Skocz do zawartości

Problem z wskażnikiem paliwa E36 316i 94 rok


zukero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w baku (Bunia E36 94 rok 316i) 45 litrów paliwa , świeci sie rezerwa . Podniosłem kanapę i odkręciłem metalowe dekle, doszedłem do baku i styków. poruszałem kablami i obserwowałem wskaźnik nic sie nie działo i nie reagowało. Pytacie skąd wiem ze jest 45 litrów? ponieważ któregoś pięknego dnia podczas jazdy wskaźnik sie ożywił i pokazał wartości i tak kilka odpaleń i kilka godzin potem znowu cisza . Dodam ze do baku kable do pompy i do pływaków to jakas sztuka jest zrobiona, kable zaizolowane jakąś taśma i wygląda na domowa nie profesjonalna sztuka.

Chcę zmierzyć , pomierzyć rezystancje na przewodach na wtyczkach .. jakie powinny byc wskazania Ohma na kostkach i czy kostki musza być wsadzone czy na wyciągniętych ??

Pompa powinna cos wskazać bez podłączonej kostki?? czy w pompie jest obieg zamknięty i miernik zabrzęczy pokazując przejście???

Jeśli nie wymagam za dużo to może fotki ktoś by podrzucił jak wygląda instalacja porządna pod kanapą?? :):)

 

Przepraszam za duża ilość pytań naraz ...wybaczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda następująco...

na tym potencjometrze księżycowym po którym pływak "chodzi" jest wytarta sciezka w górnym zakresie i nie wskazuje stanu a to ze mam pełen bak to brak przejścia na owym potencjometrze i daje sygnał rezerwy (mowa o wskaźniku z pompą za pasażerem), a wiec w moim przypadku problem zniknie jak poziom paliwa spadnie mniej więcej do polowy baku bo mierniku dopiero wskazuje rezystancje gdzieś w połowie ścieżek...

z drugiej strony za kierowca wszystko dobrze opory w granicach 149 Ohm wiec bedzie chyba dobrze jak poziom spadnie mam taka cichą nadzieje. Z czasem wymienię niesprawne ustrojstwo..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.