Skocz do zawartości

316i Problem z anteną/radiem BMW BUSINESS


dudziniak

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na bardzo słabym odbiorze fal radiowych. Radio odbiera ale tak max 10 może 15km od nadajnika. Od czego zacząć??

Jest jeszcze drugi wątek. Jest to radio z napędem CD. Średnio czyta nagrywane płyty tzn. zacinają się utwory. Nagrywałem wolną prędkością na czarnych płytach i wynik mizerny. Znacie jakiś sposób na wskrzeszenie owego CD?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu serwisowym radia można zmienić czułość anteny, są filmy na youtube jak to zrobić. Sprawdź też mocowanie anteny do karoserii w tylnym słupku - mogło zaśniedzieć.

 

Jeśli radio nie czyta płyt oryginalnych to należy spróbować czyszczenia lasera płytą czyszczącą.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znaleźć na YouTube film instruktażowy i udało mi się coś namierzyć lecz tam nie znalazłem opcji "podkręcenia" anteny. Do tego serwisowego menu wchodzi się poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku "m". Może ktoś zna dokładniej czy da się w ogóle ustawić czułość anteny byłbym wdzięczny za instrukcje.

 

Co do anteny w samochodzie nawet nie wiem gdzie się znajduje. Podejrzewam, że w tylnej szybie.... Do słupka tylnego nie zaglądałem, ale wydaje mi się, że nie powinno nic zaśniedzieć ponieważ auto nigdy nie było rozbite więc tam też nie było grzebane..

 

Dalej pozostaje z problemem słabego odbioru...

 

 

Podejrzewam wzmacniacz. Zajrzałem do tylnego słupka. Wszystko wygląda jak nowe. Nic nie ruszane. Co robić? Wymienić owy wzmacniacz antenowy? Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wzmacniacz antenowy, który znajduje się w tylnym słupku został wymieniony lecz nie zanotowałem żadnej zmiany na lepsze. Został założony dokładnie taki sam. O takich samych numerach ORI. Jeśli ktoś wie co może być nie tak proszę o info. Denerwuje mnie ciągłe ręczne szukanie fal i nieustający szum.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.