Skocz do zawartości

Czy tak powinno być ???


diaspora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na poczatku maja kupilem e32 730i V8 rok 1993 w automacie. Samochodem zrobilem juz ok. 4000km za 700km zbliza sie wymiana oleju (nie wymienialem starego po kupnie bo stwierdzilem ze skoro to koncowka to pojezdze do wymiany na starym) Pytanie moje dotyczy ubytku oleju, gdy zakupilem auto olej byl 2mm przed gorna kreska na wskazniku teraz jest 2mm ponizej dolnej kreski (na kompie nie pojawia sie komunikat o "dolaniu") Nie ukrywam ze jezdzilem z "ciezka" noga przez ten okres, nie zawsze ale czesto sie zdazalo. Dodam jeszcze ze nie zauwazylem dymienia z rury, ktory stwierdzilby o spalaniu oleju. Czy taki ubytek trzyma sie w tolerancji, czy zaczac sie martwic ???

Pytanie nr 2 jaki olej najlepiej wlac do tego silnika???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w instrukcji jest napisane, że należy się martwić jak będzie paliła więcej niż 1.5L/1000km. 1L to jest na miarce od minimum do maksimum. U mnie zdrowe M70 pali przy ostrej jeździe dużo więcej niż ta norma i to jest normalne, przy spokojnej około 300ml/1000km. To nie silniki małolitrażowe, żeby paliły śladowe ilości. Oczywiście koledzy mogą napisać inaczej, niech się wypowie ktoś kto jeździ z silnikiem M60. Ja stosuję olej Valvoline Maxlife 5W40 i to jest najlepszy jaki do tej pory olej miałem, polecony przez kolegów z działu e31.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie powie Ci nic odnosnie brania oleju...przyczyn może być wiele,np.już wyjechane uszczelniacze zaworowe lub pierscienie tłokowe i niestety komputer nie ma o tym zielonego pojecia.Jeśli wziąl ci około litra na 4000 km to śpij spokojnie...moja 740iL łyka około litra na 3000 km a czasem wiecej łyknie i wcale się tym nie przejmuje a jak przesiadam sie na nią ze swojego MB E320 to czuje się jak w rakiecie :mrgreen: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie dotyczace oleju, przymierzam sie do wymiany na dniach obecnie mam zalany TEXACO 10w40 i tak sobie mysle jaki olej z jakimi prametrami i jakiej firmy bylby najlepszy do mojej e32 730i V8 z przebiegiem 183 tys (przebieg na 98% orginalny)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ok, widze ze dosc czesto pojawia sie Valvoline w bmw, wiec pewnie tym olejem zaleje moja V8, a co do pewnosci przebiegu. Auto kupilem od faceta (emerytowany prawnik) ktory byl pierwszym wlascicielem w polsce od 1996 roku. Prowadzil sobie dziennik co bylo wymieniane i z jakim przebiegiem, poza tym ksiazka. Ogolnie chuchal i dmuchal na woz, wszystko wymieniane na czas, skrzynia stan idealny, srodek auta praktycznie idealny. Jedynie co to karoseria do malych poprawek ale nad tym trudno zapanowac przez tyle lat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.