Skocz do zawartości

gaz do bmw e92


paputek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

przymierzam sie do zakupu bmw 328i e92 i pytanie do kogos kto bedzie sie orientowal... chce zalozyc gaz do tego auta i pytanie odnosnie butli... Zastanawiam sie gdzie ja tam upchnac - najbardziej pasowaloby mi ja zamontowac w bagazniku w miejscu kola zapasowego ale nie wiem czy tam wogole jest miejsce na kolo zapasowe ? jesli nie ma czy nie mozna wymusic tam troche miejsca na butle (pod wykladzina bagaznika) w miejscu docelowego kola zapasowego. zalezy mi na tym zeby nie ograniczyc pojemnosci bagaznika. chcialbym tak ulokowac butle zeby nie przeszkadzala w funkcjolnosci samochodu. jesli ktos ma jakas wiedze na ten temat to prosze o pomoc.

 

prosze tylko nie pisac ze gaz do bmw to profanacja itp bo nie o to chodzi w tym poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e92 328i oraz 328xi koła zapasowego nie ma, w bagażniku jest natomiast taki kosz na pierdoły pod wykładziną jakby go zdemontować i od dołu zamontować zbiornik toroidalny tu masz przykład

http://www.muhra.net/cm/content/view/86/135/

tylko ze to zbiornik wewnętrzny 49 litrów 40 tankowania. Można też założyć zewnętrzny pełny w tym miejscu będzie większa pojemność, jest też opcja większego zewnętrznego ale trzeba będzie wymienić tłumik końcowy na mniejszy. Można też wzdłużnie samochodu jak na innym zdjęciu z tej strony, ale ja u siebie chyba założę za siedzeniami wejdzie 65 litrowy i podgiąć pływak zeby 60 wchodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taki zbiornik toroidalny 49l pod wykladzina bagaznika w e92 by sie zmiescil czy to tylko przypuszczenia ? jesli zdecydowalbym sie na montaz w tamtym miejscu czy bedzie mozlwosc w pozniejszym czasie (przy ewentualnej odsprzedazy) zdemontowac butle w taki sposob zeby nie bylo sladu w podlodze ? czy zostanie tam jakas dziura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Seria E90 i pokrewne są przewidziane tylko z oponami typu RUN FLAT więc nie ma możliwosci wsadzenia pod podłoga bagażnika zapasówki czy nawet dojazdówki. Bo gdyby tak było już dawno wywalilbym ten schowek pod podłoga bagaznika i jeżdziłbym z dojazdówką choćby. NIe ma możliwosci bez rzeźby ciecia itd.

2. Jeśli chcesz mieć swięty spokój z korozja to proponuje nie dotykać nadwozia, nie ciąć żadnych elementów narazonych na warunki atmosferyczne.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli piszesz ze nie ma mozliwosci zamontowac butli pod podloga bagaznika w e90 to jak wylumaczysz pierwsze zdjecie na tej stronie:

http://www.muhra.net/cm/content/view/86/135/

 

cięcie, rzeżba

 

jak przejrzysz sobie elementy konstrukcji nadwozia w przedziale bagażnika to zobaczysz, że nie ma tam elementu z wnęką na koło

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jeśli chcesz mieć swięty spokój z korozja to proponuje nie dotykać nadwozia, nie ciąć żadnych elementów narazonych na warunki atmosferyczne.

 

podczas montażu gazu zabezpiecza się miejsca które sie naruszyło, przynajmniej tam gdzie pracuję.

 

co do tych zbiorników pod podłogą to trzeba by zamontować dodakowe szelki i przymocować je do karoserii bo na tym plastiku nie bedzie się trzymać. 49 litrów to pojemność brutto zgodnie z przepisami to wchodzić powinno 40 litrów. Jutro w pracy wjadę na kanał i pomierze dokładnie jaki by tam wszedł, tylko ze ja mam coupe i możliwe ze bedzie inaczej niz w sedanie, a kombi to już napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego link z obrazkami wyjaśni więcej niż tysiąc słów

 

http://www.abart.com.pl/Galeria/BMW

 

Sam mam zbiornik zamontowany w tej firmie w miejscu schowka pod podłogą bagażnika tylko że przy e90.

 

Jeśli będziesz miał jakieś pytania - pisz - postaram się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poadnym linku jest zdjęcie Z4, wiatr we włosach i zapach gazu z rury przerywany nierównomierną pracą silnika...po prostu motoryzacyjne spełnienie

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poadnym linku jest zdjęcie Z4, wiatr we włosach i zapach gazu z rury przerywany nierównomierną pracą silnika...po prostu motoryzacyjne spełnienie

Jak czuć gaz to jedz do gazownika bo jeszcze ci wybuchnie, a jak ci przewya na gazie to zmień swiece, a wydech w z4 jest raczej z tyłu.

 

co do zbiornika to u mnie po prawej stronie (stojąc za samochodem) tego kosza jest jeszcze pochłaniacz par paliwa i od konca wydechu do tego pochłaniacza jest 500mm, a w dół jest 220mm więc do coupe z Usa zbiornik pod podołgę odpada.

 

co do start stop to nie przeszkadza tylko po każdym wyłączeniu i włączeniu będzie przez kilka sekund pracował na benzynie (da się to wartość ustawić domyślnie 5s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym bym nawet nie pomyślał - Gaz z systemem Start&Stop :mrgreen:

 

Żal mi was Panowie, a raczej waszych samochodów...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem 5 lat samochodem z instalacja prins za 5,5 tys (zalozonym jeszcze przez poprzedniego wlasciciela) i chodzilo to idealnie nie liczac jakis jednostkowych problemow zwiazanych z zasyfialym gazem. Jechalem samochodem znajomego z gazem z wtryskiem w fazie cieklej (chyba 8 tys w aso toyoty) i chodzilo bez najmniejszego zarzutu lacznie z tym ze komp pokazywal zasieg I srednie spalanie na gazie.

Generalnie na dobrym gazie powinno byc ok, a smrod strzaly i falowanie obrotow to moga byc w badziewiu za tysiac piecset.

Inna sprawa to przebiegi jakie trzeba robic zeby zwrocil sie dobry gaz i dodatkowa utrata wartosci z nim zwiazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko on, większość ma pojęcie...

 

aby instalacja była dobra oprócz dużej ilości szcześcia należy o nią dbać, przeglady co chwila, korekty...

 

z racji, że okres przegladów średnio wypada co 10tys.km większość użytkowników "olewa" zagadnienie (kasa, czas...) dlatego 1 na 2 auta to "prychający śmierdziel"...instalacji nie robią pasjonaci motoryzacji (bo nic dobrego nie wnosi dla auta) a "oszczędni" kierowcy, którzy dla lansu lub przez pomyłkę kupili auto takie, którego nie mogą właściwie eksploatować...

 

a robienie na siłę aut, które raczej nie powinny być gazowane (bezpośredni wtrysk, mechanicznie regulowany luz zaworowy, brak miejsca na zbiornik, auta typu kabriolet) to :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się zaczyna pokręcona rozmowa z której nic nie wyniknie. :mad2: :mad2: :mrgreen: Istnieją też "burżuje" którzy jeżdżą na benzynie lub trochę mniejsi na oleju napędowym :) i poprawnie nie eksploatują samochodu.

Niewłaściwą eksploatację samochodu i jazdę na lpg niemożna do jednego worka wrzucać.

 

Mam nadzieje że to będzie ostatni post typu offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a robienie na siłę aut, które raczej nie powinny być gazowane (bezpośredni wtrysk, mechanicznie regulowany luz zaworowy, brak miejsca na zbiornik, auta typu kabriolet) to :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

A co ma regulacja luzu zaworowego do lpg? co na benzynie sie nie reguluje? bo to bardzo ciekawi.

Nie każdemu przeszkadza zbiornik w bagażniku bo samochodem jeździ do pracy, a nie pomaga znajomym w przeprowadzkach.

Bezpośredni wtrysk nie powstał po to aby utrudnić montaż gazu.

Kabriolety od niedawna zaczęli robić w dieslu co jeszcze 10 lat temu było "nie do przyjęcia" tak jak porsche w dieslu więc nie widzę przeciwwskazań

A skoro mowa o dieslach to te też zaczynają gazować, po się po prostu opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.g-power.de/391.html?&L=1&tx_ttnews[tt_news]=384&tx_ttnews[backPid]=315&cHash=790027b766

A to świnie, chamy i buraki jak można tak na siłę przerabiać, zgroza normalnie.

Swoją drogą ciekawe czemu BMW konstruowało super silnik V16 9,0L dla nowego rolsa, pod który to silnik w ogóle nadwozie zostało skonstruowane, a po owocnych testach 3 egzemplarze silnika trafiły do magazynu, a pod maskę stary V12??? hmmm pewnie nie chcieli robić nic na siłe.

Jednakże jeśli nadal komuś jest żal itp itd to chętnie przyjmę talon na cysternę V-power, obiecuję że nie zagazuje wtedy już żadnego samochodu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ludzie nie potrafia czytac czy nudza sie w domu? pisalem wyraznie przy zalozeniu tematu "prosze tylko nie pisac ze gaz do bmw to profanacja itp bo nie o to chodzi w tym poscie", a post ma juz dwie strony odpowiedzi z czego 3 na temat reszta to bicie gruchy nad istota zakladania gazu do benzyny!

 

czy ktos moze mi napisac czy da rade wlozyc ta butle pod podloge bagaznika w coupe czy odpada takie rozwiazanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nogi może wejdzie :mrgreen:

 

Przecież było napisane ze się nie ziesci, a jakiś tydzień temu był identyczny temat :roll:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatam jestem nowy na forum mam takie pytanie posiadam bmw e 90 z 2006 320 i jest jeden problem ktory pojawia sie wtedy kiedy auto jest zimne i stoi np w nocy z rana jest lekki warkot włączam drive albo wsteczny ale tylko jak jade wolno puszczam gaz jak jade szybciej juz tego warkotu nie słychac i jak przejade chwile ten dzwiek mija ale tez jak z rana samochud jest właczony i jest na krzyni biegów parking warkotu nie słychac dopiero na drive moze mi ktos jakos pomoc wiem ze troche w moim opisie zamotałem.prosze o jakos rade..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do kolegi lobo, gaz przecież pomaga, tylko "łosie" nie jeżdżą na gazie i przepłacają...

 

czy ktos moze mi napisac czy da rade wlozyc ta butle pod podloge bagaznika w coupe czy odpada takie rozwiazanie ?

 

nie masz wglądu do bagażnika :shock: , nie widzisz czy zbiornik się zmieści :?: :?: ...

 

...post typu: czy wejdą koła od trakotra bo chciałbym założyć, proszę tylko o knstruktywne odpowiedzi bo mam dostęp do Ursua 512...

 

:mad2: :mad2: :mad2:

A co ma regulacja luzu zaworowego do lpg? co na benzynie sie nie reguluje? bo to bardzo ciekawi.

Nie każdemu przeszkadza zbiornik w bagażniku bo samochodem jeździ do pracy, a nie pomaga znajomym w przeprowadzkach.

Bezpośredni wtrysk nie powstał po to aby utrudnić montaż gazu.

Kabriolety od niedawna zaczęli robić w dieslu co jeszcze 10 lat temu było "nie do przyjęcia" tak jak porsche w dieslu więc nie widzę przeciwwskazań

A skoro mowa o dieslach to te też zaczynają gazować, po się po prostu opłaca.

lobo, jesteś osobą z branży to wiesz, że można wszystko tylko PO CO :duh: psuć dobre auto...

 

zdecydowanie inaczej podchodzimy do aut i mamy trochę inne priorytety jeżeli chodzi o jazdę...

 

nie moje auto, "gazuj" i ciesz się jazdą...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.