Skocz do zawartości

320 D objawy przy dolaniu oleju


wlodar77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to może trochę wydawać się głupie, ale zapytam - po to jest forum. Rozmawiałem z sąsiadem z osiedla, który ma 318 D (moja to 320 D) i opowiedziałem mu o objawie gaśnięcia silnika przy ruszaniu lub czasem na biegu jałowym. Podpowiedział mi, że kiedyś miał taki objaw i on ustąpił po dolaniu do paliwa superolu lub miksolu. To trochę mnie zaciekawiło i zacząłem szukać na forum. Znalazłem posty, że te oleje dolewano do oleju opalowego. Zadam więc pytanie, jakie mogą być skutki dolania superolu lub miksolu do oleju napędowego? Jeżeli dolewać to, w jakich proporcjach? Czy zmieszanie ON z ww. olejami może wpłynąć na poprawę opisanego problemu czyli gaśnięcia silnika przy ruszaniu? Może ktoś coś słyszał o skutkach dolewania olejów do ON?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawet o tym nie myśl !!!!!!!!!

 

W tym temacie ,amatorski teścik i przy okazji moje stanowisko co do domieszek typu mixol do ON.

Warto się zapoznać również z podlinkowanymi w temacie materiałami.

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=10&t=93259

 

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawet o tym nie myśl !!!!!!!!!

 

W tym temacie ,amatorski teścik i przy okazji moje stanowisko co do domieszek typu mixol do ON.

Warto się zapoznać również z podlinkowanymi w temacie materiałami.

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=10&t=93259

 

 

Pozdrawiam Krzysiek

 

Dzięki za link. Trochę poczytałem ale merytoryki w tych postach :-). Podzwoniłem po mechanikach oraz kolegach i powiem, że zdania na ten temat są podzielone. Mnie szkoda auta więc się wstrzymam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to może trochę wydawać się głupie, ale zapytam - po to jest forum. Rozmawiałem z sąsiadem z osiedla, który ma 318 D (moja to 320 D) i opowiedziałem mu o objawie gaśnięcia silnika przy ruszaniu lub czasem na biegu jałowym. Podpowiedział mi, że kiedyś miał taki objaw i on ustąpił po dolaniu do paliwa superolu lub miksolu. To trochę mnie zaciekawiło i zacząłem szukać na forum. Znalazłem posty, że te oleje dolewano do oleju opalowego. Zadam więc pytanie, jakie mogą być skutki dolania superolu lub miksolu do oleju napędowego? Jeżeli dolewać to, w jakich proporcjach? Czy zmieszanie ON z ww. olejami może wpłynąć na poprawę opisanego problemu czyli gaśnięcia silnika przy ruszaniu? Może ktoś coś słyszał o skutkach dolewania olejów do ON?

 

superol to olej do silników czterosuwowych diesla (ciagniki itp starsze diesle) a mixol to do dwusuwów (mz, wsk, jawa) i to sie nie nadaje bo zostawia olbrzymie ilosci nagaru (wiem bo troche narozbierałem sie silniów MZ) :cool2: kiedyś zrobiłem doświadczenie i do on dolałem troche mixolu i zostawiłem w słoiku na jakiś czas wynik... kolor ropy brunatny i osad wiec nie polecam a wręcz odradzam dodawania mixolu do paliwa. Ja do swojej 320d dodaje kleen-flo DIESEL FUEL CONDITIONER przez cały rok w niedużych ilosciach :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.