Skocz do zawartości

Klimatyzacja


gawor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przez jakiś czas miałem uszkodozny wentylator klimatyzacji. Klima chodziła normalnie tylko w korku temperatura zaczęła się podwyższać więc w mieście jej nie używałem.

Po włączeniu tej klimatyzacji auto zaczęło mi samoistnie podwyższać obroty. z tych 500 na np prawie 1000. Tak co chwile.

 

Po naprawie tego wentylatora objaw jest taki sam. Czyli po włączeniu klimy auto samo podwyższa obroty.

Czy to normalny objaw czy też mam coś nie tak ?

 

Pozdrawiam

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, obroty powinny pozostać bez zmian. Możliwa jest sytuacja, że masz zatarką sprężarkę i wtedy silnik zwiększa obroty, żeby ją napędzić. Napisz, czy nie odczuwasz dużego spadku mocy na włączonej klimie. Bez znaczenia, że masz M73, nawet na sprawnej sprężarce ktoś kto długo jeździł takimi silnikami jest w stanie wyczuć spadek mocy. Kiedy ostatnio robiłeś serwis klimy z wymianą oleju.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Obroty mogą podnosić się o300 -500 ale o 1000 dużo za dużo....

 

Co do klimy - jeśli w korkach przestaje Ci działać - albo działa słabiej jest jakiś problem z układem chłodzenia - silnik na granicy porzegrzania najpiwerw odcina klimę - ja bym zaczął od sprawdzenia uzupełnienia płynu chłodzenia .....

 

Pozdro :D

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moze inaczej..

Po włączniu silnika moje auto nie trzyma oborotów 500 tylko wskazówka jest przy około 800 obr. Po wrzuceniu jakiegokolwieg biegu obroty spadają na 500 i w tedy już ta wartość zostaje.

Jeśli mam te 500 obr to na klimatyzacji podnosi się ale do 1000 nie powyżej. Natomiast od razu po odpaleniu jak auto trzyma to 800 i włączeniu klimy to wskazówka przekroczy te 1000.

 

Chcę dodać że klimatyzaja działa prawidłowo. Chłodzi super i się nie wyłącza.

 

Pozdrawaim

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.