Skocz do zawartości

E60 wymiana panelu klimatronica na LCI


Matias-e90

Rekomendowane odpowiedzi

cic to ci nie pomoge osobiscie posiadam ccc a panel od klimy kupowalem w polsce a mieszkam w irlandii :) ja rozwiazalem problem kupujac panel z przed lifta i wentylator przestal szalec klima chlodzi ok ale grzeje wydaje mi sie slabo i troche dlugo sie nagrzewa narazie nie przywiazywalem zbytnio do tego uwagi bo cieplo i wiecej chlodzenie niz grzanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Pytanie do znawcow.

Co jeszcze trzeba ustawic w opcjach modulu klimatyzacji aby sprezarka klimy sie zalaczala?

Zostal zmieniony NCS-m model silnika z M57 na M40 czyli taki jaki mam, czy trzeba wylaczyc takze ten czujnik swiatla(wolabym go nie wylaczac bo mam autoswiatla i je uzywam)?

Jakie parametry trzeba jeszcze ustawic?

 

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Mam pytanie jakimi funkcjami różnią się oba panele ?

 

Przed liftem

pokrętło lewe MAX (szybkie chłodzenie kabiny)

pokrętło środkowe OFF (wyłączenie dmuchawy)

pokrętło prawe REST (odzyskiwanie ciepła z wyłączonego nagrzanego silnika do 15min)

 

Po lifcie

pokrętło lewe ???

pokrętło środkowe AUTO (automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę w samochodzie)

pokrętło prawe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Odnośnie zmiany paneli ale w LCI znalazłem info że w panelu BASIC LCI są jeszcze dwa przewody na 18 pinowej wtyczce.

Na pinie nr 2 i nr 5 są przewody oraz jest różnica na pinach 5 i 8 . Zamiast z 8 to z 5 idzie przewód na pin 21.

pin 2 = yellow red (tylko gdzie go podłączyć ?)

pin 5 = white green

 

Gość zrobił schemat :

http://www.grzejniki-lazienkowe.net/basic.pdf

 

Mam pytanie do tych co robili .

Czy sądzicie że schemat z pdfa jest dobry oraz czy ja również będę musiał robić przejście z cięciem przewodów z pina 21 do kostki 2-pinowej ? ponieważ na schemacie pin 8 idzie na 25 a jest to jakieś uziemienie .

 

Pozdrawiam

JKCHRIS

www.grzejniki-lazienkowe.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem ze zmianą siły nadmuchu.

Auto (e60 2003r) kupiłem niedawno i ktoś już przełożył panel klimy ale raczej go nie zakodował bo w idrive nie mam zakładki z regulacją nadmuchu.

Dodałem FA klimy rozszerzonej ale nic to nie zmieniło.. Ktoś pisał, że należy usunąć kod zwykłej klimy ale nie wiem który to.

Ponadto w klimie mam takie błędy (nie wiem czy ma to związek z moim kodowaniem).

motor beluftung links

motor fussraum rechts

motor beluftung fond

auc-sensor

beschlagsensor

fuhler warmetauscher rechts

beluftungstemperaturfuhler

schichtung fondpoti

solarsensor links

solarsensor rechts

wasserventil rechts

Liczę na waszą pomoc, wolałbym nie grzebać z przekonaniem że może się uda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej opcji :shock:

Mam tylko to ($534 dodane przeze mnie):

http://iv.pl/images/95333345785904050739.jpg

http://iv.pl/images/03902154225036594893.jpg

Teraz jak usunę $534 to nie mogę wybrać klimy na idrive.

Czy ta dodatkowa zakładka "air distribution" powinna się uaktywnić po tym kodowaniu nawet jeżeli ktoś źle podłączył panel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładka to kwestia radia, działa to niezależnie od panelu. Popatrz w pliku FSW_PSW dla radia czy ustawia się na klima high. Najlepiej poprzeglądaj to przy pomocy narzędzia NCS Dummy http://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1553779-NCS-Dummy-Taking-the-expert-out-of-NCS-Expert Masz radio prof czy business?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio bisnes (maly ekran) z navi.

Trochę nie ogarniam jeszcze tego ncsdummy :roll: a pół dnia walczyłem, ale tak szybko się nie poddam.

W pliku FSW_PSW.TRC też mogę to podejrzeć np. przy pomocy notatnika?

Który moduł to radio? Cas, EI, MASK, SFZ, SZL, SZM -pominąłem te których jestem pewien np. LM, IHKA, PDC.

Vcds/vag-com wydaje się przy tym dziecinnie prosty :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plik FSW_PSW.TRC jest plikiem tekstowym, gdzie każdą pozycję można rozpoznać i wyedytować na zasadzie aktywna, nieaktywna. NCSDummy jest o tyle lepszy że pracuje na pliku netto.dat, który zawiera liczbowe wartości nastaw wykraczające poza akctiv, nicht_activ. Radio business to moduł MASK. Nie wiem jak to dokładnie jest w VAG (póki co nie miałem) ale w porównaniu do innych marek, kodowanie opcji, wymiana firmware i dodatkowe szczegółowe ustawienia w BMW są zrobione rewelacyjnie, można mocno zmodyfikować samochód a mimo wszystko będzie nadal kompatybilny z automatycznymi systemami diagnostycznymi producenta. Trzeba poznać tylko kilka prostych i dostępnych narzędzi o ogromnych możliwościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest gdzieś indziej wpis dotyczący rodzaju klimy, zmień kod w FA i przekoduj cały samochód, a nie tylko moduł MASK. Nie podłączałem się pod samochód, ale w NCSDUMMY widzę że wpis KLIMA_ART_SG_ART występuje tez w IHKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ncs wyrzucał błędy przy próbie kodowania całego auta. Pomogła instalacja innego ncs.. przy okazji nie potrzebnie ściągnąłem kilka gb plików daten :)

także wszystko zgodnie z instrukcją: wymiana panelu-> dopisanie do fa $534-> przekodowanie całego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

Panowie,

odświeżając temat, chciałbym zapytać, czy komuś z Was udało się poprawnie wymienić panel klimatyzacji high pre-lci na high-lci?

mój samochód jest z 2003, odpowiednio połączony pin 21, niemniej jest jakiś problem ze sprężarkąklimy . (prawdopodobnie chodzi cały czas). co powinienem jeszcze zrobić?

czy wspominany czujnik nasłonecznienia będzie działał poprawnie?

dziękuje za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie zalozony panel od po lifta ale jak to jest zrobione nie wiem , robili mi to magicy w lodzi razem z navi CIC jak cos mogę dac Ci namiar na priv się odezwij jak chcesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.