Skocz do zawartości

BMW e46 2001 [Audio] podłączenie pod iPod w BMW Business CD


Mess88

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mianowicie radio w moim nowym BMW jest jak na zdjęciu:

http://img13.imageshack.us/img13/8992/zdjcieap.jpg

Zasadniczo niedziała CD (przy wkładaniu płytki, wciąga ją, zakręci chwile i wyrzuca) podejrzewał bym tu silniczek w radiu.

Chciałbym zrobić sobie podłączenie pod iPoda, szukam jakiś DIY-ów ale bezskutecznie jak narazie, dodatkowo do auta dostałem stare Radio na kasete, ale z tego co udało mi się znaleźć to chyba jest to jeszcze gorsze rozwiązanie.

Zasadniczo wydaje mi się że auto ma instalacje pod zmieniarke, chyba że ta wiązka z złączem służy do czegoś innego?

http://img819.imageshack.us/img819/1167/zdjcie2e.jpg

 

Jakieś sugestie? Ktoś montował już sobie wygodne podpięcie pod iPod/ iPhone (chętnie z wyprowadzeniem na zewnątrz czy złączem na kablu bo korzysta

 

A i jeszcze takie pytanko, w aucie jest zestaw Top- HiFi ale bez subwoofera, jaki jest mniej więcej koszt dołożenia go do autka? Noi czy warto bawić się w używki z allegro, czy lupiej kupic głośniki pasujące do obudowy i samą obudowe od BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsensowniej do tego modelu jest dołożyć wyjście AUX i podpinać zewnętrzne źródło dźwięku (iPoda pewnie też da się byleby miał możliwość wyjścia mini jack). Sterowania iPodem nie będzie poprzez radio (dopiero w E90). Jeśli chodzi o AUX to można nawet samemu zrobić sobie taki kabel (czytałem kiedyś o tym temat na którymś obcojęzycznym forum, jeśli będziesz zainteresowany mogę go poszukać). Ewentualnie zakupić w ASO taki kabelek z eleganckim wejściem montowanym np. w schowku.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nie ten dział bardzo przepraszam.

 

Co do robienia kabla, pewnie opcja podobna co miałem w starym Pioonierze z dolutowaniem się do ścieżki z CD, zależalo mi na sterowaniu z kierownicy jak AUX.

Orientuje się ktoś może czy jakość z adaptera kaseta-jack jest podobna co transmitter FM?? czy gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest wiele rozwiązań aby podpiąć i-pod http://allegro.pl/listing.php/search?string=aux+bmw&category=709 a kaseciaka nawet nie wkładaj bo gra tragicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam posiadam Radio Business CD z roku 2007 Samochód BMW 320d E90. Po podłączeniu urządzenia do AUX muzyka jest tylko w przednich prawych drzwiach. Co może być przyczyną. Wszelkie próby ustawień nic nie dają. Na radio i cd wszystko jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam tylko Radio Business CD z 2004 roku, nie pamiętam czy Alpina czy nie, wyleciało mi z głowy

samo radio mp3 nie czyta, nie wiem czy jakieś czytają

ten pierdzielnik z w/w linka miałem już z fura, po podpięciu iPoda widzi katalogi jak zmieniarka i normalnie czyta mp3

professionala niestety nie mam, ciężko dostać działającego i sprawnego, jeśli już w ogóle się jakiś pokaże

wiem że można rozrónić jakiej produkcji jest radio po roczniku i umiejscowieniu napisu businsess nad lub pod pokrętłem regulacji głośnoś

a, a kabel do podłączenia iPoda znajduje się w schowku, jest na tyle długi że jak podłącze nośnik to spokojnie na popielniczce może leżeć

dziwi mnie jednak to że iPod nie ładuje się jak jest podłączony pod ten interface, bo jest org bmw iPod i nie jest taki mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radji i możliwości podłaczenia ipod/aux fajna zbiorcza rozpiska jest na bimmerfest:

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=522682

 

Odnośnie "Proffesional" po 2003 dalej były produkowane czy już wszystkie modele były Business ? Odnoszę wrażenie że większość jest Business Alpiny patrząc po allegro itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiem, professional i tak rzadko spotykany, mój kumpel ma w bliźniaczej bmw-ce professionala wg vinu + harmann - i ma rok produkcji 2002, dziwne bo w e90 co drugie radio to widzę professional a w e46 zdarzają się kaseciaki jeszcze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.