Skocz do zawartości

[E90] Demontaż boczka prawych przednich drzwi pasażera


tunio2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak nawsadzam ząków albo głupot to wybaczcie - jestem nowy :)

Centralny w drzwiach pasażera nie działa od dwóch dni. Bezpieczniki sprawdziłem i są ok. Próbowałem się dobrać do drzwi ale nie ma tam ani jednej śrubki, ani jednej zaślepki, a cały boczek trzyma się blachy szczelnie jakby był na jakiś poxipol przyklejony, a tak na h(a)m(a) nie chcę go ździerać. Może już ktoś wie coś o tym. proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum było PRAWIE opisane. Ja robiłem to wczoraj więc opiszę.Tu link do lewych drzwi ze zdjęciami: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=30305 (źródło - nasze forum)

1. Ściągasz listwę srebrną(u mnie). Ona jest zamontowana na wcisk. Delikatnie ją podważasz. Ja używałem klinów z PCW, ale śrubokręt płaski okręcony tkaniną powinien wystarczyć. Zacznij od tej strony drzwi gdzie są zawiasy. Po przeciwnej stronie na listwie ozdobnej jest zaczep. Ja zaczynałem odwrotnie niz moja instrukcja i nic się nie stało, ale lepiej zrób tak jak napisałem.

2.Wykręć 4(?) wkręty które znajdują się pod listwą. Oznaczone czerwonymi kółkami na zdjęciach w linku.(Kluczyk gwiazdka)

3.Delikatnie podważ plastikową osłonę klamki - uchwytu drzwi.- Chodzi o uchwyt który chwytasz by zamknąć drzwi.Zacznij (aby nie było widocznych zniszczeń) od jego podważenia małym śrubokrętem pod listwą którą wcześniej zdemontowałeś. Ta część uchwytu montowana jest na wcisk. Delikatnie ją zdemontuj.

4. Pod usunięciu tej osłony wykręć kolejny wkręt który znajduje się pod nim u góry (cały czas używasz "gwiazdek")

5. Teraz możesz zdemontować boczek. Montowany jest na kołki. Podważ dół boczka (zabezpieczony śrubokręt, kliny z plastiku). Ciągniesz do siebie. Wypinaj po kolei kołki aż boczek "odejdzie".

6. Po wypięciu wszystkich kołków delikatnie (lub mniej delikatnie) pchnij boczek do góry. NIE W GÓRĘ lecz dalej ciągnąć do siebie. Zaczepy wciskowe pod uszczelką szyby, wewnętrzną górną to umożliwiają. (Edycja postu po wczorajszym demontażu boczka. Powód - Odpadła przyklejona do blachy drzwi izolacja akustyczna?, antywibracyjna? i tłukła się przy zamykaniu drzwi). Powinien wyskoczyć z zaczepów i już go masz.

7. Odchyl trochę boczek, sprawdź i zapamiętaj położenie i podłączenie kabli i cięgien. Powypinaj je.

8. Aby wymontować zamek wykręć 3 śruby (gwiazdki). Dodatkowo rozłącz cięgno klamki wewnętrznej, wyciąg Cięgno "guziczka drzwiowego"-zobacz jak głęboko trzeba go potem wcisnąć i z tyłu (na macanego) wypnij cięgno klamki zewnętrznej. UWAŻAJ PRZY MONTAŻU!!!!

9. Aby wyciągnąć zamek odkręć nakrętkę mocującą prowadnicę szyby. (nakrętka 10 dół drzwi). Mocuje ona taki stalowy płaskownik który stoi na drodze zamka. Pchnij do przodu tą prowadnicę (sprężynuje) i zablokuj czymś w skrajnym położeniu.

10. Teraz rozwiąż tą łamigłówkę i wyciąg zamek.

Montaż - odwrotnie.

Uwagi:

!. Nim przystąpisz do pracy kup korki do mocowania boczka - pewnie kilka połamiesz.

2. Zwróć uwagę i SPRAWDŹ PRZED MONTAŻEM BOCZKA! czy dobrze zamontowałeś cięgno klamki zewnętrznej. (to z tyłu zamka). Sprawdź czy możesz otworzyć drzwi.

klamka.

Starałem się o niczym nie zapomnieć. Ale w razie czego pisz na PRV .

Edytowane przez jarek2910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mqm pytanko jesli chodzi o srubke pod raczka do zamykania drzwi, w innym manualu nie ma mowy o tej srubce i da rade sciagnac boczek, to jest bankowo tam? znaczy ta sruba pod ta raczka,? trzeba koneicznie ja demontowac zeby zdjac caly boczek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem i rzeczywiście banalna sprawa, odległa mi się ta pianka w jednym miejscu na odcinku paru cm i po podgrzaniu suszarka super trzyma nie trzeba żadnych klejow!! Także dzięki za radę!!! Jeszcze miałem ślad po wodzie mały pod jednym kolkiem gdzie ta pianka spraciala ale wszystkie wymienilem i teraz powinno być miodzio lodzio;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem i rzeczywiście banalna sprawa, odległa mi się ta pianka w jednym miejscu na odcinku paru cm i po podgrzaniu suszarka super trzyma nie trzeba żadnych klejow!!

 

...do czasu, przerabiałem to kilka razy

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej/uszczelniacz firmy SOUDAL chyba 235 SF jak dobrze pamiętam, poszukaj na stronie producenta, produkty dla profesjonalistów

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten co był klej podgrzewałem suszarka ale dość długo,i palcem dobrze trzeba piankę przygnieść do drzwi.

Tak długo go przygniatałem aż od dołu się pokazywał, i trzyma idealnie.

Oczywiście przed złożeniem tapicerki były testy na wodę,z butelek i wiaderka,żadnych przecieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam Panów ponownie. Trochę to trwało zanim się do tego zabrałem, ale dzisiaj spróbowałem i się udało - postępując zgodnie z otrzymanymi wytycznymi. Niestety ale i tak po wyjęciu siłownika centralnego zamka (i całej reszty z nim zespolonej), położeniu go na stole i rozkręceniu wszystkich możliwych śrubek nic dalej nie udało mi się zrobić. Bo to właśnie z siłownikiem mam problem. Jest pięknie poskręcany i zabezpieczony przed wszystkimi (pewnie poza serwisem). Wie ktoś może jak i czy w ogóle da się to naprawić ? pzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja sciagalem zaczepy od listwy drzwi kierowcy bo potrzebuje je wymienic i jeden z nich zostal mi w srodku, wieczorem pomecze sie zeby go wyjac ale czy jak odkrece wspomniane 3 sruby w tym temacie (te na torx) to odejdzie mi caly boczek ?

 

Bo w sumie potrzebne by mi bylo lekkie podwazenie uchwytu od raczki i tego plastikowego co jest nad listwa zeby sie tam dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.