Skocz do zawartości

E36 1.6 duże spalanie gazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

W moim niedawno kupionym pierwszym samochodzie E36 1.6 M43 z gazem pierwszej generacji i przebiegiem 300.000km, wystąpił taki problem.

Samochód zaczął mi ciągnąć dużo gazu. Benzyny pali około 8-9l w cyklu mieszanym. Gazu natomiast z 15l. Przy bardzo emeryckiej jeździe (do 90 km/h) nie zszedłem poniżej 10, podkreślam, że przy bardzo emeryckiej ( wykorzystuje górki tzn, zjeżdżam bez gazu, dojazdy do skrzyżowań bez gazu, staram się przewidywać sytuacje itd.) staram się utrzymywać jedną prędkość.

Powiedzmy, że przy 60 km/h na prostej drodze wskaźnik pokazuje mi 10l spalania, chcąc rozpędzić się do 90 przy wciskaniu pedału na max 3/4 pokazuje ponad 20l.

Byłem u gazownika, stwierdził, że instalacja z minionej epoki i coś mówił, że do jednopunktowego wtrysku. Wywalił jakiś zawór (tłumaczył, że to coś jak silniczek krokowy) filtra nie wymieniał, coś tam podregulował śrubą, sprawdził szczelność i skasował trzy dychy. Jestem początkującym samochodziarzem i dosłownie utonąłem w natłoku informacji. Nie wiem co z tym fantem zrobić, zależy mi na tym żeby samochód nie był tak zamulony i palił przyzwoite ilości tego gazu. Proszę o odpowiedź kogoś obeznanego w temacie.

pozdrawiam.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
nie powinien więcej spalać niż 11.5 w mieście i 10 na trasie (przy dość mocnym bucie.)
Breast. Mouth. Waist.
Opublikowano
  • Autor
Dziękuję za odpowiedź, ale nie tego oczekiwałem. Wiem, że pali za dużo. Do tego można dojść nawet intuicyjnie. Co ja mam z tym zrobić? Naprawiać czy sprzedać?
Opublikowano
Udaj się najlepiej do jakiegoś porządnego gazownika żeby Ci to wyregulowal
Opublikowano
  • Autor
Już byłem, u podobno dobrego gazownika (opinia kilku osób, niezależnych). Nie pomógł.
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
kolego mam tak samo ...13-14 l pali na 100km po miescie lecz biegi zmieniam przy 3-4 tys , ale bedac u gazownika odkrecil mi wiecej mieszanki na wolnych obrotach i to pewnie dlatego ale dynamika wazniejsza nic pare gorszy zaoszczedzone ...gaz i tak oszczednosc...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.