Skocz do zawartości

316i lekko szarpie przy ruszaniu-czy to juz koniec sprzęgła?


zukero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem świeżym posiadaczem E36 94 rok bez klimy. Pytanie moje dotyczy sprzęgła mianowicie gdy ruszam z 1 biegu to jak bym nie puszczał pedal sprzęgła to czuc lekkie szarpanie .Czy to już koniec tarczy czy jeszcze dociski ? na wstecznym podobnie sie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam z góry jesli naruszylem regulamin , prosze o wybaczenie jestem nowy. Guma ? gdzie sie znajduje kolego prosze o szczegóły...dziekuje za szybki odzew Edytowane przez zukero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem świeżym posiadaczem E36 94 rok bez klimy. Pytanie moje dotyczy sprzęgła mianowicie gdy ruszam z 1 biegu to jak bym nie puszczał pedal sprzęgła to czuc lekkie szarpanie .Czy to już koniec tarczy czy jeszcze dociski ? na wstecznym podobnie sie dzieje.

Sprawdź łącznik elastyczny wału - jak popękany to jest taki objaw.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka gruba rura wychodząca od razu od filtra powietrza i przepływomierza gumowa popękana może być w takim miejscu że na pierwszy rzut oka nie widać dopiero ja ją się zdejmie i rozciągnie delikatnie to widać pęknięcie, pęknięcia taśma izolacyjna na chwilę załatwia takową sprawę. Łącznik też może być to fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to lepiej juz brzmi niz sprzegło i wymiana bo to lekko chyba tysiak pojdzie za komplet tarcza docisk i lożysko + robocizna ....tak propo SASCH firma dobra czy do d..y?? tak na wszelki wypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 700 to jeszcze nie tragedia lecz mam nadzieje ze filtr i lacznik wyleczy moja BUNIE:)

jesli ktoś z forumowiczy ma lub miał podobny przypadek prosze o rade

 

 

Ps:byłem wlasnie na parkingu guma od filtra cala i zdrowa lecz sam filtr lekko juz zabrudzony nie jest żółty tylko juz szary jutro kupie nowy i zobacze co jest grane auto rusza juz po 1/4 zwolnienia pedalu wiec co jest powodem szarpnia filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten łącznik jeszcze sprawdź. Wydaje mi się że sprzęgło jak normalnie rusza po odpuszczeniu 1/4 sprzęgła to że chyba jest ok może pompa paliwa nie podaje takiego ciśnienia jak trzeba a benzyna nigdzie ci nie ucieka chodzi mi może przez jakiś szlałszyk gumowy czasami parcieją i pękają przy opaskach i silnik nie dostaje takiej dawki beny jak trzeba. Ja jak w oplu miałem takie coś że jeździłem normalnie a nagle zrobił mi się motyw że jechałem obroty po naciśnięciu gazu wzrastały silnik wył a samochód prędkości prawie nie zwiększał i wtedy dopiero wymieniłem sprzęgło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze bak mam paliwa po korek a swieci sie kontrolka rezerwy , moze faktycznie pompka tez ma oproblem razem z pływakami musze rozebrac byc moze rezerwa to wina kabelka urwanego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.