Skocz do zawartości

320d Vebasto (dogrzewacz) thermo top z/c d


Kniaziu

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie działa jako podgrzewacz wody ale planuję przerobić na postojowe (mam zamiar dokupić brakujące części żeby go uruchomić jako postojowe). jest to dokładnie takie webasto jak w temacie próbowałem go przekodować na postojowe w DIS (żeby później po dokupieniu reszty nie było niejasności) ale gdy zaczyna się automatyczne kodowanie wyskakuje błąd i lipa, w dodatku tak jak napisałem powyżej nie da się go zdiagnozować przez Inpę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postprzez TC » 15 Cze 2011 18:26

przekoduj NCSem ....

 

Nic z tego po długiej diagnozie okazało się że jest walnięty sterownik webasta ktoś wcześniej już dłubał przy tym bo był wypięty kabel k-bus za schowkiem który idzie do webasta i dlatego nie mogłem sie z nim połączyć.Po podpięciu k-bus Dis nie łączy się z IHKA, Ews, w zke błędy, po odpięciu wszystko wraca do normy łączy się bez problemu z modułami tylko błędy wykasować po parę zostaje w tych modułach do których nie dało się połączyć. Ma ktoś może pomysł co może być nie tak w tym sterowniku webasta?

Ps. do TC

w sprawie okablowania do postojowego odezwę się jak dojdę z tym do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro sprzedają takie sterowniki i ktoś chyba je naprawia za ok 120 - 150 zł ....

i rzeczywiście to było powodem tego że nie mogłeś się połączyć , ale mi i tak Disem nie udało się zakodować dopiero NCSem ...

a co do wiązki i zestawu to pisz na prv...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.