Skocz do zawartości

Głośność radia


xedossfm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Radio z małym wyświetlaczem. Po przekręceniu kluczyka jak się samo włącza to gra tylko lewy przedni głośnik i na dodatek bardzo głośno. Jak już ustawię balance i fader to po odpaleniu radio pamięta, żeby grać wszystkimi głośnikami ale głośność i tak daje prawie na full. Jest tak za każdym razem i już mnie to wku.... . Znalazłem na forum tylko jeden wątek na ten temat ale ( viewtopic.php?f=72&t=129297&p=907811&hilit=g%C5%82o%C5%9Bno%C5%9B%C4%87+radia#p907811) no ale szybko ten temat się urwał a rozwiązania brak. Minęło 1,5 roku więc może ktoś już wie coś więcej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiera\umarłą pamięć lub błąd. W zależności od wyposażenia (chyba bo niektórzy znajomi tego nie mają) kluczyki\moduł komfortu (model kluczyka z wymienną baterią-takie mam) zapamiętują ustawienia w chwili gaszenia auta. Czyli masz 2 kluczyki na jednym ustawiasz RMF klimę 19C na przykład i gasisz auto, odpalasz auto drugim kluczykiem ustawiasz Radio Zet 30C i grzanie foteli i gasisz auto. Teraz który kluczyk włożysz ustawienia się włączą takie jak w chwili wyłączenia auta. Tak to działa u mnie. Mam 2 kluczyki lato/zima :) oczywiście wszelkie zmiany w ustawieniach zapisywane są w chwili gaszenia auta. U ciebie poprostu z niewiadomych przyczyn auto zapisuje ustawienia max głośność i lewy głośnik. Albo pamięć umiera albo jakiś błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone i nic z tego. Mam 5 kluczyków, wszystkie działają, 3 z pilotem tez działają. Wszelkie kombinacje z odpalaniem na jednym kluczyku, gaszenie, wysiadanie, zamykanie centralnego, otwieranie innym kluczykiem, odpalanie nie przyniosły skutku. jedynie jak nie minie minuta lub dwie to radio pamięta głośniki tylko głośność zwiększa. Może w radiu jest jakaś bateryjka padtrzymująca pamięć? Jak wyłączę kluczyk na pozycję 1(świeci temperatura i poduszka) i ręcznie wyłączę radio to bez względu na czas który upłynął radio włącza się z poprzednimi ustawieniami. Jakieś rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem w taki oto sposób. Po wyjęciu radia widzimy kostkę z kablami. Są 3 grube i dużo cieńszych. Jeden z grubych ma kolor niebieski z jakimś tam paskiem. W nim pojawia się +12 po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 i 2. Uciąłem ten kabel i część która idzie z wiązki zaizolowałem a część która wystawała z kostki zmostkowałem z przewodem obok który ma na stałe +12. Efekt taki, że po wyłączeniu kluczyka w pozycję 0 radio gaśnie ale zapamiętuje ustawienia. Oby tylko nie żarło akumulatora.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam dokładnie ten sam problem, po przekręceniu kluczyka gra bardzo głośno lewy przód. Tylko u mnie cały czas jest ustawiony na maks kontrast (myślę, że nawet poza skalę) i nie umiem go zmniejszyć. U Ciebie też jest z nim problem? Może to jakiś kolejny etap w/w usterek? Chciałem oddać radio do naprawy wyświetlacza, wertuję google w poszukiwaniu rozwiązania problemu, ale boję się, że nie ma już czego reanimować :(

 

Moje radio to BMW Business RDS (kaseciak z dużym wyświetlaczem). BTW, może ktoś się orientuje jaka jest "uczciwa" forumowa cena za taki sprawny sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.