Skocz do zawartości

Jak włączyć ukryte funkcje?


Hall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nurtuje mnie jedno pytanie, a ponieważ nie jestem jeszcze dobrze obeznany w tematyce BMW, wcześniej można powiedzieć że byłem fanem innej marki, to mam dylemat. Czy BMW zwyczajowo jest przygotowane na modyfikowanie wyposażenia? Chodzi mi głównie o moduł komputera pokładowego i tempomat. Posiadam Z4 2.2i w najbardziej ubogiej wersji, bez tempomatu i bez komputera. Czy zakup np takich przełączników i zrobienie jakiegoś czary mary w komputerze samochodu podpietego do jakiegoś programu, pozwoli mi na włączenie mozliwości podglądu spalania, sredniej prędkości itp?

A czy tempomat jest std. w samochodzie i brakuje tylko sterowania? Czy sterowanie gazem jest elektroniczne w Z4?

 

Na allegro są np takie przełączniki:

 

http://moto.allegro.pl/tasma-przelaczniki-bmw-e46-e39-e38-x3-x5-z4-i1688163267.html

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz radio w swoim samochodzie? Generalnie wszystko można podłączyć i zaprogramować, ale pytanie czy to będzie opłacalne...

 

Mam Z4 2.2i, rok produkcji 2004. Radio z 12 pinami, dokładny model to: BMWRCD104-01 9012 300 00369 WA03 0334.

Czyli rozumiem ze mozna zaprogramować zmieniarke do tego radia?

Rozumiem też że po zakupie manetek i okablowania, będe mógł zaprogramować tempomat i BC?

 

Czy moge prosic o wskazówki gdzie w Krakowie lub okolicach i do kogo sie z tym udać? Nie udało mi sie jeszcze wgryżć w temat BMW tak aby znać odpowiednie miejsca gdzie sa tacy magicy od komputerów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zależy od wyposażenia. Np. światła do jazdy dziennej, składane lusterka z pilota, automatyczne ryglowanie itp. itd. Poczytaj sobie: http://www.carpediemdiag.npx.pl

 

A czy w Wawie ktoś by mi zaktywował światła do jazdy dziennej za sensowne pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
do tempomatu potrzebujesz manetke ,tasme ,i 2 metry kabla ktory wpinasz w komputer silnika i gotowe

mam caly zestaw do tempomatu i BC.

500zl.

 

1. Tak apropos tempomatu, czy w waszych z4 macie potwierdzenie aktywacji tempomatu?

2. Czy w z4 jest kontrolka/ostrzeżenie o braku płynu do spryskiwania szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.