Skocz do zawartości

320d Denerwujacy szum powietrza w srodku.


maysee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, poniewaz nie znalazlem satysfakcjonujacych odpowiedzi, zakladam ten watek. Wersja touring 2001 rok, szyberdach reczny. Przy ok 100-110km/h daje sie slyszec szum w kabinie, gdzies przednie drzwi pasazera albo tlyne okno. Wokol uszczelki szyberdachu od wewnatrz nie czuje zadnego strumienia powietrza. Uszczelki w drzwiach wewnetrzne sprawdzone organo-leptycznie, nie ma pekniec ani ubytkow. Uszczelki zewnetrzne ladnie sie "kleja" do nadwozia. Pojecia nie mam dlaczego tak wyje przy stosunkowo nieduzej predkosci. Jest prawie tak glosno jak w poprzedniej Octavii 1.9 TDi, tylko, ze tamta miala powymieniane drzwi, kokpit, boczki i tam wszystko skrzypialo i szumialo. Tutaj powinno byc ciszej - przynajmniej tego sie spodziewam po aucie tej klasy. Podpowiecie cos koledzy?
Ja nie cham, czytam Chopina, Sienkiewicza gram!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam podobny problem. Od 80 słychać denerwujący szum z okolic drzwi, jakbym miał gdzieś szczelinę albo niedomknięte okno. Szukałem trochę informacji o tym problemie i niedawno trafiłem na taki post na zagranicznym forum :

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=540024

 

Niestety nie miałem jeszcze czasu by się za to zabrać. Jak ktoś ma jakieś patenty to piszcie proszę bo podejrzewam że osób z tym problemem jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro uszczelki wygladaja dobrze to moze warto sprobowac podregulowac drzwi, moze troche opadly albo ktos grzebal wczesniej.

 

Co do problemu to u mnie tez od 80 przy lewym uchu kierowcy jest szum, czasem az palec sam wedruje na przycisk od szyb zeby probowac domknac szybe ktora i tak jest zamknieta.

 

Byc moze warto wziac tasme szara z wloknami i zakleic podejrzane miejsce i sie przejechac i posluchac i do skutku az sie znajdzie ktora czesc halasuje

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie jest to proste do zlokalizowania. Uszczelki to ja przesledzilem centymetr po centymetrze, zreszta nawet slychac, ze sie drzwi "kleja" do nadwozia przy zamykaniu. Co do poprawienia mocowania drzwi to na razie nie chce kombinowac. A jakies preparaty zeby uszczelki (drzwi + szyberdach) przesmarowac? Tajemnicza ta sprawa.
Ja nie cham, czytam Chopina, Sienkiewicza gram!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.