Skocz do zawartości

318i Falowanie obrotów - dziwny błąd


Seweras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem. Kolega przyprowadził mi swoje autko e46, 1998r, 1.9, 118 KM, Pb+LPG. Problem polega na tym, że silnik strasznie faluje na Pb i LPG. Jak jest zimny to w miarę dobrze chodzi. Jak sie rozgrzeje, to faluje od około 400 do 1300 obr/min. Czasm zatrzyma się tak na 1200 obr/min i pracuje stabilnie bez wahań. Carsoft pokazał taki błąd: CZUJNIK OGRANICZENIA SĄDY LAMBDA. Co to znaczy? Jak to zinterpretować? Winne napewno nie jest LPG, bo usterka miała miejsce przed założeniem instalacji.

Moje propozycje na tę usterkę to:

zabrudzone przepustnica,

zawór powietrza wtórnego,

pompa powietrza wtórnego,

zawór odmy.

Czy moje podejrzenia mogą być celne?? Macie jakieś inne propozycje??

Sądy w Live data prawidłowo pokazuję napięcia a przepływkę podmieniałem z innego auta. Na analizatorze spalin wartości spalin są tragiczne podczas falowania, a gdy chodzi równo to wskazania są prawidłowe.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma prawdopodobnie do wymiany, a swoją drogą na gazie sonda nie pracuje znaczy pracuje ale jej pomiar i tak jest zastępowany symulowanym pomiarem z komputera gazu jezeli pokazuje bląd sondy na gazie to komp od gazu nie działa prawidłowo lub jest żle podłaczone coś

 

odkręc korek wlewu oleju i zobacz czy bedzie zaciągało powietrze a i sprawdż same węże idące od odmy i do odmy bo często po 150tys sie parcieją i ssają z zewnątrz powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze obstawiasz:1 i 4 zrób

Trzeba się wziąść za czyszcenie przepustnicy(ostrożnie) i proponuje odme zmienić,problem powinien zniknąc :norty: POzdr

PS warto sprawdzić jak z powietrzem(czy nie ma lewizny)

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.