Skocz do zawartości

320i chodzi jakby na 5 cylindrach, co jest?


padzio91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, który co jakiś czas występuje w moim bmw. Zauważyłem że gdy włączę klimatyzację, auto traci moc, silnik chodzi głośno jak V8 przy dodawaniu gazu, jest przebicie, jakby latał na 5 garach, wtedy zero przyspieszenia i trzeba redukować i pedał w podłogę żeby auto jechało. Jak wyłączę klimę, to minie kilka chwil i zacznie normalnie chodzić. Wcześniej było też tak czasami jak zalewałem zły gaz, to przez ileś tam kilometrów zachowywał się podobnie nawet z wyłączoną klimą. Nie mam pojęcia co to może być. Dodam ze gaz to sekwencja stag300, I nie dzieje się tak zawsze tylko okazyjnie. Ostatnio przez dłuższy czas chodził normalnie....

silnik: m50b20 24v vanos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Na początek proponuję sprawdzić ładowanie alternatora.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ma związek z tą pracą silnika. Postaram się sprawdzić ten alternator, ale miałem też kilka swoich podejrzeń, może świece albo coś z wtryskami od gazu....tylko najdziwniejsze do tego ostatniego jest to że czasami podczas takiej pracy silnika po wyłączeniu gazu dalej pracuje jak V8, i zdarzało się że musiałem mocno przybutować żeby zaczął chodzić normalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zwiazek ma taki, że poprzez spadek napięcia jest słaba iskra...ech taka logiczna rzecz...

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie coprawda nie w bmce, ale bylo / jest coś podobnego, samochód nie chodził na wszystkie gary, początkowo wydawało sie ze to wtrsyski na cylindrach (dostarczające prąd) bo komputer w niemczech pokazywal ze cos na cylindrze ale po wymianie tego i świec nie bylo różnicy, kilka dni temu zostawilem auto u mechanika bo wyszlo ze to wtrysk paliwa i teraz to robi, dodam ze przy tym kosmicznie palił no i jest na benzynie, nie wiem czy pomogłem, ale to zawsze jakaś sugestia ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.