Skocz do zawartości

Wybudowanie salonu i koszty z nim związane


Iphone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ciekawi mnie pewna kwestia,czy jeśli chciałbym otworzyć salon BMW to jak wyglada koszty wybudowania,wyposażenia salonu itp czy ja bym musiał budować salon za swoje czy BMW coś dokłada do tego w ramach współpracy czy jak to wygląda?Wiem że tutaj na forum są pracownicy z salonu BMW dlatego myślę że mi wytłumaczycie wszystko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu mówię, że nie mam pojęcia. Ale jak się ogląda kto jest właścicielem salonów BMW to najczęściej są to międzynarodowe duże koncerny. Przypuszczam że BMW ma ogromne wymagania (zabezpieczenie finansowe) wobec swoich przedstawicieli. Sam budynek to pewnie sam czubek góry :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw nie doklada, ty dokladasz aby spelnic ich wymagania (jak franczyza) i dostac autoryzacje.

 

dzialka z banke, budowa salonu na niej jakies 5 baniek, jesli dobra lokalizacja w wawie to pewnie i drozej. pewnie bardziej oplacalne kupic jakis upadajacy salon i doinwestowac w wyposazenie (wg standardow bmw). kupienie fur w z banka albo dwie w zaleznosci ile, czesci zamienne do magazynu pewnie z pol banki (wg standardow bmw), do tego wyposazenie serwisu w sprzet (wg standardow bmw), zatrudnienie mechanikow (wg standardow bmw), system informatyczny (wg standardow bmw), no i do tego oczywiscie zatrudnienie sprzedawcow, obslugi finansowej, itd.

 

na poczatku dostajesz szywne marze 5% jak bedzie ci dobrze szlo i kontrola jakosci bmw bedzie zadowolona to za rok czy dwa pozwola ci podwyzszyc nieco marze. a jak ci pojdzie zle, to bmw ci nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.