Skocz do zawartości

Start & Stop a silniki diesla.


Pallacze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam e91 320d z funkcja start&stop.

Jak się ma ta funkcja do silników diesla?

Każdy chyba słyszał o tym żeby od razu nie gasić silnika, żeby ochłodzić turbinę.

Czy to jest bezpieczne? Nie chciałbym kupować nowej turbiny przez niewielką oszczedność paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam 320d z tą funkcją , można tą funkcje wyłączyc przyciskiem a poza tym wiem , że BMW już o to zadbało... tzn musi byc spełnione kilka warunków aby doszło do wyłączenia silnika np: w zimne dni (ponizej 4*c) funkcja nie dziala, wiem, że bezposrednio po autostradzie silnik też sie nie wyłącza -pewnie jakis czujnik temp. Wiem też ,że rozrusznik jest jakis wzmocniony. Ja generalnie uważam ,że jest to funkcja zbyteczna i wyłączam zawsze przyciskiem . Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiscie tez wylaczam ta funkcje. Moze i pomaga to spalic mniej paliwa, dobra dla srodowiska, ale wieksze zuzycie akumulatora i rozrusznika co po pewnym czasie moze kosztowac wiecej niz zaoszczedzone paliwo. Uzywam tylko kiedy widze ze sytuacja na drodze zmusza mnie do zatrzymania sie na 2 minuty a nastepnie przejechania 50 metrow i znowu stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też temu nie ufam i nie korzystam w jedynce...Do tego mnie to irytuje;p.Ale kolega Kokos pisał gdzieś,że jeździł już dieslem BMW ze słusznym przebiegiem wyposażonym w ten system i wszystko działało,więc pewnie nie ma się czego obawiać;).
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam benzynę i ten przycisk jak nie zapomnę to wyłączam. W większości przypadków u nas to się nie sprawdza , zwłaszcza jak się zatrzymuję co kilkaset metrów. Wynalazek ten jest w bmw chyba od 2007r więc dla eksploatacji silnika i akumulatora 4 lata to nie jest zbyt długi okres czasu. Ja tu na forum czytam , że komuś auto pali 17 l benzyny 98, a z boku "moje bmw" pisze bmw 330d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam ten System start- stop i powiem tak, na początku byłem zafascynowany tym wszystkim myślałem że będę ECO :)

ale po jakimś czasie ten system zaczął mnie irytować, szczególnie jak zobaczyłem że oszczędność jest znikoma :duh: teraz za każdym razem jak odpalam auto to wyłączam ten system.

W tym dziale zostało to więcej opisane SYSTEM START-STOP

 

oraz tutaj SYSTEM START -STOP I TURBINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.