Skocz do zawartości

[e39]Jaki olej do silnikaM54-prosze użytkowników o wypowiedz


rogas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem na różnych forach i nieznalazłem jakiś konkretnych wskazań, co do tego jaki olej do silnika M54B25. A więc auto kupiłem z dwa tygodnie temu i mam dwie zielone kreski przed żółtą i czerwoną, więc auto już z 15 kkm na oleju zrobiło, a że auto musi stać do 30.06 zanim je ubezpiecze, to chcę powymieniać wszystko co trzeba żeby pózniej tylko jezdzić. Zalewany był Castrol Edge 0w30 i ma koło 200 000km przebiegu. Niemoge powiedzieć ile go mi bierze, bo jeszcze niejeżdże. A że niemam na dolewki, które zapewne jak i w każdym M54 będą mniejsze albo większe, to chciałbym kupić juz olej 2x5l lub 2x4l (na wymiane i dolewki). Castrola niebiore pod uwage.

 

Myślałem o takich olejach:

- Mobil 1 New Life 0W/40 Oil 5L

- Valvoline SynPower OW-40, 5W-30, 5W-40

 

Czy dolewacie jakiś środków do płukania silnika? Pamiętam że w passacie b5fl tdi mechanik wlewał jakiś środek do silnika i trzymał go z 15-20 min na wyższych obrotach po czym spuszczał olej. Ale boje się czy takim środkiem niemożna rozszczelnić silnika, jak zacznie wszystkie osady wypłukiwać.

Czy poza standardową wymianą olej i filtr silnikowy, filtr powietrza, kabinowe, płyn w chłodnicy, musze wymienić coś jeszcze?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Obojętne jaki syntetyk tylko ze specyfikacją BMW Long LIfe 01 lub 04 i proponuje 5W40 ze względu na klimat w Polsce a jeśli w UK to 5W30 będzie ok. a z marek polecam Motul, Valvoline, LM. W twoim przypadku bez sensu płukać silnik bo pracował na full syntetyku a one mają już w sobie właściwości czyszczące i zapewne nie masz żadnych osadów.

 

Tu możesz dobrać olej do swojego silnika :

 

http://ew5.earlweb.com/search.php?site=41&sector=9&category=6&subset=127

 

http://www.valvoline.pl/s,11,dobierz_olej_valvoline.html

 

Ps. Możesz wymienić odmę przez którą najczęściej ubywa oleju w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja do M54B30 miałem oleje takie:

Castrol 0W40 - nie polecam

Total Quartz Energy 9000 5W40 - może być

Valvoline VR1 5W50 - polecam, miałem go dwa (jest i aktualnie) razy i jest ok

Valvoline MaxLife 5W40 - miałem i jest z tych chyba najlepszy, tzn najmniej go brało, przy nast wymianie właśnie go wleję

lub wypróbuję Shell Helix 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 lat później...
Jeśli mogę się podzielić opinią to też mam M54B25 w E39, aktualnie zalany lejem Motul X-cess 8100 5W40 na 1000km dolewam 300ml przy spokojnej jeździe. Przed Motulem miałem Valvoline MaxLife 5W40 i wydawało mi się, że przy spokojnej/dynamicznej jeździe dolewałem 0,5l na 1000km. Następny olej jaki będę wlewał to Valvoline SynPower 5W40. Zrobię też płukanke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.