny-di-noc-30-x-100-i2173808758.html

co o niej myślicie ? będzie dobra? i ile mam jej zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam Ci oklejania listem folia carbonowa, folia po czasie CI zejdzie, zrobisz jak sam będziesz uważał :) a po za tym taką folia to się dobrze okleja powierzchnie płaskie. Na tej stronie "www.aerogun.pl" jest pokazane jak robią carbon i naprawdę to fajnie wygląda :) Mam zamiar parę elementów tym carboen zrobić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej nalozyc hydrografike na to ? tak jak pisal kolega wyzej ze folia lubi sobie odejsc ;p albo druga opcja malowanie w czern fortepianowa :) :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej, ja generalnie nie polecam zmiany na jakiekolwiek listwy poza tymi podstawowymi. Dlaczego ? Bo ja założyłem u siebie wszystkie "Glacier Silber", piękne to było. Za piękne. Miesiąc później włamali się do auta i wszystko ukradli. Teraz zamierzam to okleić czymś ciemnym żeby się tak w oczy nie rzucało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

o kurde... listwy Ci ukradli? :mad2:

 

różnych rzeczy mógłbym się spodziewać ale nie tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Yuiren, jak tam? Listwy oklejone czy pomalowane?

Ja się właśnie zastanawiam nad oklejeniem ale nie chcę aby listwy zostały w jakikolwiek sposób uszkodzone ;/ Chciałbym mieć pewność, że po 2 latach będę mógł sciągnąć folię i mieć na nowo standardowe listwy. Panowie, czy przy nakładaniu folii używa się opalarki? Albo podgrzewa się listwy w inny sposób co może je uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.