Skocz do zawartości

Wymiana oleju 525d - PYTANIA


emilo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem BMW 525d 2005r przebieg 210tys km i ostatnio zapaliła mi się kontrolka wymiany oleju i tu nasuwają się mi dwa pytania:

 

1. Ostatnio zalany olej to Mob 10w40 (tak pisze na karteczce) a z opinii na tym forum przymierzam się do zakupu oleju Motul 5w40 i tu oto moje pytanie czy zmiana z pierwszego oleju na ten drugi wpłynie bardzo na pracę i wydajność silnika?? Do tej pory silnik pracuje ok nie wyczułem żadnych defektów. Może polecacie inny niż Motul dobry olej do e60???

 

2. Czy przy wymianie filtra oleju trzeba wymienić też filtr odmy??? Koszt oscyluje w granicy 180zł na alledrogo więc tragedii nie ma. Wyczytałem że odmę powinno się wymienić co 3 wymiane oleju ale autko mam od 3 miesięcy więc takie szczegółowe info dotyczące historii bryki to zagadka... A kolejnym problemem jest to że brak u mnie mechanika z prawdziwego zdarzenia który wiedziałby co i jak a musicie przyznać że nasze e60 to całkiem skomplikowane samochody :P :) Więc chciałbym się dowiedzieć czy jest to niezbędny zabieg.

 

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego twój silnik jest przystosowany tylko i wyłącznie do Full syntetyku, nie wiem jak ktoś mógł wlać pół syntetyk który ma sporo gorsze właściwości smarne. Motul to bardzo dobra firma i śmiało kupuj albo Specyfic LL-04 5W40 lub 8100 X-clean 5W40, odmę też wymień jeśli nie wiesz kiedy była wymieniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wiedzieć że poprzedni właściciel więcej szkodził niż pomagał furce...

To jeżeli zmienię teraz olej na ten odpowiedni tzn że mogę mieć potem jakieś problemy z silnikiem???

Czy stanie się coś jeżeli jednak nie wymienię filtru odmy??? Jakie konsekwencje się z tym wiążą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli zmienisz olej na full syntetyk to poprawi się smarowanie silnika i turbiny i w ogóle jego praca, nic złego się nie stanie. Przed zmianą oleju możesz zastosować płukanie silnika specjalnym preparatem LM http://moto.allegro.pl/liqui-moly-super-plukanka-do-silnika-warszawa-i1723915740.html

Jeśli chodzi o odmę to jest to bardzo ważny element który odpowietrza skrzynię korbową, jeśli jest zapchany to wytwarza się nadciśnienie które wypycha olej przez najsłabszy punkt w silniku i powstają wycieki oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplecik u mnie wyglądał tak: odma(najlepiej kompletna - nowy typ ) 5w40 x-clean 2x5l ( bez sensu doplacać to LL-04 bo to dokladnie to samo tylko inna naklejka czyli marketing a wiem to z pewnego źródła) filtr oleju (koniecznie knecht),filtr powietrza,filtr paliwa mann,2 x mikrofiltr,usunięcie klapek z kolektora ssącego(choć dopiero 120 tyś.km przelotu i serwis ASO Polska,czyszczenie EGR :)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo f*uck... :/ to mnie kolego osłabiłeś... myślałem że max tam wejdzie 6l a tu ponad 8... masakra. w sumie nie ma co się dziwić spory silnik to i wejdzie sporo ale koszta znowu rosną...

 

do mojego pierwszego auta - Punto 1.2 wchodziło 2,8 l oleju. MOże warto sie przerzucić :cool2:

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo f*uck... :/ to mnie kolego osłabiłeś... myślałem że max tam wejdzie 6l a tu ponad 8... masakra. w sumie nie ma co się dziwić spory silnik to i wejdzie sporo ale koszta znowu rosną...

 

do mojego pierwszego auta - Punto 1.2 wchodziło 2,8 l oleju. MOże warto sie przerzucić :cool2:

 

Moim pierwszym autem było E46 więc Twoja propozycja to trochę nie ta klasa i raczej nie cofnąłbym się już w rozwoju ale dzięki za rade buahahaha :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo oleju..

 

Ja też się powoli zbliżam do zmiany w swoim 3.0d

 

zawsze lałem Castrola EDGE, teraz natomiast dla odmiany naszła mnie ochota na polecanego aktualnie Motula.

 

Mógłby mi ktoś polecić który konkretnie Motul pasowałby do mojego silnika?

 

3.0d bez DPF 200tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A propo oleju..

 

 

Mógłby mi ktoś polecić który konkretnie Motul pasowałby do mojego silnika?

 

Motul Specyfic LL-04 5W40 lub Motul 8100 X-clean C3 5W40 http://ew5.earlweb.com/search.php?site=41&sector=9&category=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was po service oil i zreseteowaniu kompa tez sie pojawia 18tys mil do nastepnego service.Wzasadzie ja nigdy nie czekam do konca tylko zmieniam jak jest okolo 6-7tys mil do konca.Czyli co 10-12tys mil ale ostatnio sie zastanawiam czemu zrobili program na 18tys mil,przeciez to za duzo wedlug mnie jesli chodzi o przerwe pomiedzy servisami :?:
The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was po service oil i zreseteowaniu kompa tez sie pojawia 18tys mil do nastepnego service.Wzasadzie ja nigdy nie czekam do konca tylko zmieniam jak jest okolo 6-7tys mil do konca.Czyli co 10-12tys mil ale ostatnio sie zastanawiam czemu zrobili program na 18tys mil,przeciez to za duzo wedlug mnie jesli chodzi o przerwe pomiedzy servisami :?:

 

Umnie jest tak samo. Ja nie zwracam na to uwagi. Co 10 max 15tys km zmieniam olej, ale na castrola jak fabryka nakazuje.

Pozdrawiam

http://img854.imageshack.us/img854/24/img20110806wa0001.jpg



3 ulbione zwierzęta kobiety:


1. Jaguar w garażu

2. Norki w szafie

3. Osioł co nato zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego tematu to właśnie wróciłem z urlopu i wymieniłem olej na polecany na tym forum marki Motul a dokładniej 8100 X-Clean+ 5w30 i jestem bardzo zadowolony :D Silnik pracuje jakby ciszej i równiej :) chociaż może mi się tylko wydaje :lol: ale mimo wszystko polecam tą markę oleju do waszych beemek bo kogo bym się nie zapytał to każdy ją sobie chwali :) Przede mną niestety jeszcze wymiana odmy bo mam delikatny wyciek oleju i prawdopodobnie odma za tym stoi :| ale to za 2 tyg po kolejnym urlopie :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A ja zapytam czy ktoś z was stosował oleje marki AGIP? Jest dostępny ll-04 na aledrogo i właśnie się zastanawiam :roll: http://allegro.pl/agip-formula-ms-b04-5w-30-bmw-vw-longlife-i1928112923.html

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.