Skocz do zawartości

Problem z komputerem silnika w M60


Wertus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W kolegi E32 3.0 V8 w automacie od jakiegoś czasu zaczął wyskakiwać komunikat którego nikt z nas nie lubi ,,Getriebeprogramm‎" wiadomo skrzynia wchodzi w tryb awaryjny itd. Ale u niego jest trochę nieszablonowo w czasie jazdy wskakuje getriebe na jakieś 2-3 minuty potem znowu znika na jakieś 2-3 minuty i tak w kółko i to wszystko podczas jazdy. Olej w skrzyni wymienił, naładował akumulator, zrestartował kompa, podmieniał sterownik skrzyni nic się nie zmieniło cały czas skrzynia świrowała. Jednak dalej kombinował i wpadł na pomysł podmiany kompa silnika. Zciągneliśmy kolegę ,,wodę 730i" który ma także M60 z identycznym kompem silnika:

MONOTRONIC BOSCH 0261200404 został podmieniony komp i okazało się że skrzynia chodzi jak lala. Testowana była pół dnia delikatnie i ekstremalnie - ani razu nie wyskoczyło Getribeprogramm.

Na allegro nie można takiego kompa zdobyć moje pytanie do kolegów : czy można takiego kompa naprawić - oraz czy znacie takiego elektronika............a może ktoś posiada taki komp i chce go sprzedać? Czekam na waszą pomoc. Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki jeżeli masz racje i problem zniknie będziesz zmuszony wypić ze mną i kolegą Radkiem dużeeeee ilości browara. Mam tylko nadzieje że gdzieś kiedyś spotkamy się na jakimś zlocie abym mógł wypełnić obietnice :norty: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

spoko, bedziemy sie zmuszac jak bedziecie mieli spokoj ze skrzynia :D

ja bazuje na polskim etk

numery bmw waszego motronic'a to tak jak napisalem 12141744050 lub 12141703668, z czego ten 668 byl starym nr czesci vs 050. Natomiast podany przeze mnie 12141427366 (odpowiadajacy podanym w aukcjach 12141744605) jest starym nr czesci 668, czyli 366-->668-->050

 

Tutaj masz info z etk o tym kompie, ktory siedzi w waszej e32

https://www.bmwautoparts.pl/pl/katalog/czesc/?dalies-numeris=12141703668&part-number-search=

 

a tutaj o kompie podanym przeze mnie

https://www.bmwautoparts.pl/pl/katalog/czesc/?dalies-numeris=12141427366&part-number-search=

 

Swoja droga ceny tych czesci powalaja.

p.s. dajcie znac czy i jaki komp wrzuciliscie i czy efekt jest ok czy nie.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej były próby z takimi kompami i teorytycznie powinno wszystko działać, ale na kompie od e38 3.0 automat - dno, e38 4.0 automat/manual dno. E34 3.0 automat (94) dno - już komp jest jak w e38. Pozostaje szukać komputera od e32 / e34 koniecznie po automacie do 93 roku czyli ten felerny MOTRONIC z końcówką 404 którego w praktyce na obecną chwilę nik nie ma... jak by komuś w ręce wpadło - :arrow: CHĘTNIE KUPIĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

widac, nie zawsze teoria idzie w parze z praktyka.

a te kompy z e38/e34 wsadzaliscie tez do sprawnej e32 zeby wykluczyc ich brak uszkodzenia?

TU masz namiar na goscia, ktory sprzedawal cos podobnego. Jest to 404 ale wyjety z e38, aukcja sie skonczyla, ale moze nie sprzedal i jeszcze ma.

Mozesz tez kupic TUTAJ lub poszukac za granicami kraju, np TU

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam! jeżeli to aktualne to mam kolesia który targa BMW różnej maści na części. ma praktycznie wszystko, ECU całe sterty. numer do niego 880 370 651 działa też na alledrogo :lol: http://moto.allegro.pl/listing/user.php/run?us_id=4335634&p=1

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! jeżeli to aktualne to mam kolesia który targa BMW różnej maści na części. ma praktycznie wszystko, ECU całe sterty. numer do niego 880 370 651 działa też na alledrogo :lol: http://moto.allegro.pl/listing/user.php/run?us_id=4335634&p=1

Pozdrawiam!!!

 

Hej Wertus, jak by co to mogę polecić tego sprzedawcę, kupowałem u Niego kilka razy i zawsze towar był ok.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.