Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem


walendz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam X3 z roku 2006 i niestety mam problem ze sprzęgłem, sprawa wygląda następująco, przy zapaleniu samochodu jest dziwny klekot, następnie jak wcisnę sprzęgło do połowy to pojawia się dziwny odgłos stukania ale sytuacja dzieje się tylko na biegu jałowym, przy zmianie biegów w czasie jazdy jest wszystko ok, myślę, że może to być to łożysko oporowe, dwumas, a może coś z napędem się stało? podobno w salonie BMW w Warszawie jeżeli jest coś w skrzyni biegów to oni tego nawet się nie podejmą robić i trzeba nową skrzynię, a wiadomo koszty są duże. Może ktoś wie gdzie na terenie Warszawy mogli by mi się tym zająć, oczywiście chodzi mi o takiego dobrego mechanika no i o wystawieniu jakieś gwarancji za tę usługę. Czy w takiej sytuacji najlepiej jest postawić samochód do BMW, wiadomo koszty pewnie są ogromne. Pozdrawiam i proszę o jakąś pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem do wymiany :idea:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak masz racje komplet do wymiany, wymieniłem sprzęglo ale bez dwumasy, bo podobno moge na nim zrobic 100 tys ale chyba źle zrobiłem, te stukanie na biegu jałowym drazni mnie koszt 3.000 tys zł z wymianą. Części są orginalne ale czeka mnie zakup dwumasa. Co myślicie o zamienniku LUK? bo za orginał krzykneli 3.000 zł. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam ponownie, dowiadywałem się ile kosztuje zamienk dwumasa 21207565745 i znajomy ze sklepu z częściami dzwonił i podobno Luk kosztuje ok 1900zl ale i jest Luk za ok 900 zl i oni twierdzą, że bedzie pasowal, skad ta rożnica w cenie???? to w ogole jest mozliwe kupić za 900 zl zamienik orginału o numerach podanych przeze mnie powyżej??? W internecie zdazylo mi sie zanleżć także taką cene i sam juz nie wiem wspomne tylko żę X3 jest po liftingu, może do tych po liftingu jest droższe. Jeżeli można kupic za 900 i by pasowało to po co przeplacac, nie chce ,ze by bylo tak żę kupie, wyjma skrzynie i nie pasuje. Byłbym wdzieczny koledzy za jakies info w tej sprawie.Pozdrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie zestawu koło dwu masowe kupiłem zamiennik i jest to luk czyli to samo co kupujesz w serwisie bmw natomiast kpl sprzęgło musiałem kupić w serwisie bmw ponieważ nie można dostać nigdzie zamiennika po lifcie czyli po 10.2006r i jest to też oczywiście luk mogę podać numery części jeżeli chodzi o mój silnik to jest to 2.0 diesel skrzynia manualna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeśli chodzi o komplet sprzęgła to ok 3 miesiące temu wymieniłem i kupiłem oryginał (tarcza,docisk itp) nie chce kupować oryginału koła dwumasowego za 3600 iteresuje mnie luk tyle że podałem numery oryginału w sklepie i tłumaczą, żę jest za 900 i 1900 zl numery pewnie te same mamy 21207565745 (dwumas) interesuje mnie ile dałeś za dwumasa? Może i te po liftingu kosztują 1900 a przed liftingiem 900? Za wymianę samego dwumasa krzykneli 500 zł ale wydaje mi się że to dobra cena za robociznę.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.