Skocz do zawartości

Potrzebuję porady - 525D czy 530D


Mr.Hankey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W zasadzie to jak w temacie. Już bardzo niedługo szykuję się kupić E60. Nie do końca jestem przekonany który z nich wybrać. Samochód będzie z 2008-2009, w zależności co się trafi i na co pozwolą fundusze. Silniki niby o tej samej pojemności, jednak 530D mocniejszy, ale z drugiej strony - czy mniej awaryjny?

 

Jeżeli możecie to podsuńcie mi jakieś ciekawe argumenty za i przeciw każdego modelu. Nie chodzi mi przede wszystkim o spalanie - w ogóle mnie to w zasadzie nie interesuje - jakoś przeżyję te 1-2litry więcej.

 

Pieniądze na niego już praktycznie są - zostało jeszcze tylko 2 miesiące pracy, ale jest właśnie dylemat - który do jasnej ... wybrać?

 

Dodam tylko, że samochód będzie użytkowany głównie w bardzo zakorkowanym mieście - Londynie. Autostrady to będą raczej weekendowe wypady do Walii czy nad morze - raz na jakiś czas. Nie jeżdżę samochodem z pedałem w podłodze, ani nie mam zwyczaju się ścigać. Jednak gdy podejdę do wyprzedzania to lubię ominąć Tira w miarę szybko. Do tej pory posiadałem E39 528i z 196 kucykami i z dynamiki byłem bardzo zadowolony.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam, Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście wybierz 530d bo moc większa, spalanie na podobnym poziomie a silniki są prawie te same. 525d = 7,8 do 100 km./h 530d = 6,8 do 100 km./h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jesli nie zalezy Ci az ak mocno na osiagach kup to co znajdzie sie w lepszym stanie;] 525d z tego roku ma zdaje sie 197km - wystarczy. Jak znajdziesz ladna, pewna i zadbana to bierz i sie nie zastanawiaj. bynajmniej ja bym tak zrobil:) aczkolwiek warto tez poszukac 530d...awaryjnosc w zasadzie taka sama:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jesli nie zalezy Ci az ak mocno na osiagach kup to co znajdzie sie w lepszym stanie;] 525d z tego roku ma zdaje sie 197km - wystarczy. Jak znajdziesz ladna, pewna i zadbana to bierz i sie nie zastanawiaj. bynajmniej ja bym tak zrobil:) aczkolwiek warto tez poszukac 530d...awaryjnosc w zasadzie taka sama:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jesli nie zalezy Ci az ak mocno na osiagach kup to co znajdzie sie w lepszym stanie;] 525d z tego roku ma zdaje sie 197km - wystarczy. Jak znajdziesz ladna, pewna i zadbana to bierz i sie nie zastanawiaj. bynajmniej ja bym tak zrobil:) aczkolwiek warto tez poszukac 530d...awaryjnosc w zasadzie taka sama:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jesli nie zalezy Ci az ak mocno na osiagach kup to co znajdzie sie w lepszym stanie;] 525d z tego roku ma zdaje sie 197km - wystarczy. Jak znajdziesz ladna, pewna i zadbana to bierz i sie nie zastanawiaj. bynajmniej ja bym tak zrobil:) aczkolwiek warto tez poszukac 530d...awaryjnosc w zasadzie taka sama:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie bierz 525d.Będziesz niezadowolony, zużycie paliwa jak 3.0d a osiągi niewiele lepsze niż 2.0d.

Wiem to z własnego doświadczenia.Poza tym 525d to najczęściej auta flotowe i słabo wyposażone a jeśli chodzi o awaryjność to nie musisz się martwić.

Jako ciekawostkę napiszę że w F10 530d i 525d różnią się tylko mocą a pojemność jest ta sama co daje fajne możliwości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdziesz zadbane i serwisowane 525d to bierz i sie nie zastanawiaj. Jeszcze lepiej dla Ciebie bedzie jak znajdziesz 530d zadbane i ladne, trzeba kupic to na co jest warto kase wydac a nie, 530d byle jakie ale musi byc 530d... :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jako ciekawostkę napiszę że w F10 530d i 525d różnią się tylko mocą a pojemność jest ta sama co daje fajne możliwości :mrgreen:

 

W E60/E61 525d i 530d też mają tą samą pojemność 3,0 co wcale nie znaczy ,że są to takie same silniki.

 

To zależy które bo te 2.5d 177KM mają 2497 cm3 a te 197KM mają 2997cm3.

Jeśli to jest ta sama pojemność to i mechanicznie jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
znajdziesz zadbane i serwisowane 525d to bierz i sie nie zastanawiaj. Jeszcze lepiej dla Ciebie bedzie jak znajdziesz 530d zadbane i ladne, trzeba kupic to na co jest warto kase wydac a nie, 530d byle jakie ale musi byc 530d... :8)

 

Jeden woli córkę inny teściową...

Piszę z własnego doświadczenia gdy miałem 525d byłem rozczarowany osiągami przy zużyciu paliwa porównywalnym do 530d ale korcił mnie R6.

Jest jeszcze inny problem 525d ciężko sprzedać nawet zadbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jako ciekawostkę napiszę że w F10 530d i 525d różnią się tylko mocą a pojemność jest ta sama co daje fajne możliwości :mrgreen:

 

W E60/E61 525d i 530d też mają tą samą pojemność 3,0 co wcale nie znaczy ,że są to takie same silniki.

 

To zależy które bo te 2.5d 177KM mają 2497 cm3 a te 197KM mają 2997cm3.

Jeśli to jest ta sama pojemność to i mechanicznie jest ten sam.

 

Ale kolega napisał że szuka z roczników 2008 - 2009 a wtedy obydwa silniki miały 2993 poj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jako ciekawostkę napiszę że w F10 530d i 525d różnią się tylko mocą a pojemność jest ta sama co daje fajne możliwości :mrgreen:

 

W E60/E61 525d i 530d też mają tą samą pojemność 3,0 co wcale nie znaczy ,że są to takie same silniki.

 

Obydwa silniki to M57N2, różnią się małymi detalami i oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Z tego co czytam wynika, że główną różnicą między nimi jest tylko ilość KM. Kruk203 napisał również, że 525d były raczej słabo wyposażone, no cóż, na tym mi chyba najbardziej zależy - jak najbardziej komfortowe wyposażenie. Wybiorę chyba właśnie 530d. Jeżeli chodzi o koszta utrzymania w UK to przy moim niskim wieku (23 lata) ubezpieczenie będzie różniło się tylko o 100 funtów na rok, więc 0 tragedii. Samochód, którego będę szukał będzie miał max. 100 000km przebiegu (60 000mil) - myślę, że to w miarę rozsądna ilość jak na 3 latka.

 

W razie gdybyście mieli jeszcze jakieś nowe argumenty, to ja z chęcią poczytam bo od zakupu dzielą mnie jeszcze ok. 2 miesiące.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie chcial bym spamowac ale sztuka naprawde godna uwagi....

http://otomoto.pl/show?id=C20459824

 

Prot, dzięki za linka, ale ja, z racji tego, że będę w UK jeszcze 3-5 lat zamierzam kupić ją z Right Hand Drive, więc niestety jakikolwiek Left Hand Drive odpala. Poza tym tutaj z przebiegiem 150 000km z na prawdę porządnym wyposażeniem z 2008 roku można kupić za max. 15 000 funtów (ok. 75 000pln).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale w pierwszym poście: ;)

 

Dodam tylko, że samochód będzie użytkowany głównie w bardzo zakorkowanym mieście - Londynie.

 

 

Co do porady, to faktycznie zdecyduje się chyba na 530d, ale jak znajdę 525d z na prawdę porządnym wyposażeniem oraz niezniszczoną, to nawet nie będę się zastanawiał. Fakt te prawie 40 koni więcej pod maską może się przydać, ale z drugiej strony patrzę głównie na to co jest na wyposażeniu. Jak pisałem wcześniej do tej pory jeździłem BMW 5 z 196 końmi i bardzo mi odpowiadała, chociaż te 196 było tylko w papierach po 12 latach życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.