Skocz do zawartości

[E81] mażące pióra wycieraczek


pepe118

Rekomendowane odpowiedzi

witam, problem banalny - pióra wycieraczek nieładnie zmazują szybę, zostawiając smugi na końcach wycieraczek. auto dość młode, przebieg niewielki, więc nie wyeksploatowane a problem mam już od niecałego roku. w międzyczasie po zimie zmieniłam pióra na dobre valeo, sądząc, że to tylko ich wina, a tu zonk - to samo praktycznie! obawiam się, że wycieraczki mają słaby docisk, można coś z nimi pokombinować żeby miały lepszy? wiem, że często kończy się na kupnie nowych zamocowań. czy ktoś się z tym spotkał w swojej 1-ce? pomożcie? :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam valeo i mam ten sam problem ... niestety... na razie mnie to tak nie denerwuje bo sa to cieniutkie piseczki. moze taka parita ale w przyszlym sezonie zakladam bosha i zobacze czy bedzie to samo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to sa własnie "oszczędności"-a nie lepiej kupić raz,porządnie (oryginałów)?

 

niedługo trzeba było czekać na "mądre" komentarze..... nie masz co pisać - nie pisz.

 

valeo z najdroższej serii nie są oszczędnościowe więc wg mnie nie powinny mazać szyby tuż po kupnie.

 

 

 

lukolo - widzę, że trzeba sprawdzić z innymi wycieraczkami jak chodzą - i tak jeżeli to tylko wina piór to pikuś ale sądzę, że nie o to chodzi. one chyba zbyt słabo dociskają końce - to tak na mój rozum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to tylko wina wada pior :) u mnie na calej dlugosci wycierania przez valeo widac takie ryski- nie przeszkadza mi to w ogole :)

a to ze znajdzie sie ktos madrzejszy to nic nowego :) kolega w a6 c6 tez ma valeo i tez ma ten sam problemik na lewej wycieraczce :) next week wymienia na bosha i zobacze czy problem jest nadal :) i ci napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem Boscha i Valeo niestety po jakimś czasie efekt ten sam

 

ale musimy pamiętać że wycieraczki powinniśmy co sezon wymieniać

po za tym sprawdź czy pióro nie jest brudne i czy szyba jest ok

może mazać od chemii którą używacie na myjniach lub od hydro wosku

 

osobiście mam zamiar teraz wypróbować oryginalne wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe-nie denerwuj sie tak. Przejrzyj całą korespondencję dotyczącą tego wątku-widać czarno na białym-nie popłaca stosowac zamienników i tyle.Koniec kropka.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Komplet boscha można kupić za ok. 85zł a w aso oryginalne 170zł.

 

Czy ktoś miał jedne i drugie i faktycznie opłaca się dopłacić do ori ???

Proszę o opinię.

 

 

Pozdrawiam

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Ja kiedyś kupiłem Boscha Aerotwin do Opla, i niestety było to samo po 3-4 miesiącach dałem je do reklamacji i po 2 tyg. wymienili na nowe :)

po kolejnych 2-3 miesiącach było to samo reklamowałem z naciskiem na zwrot kasy, ponieważ nie spełniają moich oczekiwań, po tyg oddali kasę i kupiłem oryginalne Opla...

Na twoim miejscu kupiłbym BMW i tamte reklamował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde masakra ;) a jakiś czas temu w auto swiat byly testowane wycieraczki i bosch wypadl na drugim miejscu w tescie dlugodystansowym :)

 

Kupie oryginaly w takim razie.

 

Dzieki wszystkim.

 

 

Pozdrawiam,

Adam

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja też miałem ten sam problem, ale kolega polecił mi Dr rain wiper, http://www.zlotesrodki.pl/pl/172-dr-rain-wiper.html to taka niewidzialna wycieraczka. Słyszałem co prawda dużo złego o tego typu preparatach, ale na ten nie mogę złego słowa powiedzieć. Jestem taksówkarzem i wiem co to zmęczone oczy po nocy z deszczem. Nie policzę ile razy w ciągu roku zmieniałem wycieraczki itd. Moje problemy skończyły się miesiąc temu jak użyłem rain wipera. Piszę bo sam szukałem skutecznej metody i może komuś się przyda. Naprawdę polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi pióra mazały..... lekko przepolerowałem tlenkiem ceru szybe i po problemie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.