Skocz do zawartości

316i po odpaleniu -dławi się lub gaśnie.


tama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam problem, otóż po odpaleniu silnik pracuje równo, ale każda próba dodania gazu kończy się albo dławieniem, skaczącymi obrotami i najczęściej zgaszeniem silnika. Po rozgrzaniu około 3 minut można jechać - praca jest nierówna ale po przejechaniu 100 m wszystko wraca do normy. Tak jest za każdym razem gdy odpalam auto - chociaż jak jest rozgrzane i stanę na chwilkę przy sklepie to problem znika szybciej 2-3 przygazówki i po kłopocie.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to znaczenie ale dławienie nie występuje na biegu jałowym, tylko po wrzuceniu jedynki i dodaniu gazu- zawsze te dwie czynności razem.

Jak mam wrzuconą jedynkę ( nie dodaje gazu) i puszczam sprzęgło autko toczy się idealnie, szarpnięcie pojawia się tylko jak dodam gazu.

Czy w takim wypadku czyszczenie silniczka krokowego i przepustnicy pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszły zimniejsze dni to mam podobnie.. Kiedyś też tak miałem jak przeplywka zaczęła siadać , jak ją odpiąłem to jak ręką odjął, tylko teraz co jade to zapominam ją odłączyć.. ale może sprawdź u siebie czy ci pomaga. Poprzednio wył ją na zgaszonym odpalałem i reagował na gaz troche z opóźnieniem ale za to ciągnął jak nówka :D po kupnie nowej przeszło a że dałem się namówić jak nowicjusz kupiłem nie oryginalną tylko Magneti to musze kupić znowu tym razem na pewno będzie to oryginał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje ale mam wrażenie że to już kiedyś robiłam i nie było poprawy. U mnie nie jest to związane z chłodem jaki zaczyna panować, bo tę przypadłość mam od marca tego roku (wylazło po zimie), nic gorzej ani lepiej się nie dzieje. Tak samo było w gorące dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producentem oryginalnego przepływomierza jest Bosch? Czy Bosch to też zamiennik? Dlaczego one są takie drogie?

Głupie pytanie , bo są i koniec, choć nie wiem dlaczego.

Może ktoś by mi polecił jakiś internetowy, zaufany i niedrogi sklep w którym można tę część kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak chyba to nie przepływomierz, chociaż nie wykluczam takiej opcji.

Otóż zastanawia mnie praca pompy vacum czyli wtórnego powietrza,tzn. przykładając ręke do niej już kiedyś miałam wrażenie że dmucha powietrze, ostatnio jak sprawdziłam to coraz mocniej dmucha, pomyślałam że nieszczelna na tych nitach. Ale stwierdziłam że dokręcić ich nie można więc ma tak być, chociaż wiać nie powinno. Poczytałam o tym "systemie dopalania na zimnym silniku" i przypomniałam sobie że rano czuć lekki zapach benzyny przy odpaleniu zimnego autka, no i taki mój wniosek,

że albo mam zapchaną rurę przez którą powietrze z pompy idzie do kolektora wydechowego i tam te spaliny ulegają dopaleniu czy jakoś tak,

albo to sreberko, czyli zawór powietrza wtórnego jest zabrudzony albo po prostu nie działa i dlatego z pompy dmucha powietrze bo nie ma ujścia tam gdzie pójść powinno. Zapach paliwa też ma tu swoje uzasadnienie bo przecież niedopalone spaliny muszą pachnąć benzyną.

Co wy na to - chyba ma to sens?

Jutro pojadę do mechanika, żeby sprawdził tą rurkę i ten zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałam kilka dni temu do mechanika który podpioł mi inny przepływomierz, samochód chodził nienagannie, gdy znowu podpiełam swoją przepływkę praca silnika nie uległa ani poprawie ani pogorszeniu. Silnik był rozgrzany, a dławienie i gaśnięcie "dokucza mi" najczęściej jak silnik jest zimny, czasem na gorącym też ale nie zawsze. Nikt nie porzyczy mi przepływki tak żebym mogła jednoznacznie stwierdzić( rano) czy wymiana przepływki przyniosła pożądany efekt. Samochodu też nie mogę zostawić w warsztacie bo dojeżdżam do pracy. Jeszcze się wstrzymam z zakupem bo to trochę droga sprawa a samochód jeździ i szczerze powiedziawszy jak rano poczekam ze 3 minuty to jedzie jak gdyby nigdy nic mu nie dolegało.

Gdy odpiełam przepływomierz na gorącym silniku była tragedia , więc chyba nie można stwierdzić jednoznacznie że przepływka jest do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.