Skocz do zawartości

Miał ktoś taki przypadek błąd 55 - zawór ssący 1 układu ASC


maciek-bmw530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z abs/asc świecą się kontrolki komp pokazuje błąd 55 zawór ssący 1 układu ASC błędny, diagnoza przy pomocy KTS co jest do wymiany dodam że jak odpalam auto z wciśniętym hamulcem to kontrolki gasną ale gdy tylko zdejmę nogę z hamulca to się zapalają i świecą cały czas abs/asc nie działa. Komunikacja kompa z autem bez żadnego problemu więc sterownik chyba ok pompa o nr 001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. Mam bardzo podobny problem i nie wiem o co chodzi. Miałem ten sam błąd (55) wysłałem sterownik do naprawy. Po naprawie w momencie podłączenia sterownika pompa zaczęła pracować!!! Bez względu czy zapłon jest włączony czy nie ciągle pracuje.... Wysłałem ponownie sterownik na gwarancję i dostałem dziś telefon z serwisu, że nie są w stanie z nim juz nic zrobic... Moje pytanie jest takie, czy to aby napewno sterownik?? Gdzie jest ten zawór?? Może to któraś z cewek nie załącza zaworu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Sprawa owego błędu ( zawór ssący 1 układu ASC błędny) ma się następująco:

Dzwoniąc do wielu magików od regeneracji 9/10 powiadziało bez zastanowienia i owijania w bawełnę że sterownik można wywalić do śmieci bo, przy tym błędzie nie ma szans regeneracji tylko jeden magik z rumi powiedział że może spróbować go wskrzesić lecz postanowiłem kupić nowy i po wymianie wszystko wróciło do normy :D oczywiście trzeba było dokonać adaptacji stera bo ASC nie działało.

Ster kupiłem na allegro koleś godny polecenia:

STEROWNIK POMPA ABS ABSu ASC BMW E39 0 265 900 001 (1851538237)

7 dni (nie 30 paź 2011 22:45:54 CET)

Sprzedający: WELMOT (3018)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.