Skocz do zawartości

EDC - ciągle twarde amortyzatory z przodu. Usterka?


DAN-LZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wkleiłem mój post w dziale E38 ponieważ, większa ilość 7mek jest wyposażona w EDC i może ktoś mi tu pomoże. Otóż...mam kłopot z zawieszeniem z przodu auta. Objawy to:

 

-amortyzator po lewej z przodu jest ciągle twardy (tak jakby było włączone EDC)

podczas gdy Edc jest wyłączone.

-przy uruchomieniu EDC działa przy wszystkich kołach ale po zwolnieniu przycisku to jedno koło z przodu jakby pozostaje nadal twarde.

 

-przy podłączeniu do komputera (INPA) wchodzę w różne moduły ale w EDC wejść nie mogę :zdziwko: Nie wiem dlaczego.

 

-bezpiecznik w bagażniku jest cały.

 

Co mogło się stać? Czy się amortyzator zablokował? Może jakiś przekaźnik? Jeśli tak (gdzie się znajduje?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz całą sprężyne , może pękła i edc głupieje.

ewentualnie Padniety modul edc, moduł znajduje sie za schowkiem przed siedzeniem pasażera, nie ma konieczności demontowania schowka.

tu masz zdjęcie

http://translate.googleusercontent.c...0G_Tt030vcVNPg

lepiej jeździć godzinę jak lord niż całym miesiącem jak dziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety za szybko się ucieszylem :cry: W miejscu gdzie w E38 jest sterownik EDC u mnie jest pusto. Gdzie on może być?

 

ps: mam wrażenie,że amortyzator trochę odpuścił tzn. nie jest już taki twardy, jest średni. Ale samo to ,że przez INPĘ nie mogę wejść w EDC - może chyba świadczyć o uszkodzeniu sterownika, prawda? :?

 

Tak więc u mnie za schowkiem sterownika EDC brak:

 

http://img716.imageshack.us/img716/6673/podschowkiem1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Mam takie pytanie odnośnie amorów z tyłu...mam je z EDC plus nivo...od jakiegoś czasu tył jest strasznie twardy tak że osoba siedząca z tyłu cały czas odczuwa czuje każdą nierówność...podobno takie objawy występują kiedy gruchy z nivo mają padake...ale u mnie tył stoi równo i po odpaleniu auta unosi się do góry...żadnych stuków też nie słyszę...wydaję mi się że mam utwardzone na stałe amory z tyłu...po włączeniu przycisku na panelu EDC cały czas jest on podświetlony ....przód się utwardza bo czuję natomiast tył wydaję mi się cały czas twardy...zacząć od modułu EDC czy może jakieś inne pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Odgrzewam kotleta.....

Udało Ci się ostatecznie ustalić gdzie siedzi moduł EDC? Wg realoem na tylnym nadkolu, a wg różnych tutoriali na prawym przednim słupku. Ale namierzyć nie mogę bez sporego rozbierania....

Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.