Skocz do zawartości

[320i] Skrzypiące hamulce oraz inne problemy.


AdrianXSpeed

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest dość specyficzny ponieważ strasznie mi skrzypią hamulce (b.głośno) z przodu podczas hamowania. Cały psikus polega na tym, że tylko skrzypią przy skręcie w prawo (nawet delikatnie).

Problem niepokojących dźwięków uwydatnia się także z tyłu.

Podczas jazdy, nawet na małej nierówności nawierzchni coś strasznie grzechocze z tyłu (jakby metal o metal, dźwięk jak grzechotka).

Na kanale, na oko nic nie widać żeby było coś nie w porządku.

Co do dźwięków, jeszcze wiskoza wydaję dźwięki na jałowych obrotach jakby o coś wiatrak obcierał a tak nie jest.Dodam, że jest nowa.

 

Specyfikacja pojazdu jeśli to coś pomoże:

320i 07.94r. m50 z instalacją gazową sekwencyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzechotania z tyłu, dochodzi to wyraźnie z którejś strony?

 

U mnie też miałem takie chamskie metaliczne grzechotanie. Zlokalizowane jako lewe tylne koło, puściła szczęka hamulca ręcznego i "gwoździe" obijały się w środku bębna.

 

Dźwignia ręcznego chodzi Ci luźno? Podjedź na jakieś wzniesienie i sprawdź jak działa Ci ręczny.

Możesz też postawić furę na cegły i zobaczyć czy po zaciągnięciu ręcznego możesz poruszyć którymś z kół.

 

Przy okazji tematu.

 

Po wymianie klocków z przodu, czasem przy hamowaniu piszczą mi hamulce. Jeżeli już się to zdarza, to raczej gdy są rozgrzane.

Czyżbym coś schrzanił przy wymianie? Klocki mają już najechane z ~1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzechotania z tyłu, dochodzi to wyraźnie z którejś strony?

 

U mnie też miałem takie chamskie metaliczne grzechotanie. Zlokalizowane jako lewe tylne koło, puściła szczęka hamulca ręcznego i "gwoździe" obijały się w środku bębna.

 

Dźwignia ręcznego chodzi Ci luźno? Podjedź na jakieś wzniesienie i sprawdź jak działa Ci ręczny.

Możesz też postawić furę na cegły i zobaczyć czy po zaciągnięciu ręcznego możesz poruszyć którymś z kół.

 

Przy okazji tematu.

 

Po wymianie klocków z przodu, czasem przy hamowaniu piszczą mi hamulce. Jeżeli już się to zdarza, to raczej gdy są rozgrzane.

Czyżbym coś schrzanił przy wymianie? Klocki mają już najechane z ~1000km

 

Rzeczywiście ręcznego niema i "rączka chodzi luźno". Wszystko z waszych porad niestety będę mógł dopiero sprawdzić w weekend.

Na pewno napisze jak sprawa wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Łożysko ewidentnie do wymiany było. Co do bębnów, nie było wogule okładzin..

 

Pojawił się za to nast. problem.

 

Gdy auto postoi dłuższy czas to piszczy po odpaleniu. Dopiero po 10min powoli przestaje. Zauważyłem leki wyciek spod obudowy termostatu oraz minimalny wyciek spod trójnika łączącego parownik z nagrzewnica (znajduje się na alternatorem).

I teraz pytanie czy ma to coś spólnego z piszczeniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.