Skocz do zawartości

316i m43 chłodzenie, obroty,


garmin_m43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Jestem zielony na forum i już z problemem.

Mam Bmw e36 1.6 benzyna+ lpg.

Od około roku mam problemy z tym autem mianowicie:

1.Na zimnym silniku (na benzynie) traci moc, przerywa lekko, powyżej 4tyś obr, wskaźnik zużycia paliwa lekko faluje. gdy się zagrzeje to na bp i lpg jest ok wskaźnik równomiernie pracuje. Co mogło by być powodem?

2. Na gorącym silniku (lpg i bp) sporadycznie faluje na wolnych obrotach w zakresie 700-1100 obr.

3.Po jeździe jak jest ciepły to na wyłączonym wywala płyn z chłodnicy przez korek w zbiorniczku przewody są wtedy twarde, a niekiedy nic się nie dzieje przewody miękkie i płyn na swoim miejscu. Wszystkie el. układu chłodzenia działają poprawnie wentylator się włącza nawiew ok.

Proszę o pomoc bo już mam siwe włosy przez to auto. Proszę nawet o odsyłacze do tematów na forum gdzie poszczególne problemy są przedstawione.

Uważam jednak że takie zestawienie problemów może być łatwiejsze do rozwiązania a niżeli każdy problem w osobnym temacie, może te sprawy są powiązane ze sobą.

 

p.s. Zauważyłem urwaną śrubę przy kolektorze wydechowym może to jest powodem czegoś? :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopałem 3 godz i nie znalazłem nic pasującego do moich problemów.

2pkt znalazłem. ale nic więcej. Pomóżcie proszę

Kopałeś 3godz ,a odpowiedz masz na pierwszej stronie gratulacje :duh: - viewtopic.php?f=68&t=136129.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

widze pan bizon8000 już beszta nie zna się ten gość na niczym huk nie mechanik tylko poucza a wystarczy ło by napisać po przejechaniu i zagrzaniu cieczy odkręć korek lub plastikową śrube obok odpowietrz układ i tyle

jezu jak mnie powiem wprost wkurwiaja tacy ludzie na drodze tesz pozdrawiam

jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tesz" pozdrawiam :lol:

I ja pozdrawiam :lol:Kolego jedynakk jak już się tak czepiamy :norty: To powiem ci,że na tym forum obowiązują pewne zasady :norty: .Nie przeklinamy :naughty: ,konkretnie ten temat- viewtopic.php?f=68&t=185118 .To tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.