Skocz do zawartości

m50b20 vanos Łańcuch rozrządu - dziwne klekotanie problem


m4r0s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym że po przekładce silnika na m50b20 vanos, słychać łańcuch pod pokrywą i czasami zaświeci olej, wcześniej tego nie było. Auto przestało cały dzień i po odpaleniu chodziło pieknie, nic nie było słychać, zmieniliśmy olej (castrol magnatec 10w40) i uszczelke pokrywy zaworów. Po zmianie oleju i przejechanie kilkunastu kilometrów problem zaczął się od początku, chociaż kontrolka od oleju nie świeci (tylko przy odpaleniu-gaśnie) mechanik po ściągnięciu pokrywy nie zauważył nic dziwnego, sugeruje że jeszcze można ściągnąć miske olejową i zobaczyć czy smok nie jest zatkany. Proszę o wasze pady :( :( :(
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co zrobić z tym vanosem?? da się to jakoś naprawic, troche mnie to drażni!! :? :?

Zregenerowac niestety uszczelki trzeba szukac na forach a koszt czesci orginalnych to ok 420 zl

Sama naprawa jest prosta ale też latwo zepsuc nieumiejetnie wyciagajac nastawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co zrobić z tym vanosem?? da się to jakoś naprawic, troche mnie to drażni!! :? :?

są zestawy naprawcze do Vanosa,które można kupić w serwisie BMW

sprawa polega na dołożeniu specjalnej podkładki,których nie ma w Vanosach do 95r

wymiana dość prosta,ale trzeba wiedzieć co się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ponawiam ten problem bo czas się za to wziąść. Nagrałem filmik jak to chodzi:
i dodam jeszcze że jak silnik jest zimny to chodzi bez problemu, gdzie kupić coś takiego jak zestawy naprawcze do vanosa - jeżeli to to i czy ma ktoś instrukcje jak to zmienić?? moge dać te 400 zł za oryginalny zestaw naprawczy tylko najbliższy salon BMW jest ok 100km.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały zestaw naprawczy,to trzy spore podkładki,trzy śruby i trzy nakrętki

kiedyś kosztowało to w ASO około 200zł

montuje się to na wałku wydechowym

sam montaż nie jest zbyt skomplikowany,ale trzeba pamiętać o ustawieniu na znaki i zablokowaniu rozrządu

ogólnie powinna to robić osoba która wie o co chodzi,bo żle ustawiony Vanos nie będzie pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy to co nagrałem na filmiku to napewno vanos? czy takie ma objawy zużycia? może jednak to łańcuch rozrządu? wole pewnie zainwestować tepieniądze tylko żeby było dobrze.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy to co nagrałem na filmiku to napewno vanos? czy takie ma objawy zużycia? może jednak to łańcuch rozrządu? wole pewnie zainwestować tepieniądze tylko żeby było dobrze.

to nie są objawy zużycia tylko błąd konstrukcyjny

został on naprawiony w silnikach po 95r

dlatego stare rozwiązanie ma dwie podkładki a nowe trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.